Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

Fiú-lány ikerpárunk lesz és nekem is és a páromnak is nagyon tetszik a Sebestyén név. De a családi és ismerősi körben is többen leszólták, hogy milyen borzalmas és becézhetetlen név. Pedig szerintem még stílusban is menne a lánynevünkhöz, ami az Eszter. A vezetéknév Villányi.

Eddig biztosak voltunk a névválasztásban, de amióta többen is nemtetszésüket fejezték ki, elbizonytalanodtam.


2019. szept. 29. 21:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd hogy elbizonytalanitsanak, ha Nektek ez tetszik! Akkor biza Sebestyén es Eszter lesznek, a család meg majd megszokja!
2019. szept. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép csengése van a vezetéknévvel. Nehogy már más nevet válasszatok, mert mások leszólták.
2019. szept. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a saját döntése, hogy milyen neve lesz a gyerekének, nekik pedig volt vagy lesz alkalmuk a nekik jobban tetszőt adni.

A Sebestyén az egyik legszebb név szerintem, és a családnévhez is megy, így természetesen adnám.

Viszont az Eszter a hangzása miatt nem tetszik. Sok embert hívnak így, igaz, nem tucatnév. Meg szerintem a magánhangzóval kezdődő keresztnév nem passzol a magánhangzóra végződő vezetéknévhez. De adjátok ezt is nyugodtan, mert csak a ti véleményetek számít, nem másoké.

2019. szept. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon nem tetszik!Biztos nem adnám.
2019. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint nem tetszik egyik sem, de ezen kívül nincs velük semmi gond, amilyen nevekkel találkozik manapság az ember, ezek teljesen normálisak. A Sebestyén mindenesetre jobb, mint a Sebastian (vagy bárhogy is írjuk magyarul). Azzel meg szerintem ne törődjetek, ki mit mond. Persze, ha tényleg valami katasztrofális nevet szeretnétek adni, akkor helyén lenne a kritika, de amikor normális nevet adnak a szülők, csak XY-nak nem tetszik, hát istenem.
2019. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rendben vannak ezek a nevek. A Sebestyén szerintem kevésbé hangzik jól ezzel a vezetéknévvel, kicsit nehézkes, de nem vészes. Ha nektek ezek a nevek tetszenek, akkor add ezeket. Abszolút vállalható.
2019. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Engem kiidegelne, ha Sebinek hívnának, viszont a Sebő becenevet szívesen viselném. Kellőképpen rövid, praktikus, és komoly. A sebi az olyan, mintha valaki folyton meg lenne sebesülve, és olyan kis esetlen, gyámoltalan lenne. Gyönyörű név a Sebestyén, de légyszi, Sebőnek szólítsátok, ha éppen rövidíteni akarjátok; a Sebi az olyan kis esetleg porcelánbaba; nagyon törékeny név, nem illik egy fiúhoz, férfihez. De a Sebő az már jó. A Sebestyén szal egyébként egy gyönyörű név, csak ne Sebinek szólítsátok pls!! Ha én Sebestyén lennék, tutira utálnám a Sebi becézést!!


Úgyhogy pls, tudom, a Sebő nem hangzik olyan szépen, de a Sebi se!! Szal ezek nem hangzanak olyan szépen, mint a Sebestyén név, de egyébként egy nagyon szép nevet rövidítenek így; tehát legyen légyszike Sebő!!! :):):) Nagyon kérlek, mert amúgy a Sebestyén név az gyönyörű, nagyon szívesen viselném, de Sebiként tuti nem , attól tutira falra másznék

2019. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
*Szóval a Sebi egy gyámoltalan, esetlen, védtelen kisgyerekes, a Sebő viszont egy komoly férfinak is jó.
2019. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Sebestyén és Eszter gyönyörű választás :) végre nem egy uncsi Hanna Bence..


Az utolsó kommentelönek meg:

A mi fiúnk egy olyan Sebestyénről kapta a nevét, akit mindenki Sebinek szólított, mellesleg az egyik legjobb villamosmérnök volt az ő korában, és nála férfiasabb férfit sose láttam, hiába volt a nagypapám és a főnököm is egyben, ha belépett a terembe, én is és sokan mások is vigyázban álltak, olyan tekintélye volt. Akármikor megszólalt, mindig rá figyeltek, ami építőiparban tényleg jelent valamit. Okos volt, és olyan kiállása amit a mai férfiaknál ritkán látni. Mindenki tisztelte, annak ellenére hogy egy kis "esetlen" neve volt. Ő sem, de más sem mászott falra ettől a becenévtől.

Sebinek hívták gyerekkorától haláláig, de senki se gondolta hogy "esetlen" "gyámoltalan" lenne ő, és ez a hozzászólás amit írtál rohadtul felesleges volt, és sértő is.


Úgyhogy légyszi, légyszi az ilyen válaszokat hagyagold légyszi. Légyszi!

2019. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A Villányi Eszter kiváló.

De! A sráccal már gond van.

Mond ki Villányi Sebestyén ... nem jó :( nehezen kiejthető nem jó a hangzása. Nem tudtok elé pl. egy Pétert ...stb betenni? és második keresztnévnek a Sebi? Aztán úgy hívnátok őt otthon :) nekem ez a véleményem.

2019. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!