Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan itt, aki a szuloseg...

Van olyan itt, aki a szuloseg intezmenyenek sztereotipiaja es a szulotarsadalom visszassagai miatt nem vallal gyermeket?

Figyelt kérdés

"Nem a gyerekekkel van bajom. Szeretem oket, tudok is banni veluk. De ami brutalis nekem, az a rendszer amibe egy szulo azaltal kerul be, hogy vilagrahozott egy kisbabat. Nem a felelosseg zavar, hanem a kenyszer. Nem a neveles nem fog menni, hanem az ovodarendszer, kozoktatas, a nevelesi intezmenyek. Eleg volt tulelni ezt gyermekkent. Nem a gyermek apolasa, egeszsegenek ovasa, gondozasa nem menne, hanem az azokkal valo egyuttmukodes, akikre igy rautalva leszek kenytelen. Nem a lurkoval tanulas budos, hanem a 3 oras bajolgas a szuloi ertekezleten a semmirol. Szivesen jatszanek a szabad levegon gyermekemmel, de nem szivesen fecsegek ures es ertelmetlen temakrol a veranyakkal. Szeretek ervelni, a szellem embere vagyok, de a sajat butasagat a szent gyereke es szulosege moge bujtato osmamaharcos nekem nem partner.

Nem tudom ezt az eletet vallalni."


van olyan, aki hasonloan erez?


2019. okt. 3. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze igen, akkor ne is dolgozz mert ott is egy csomó felesleges szarságot hallgatsz és csinálsz, ne is vásárolj mert a kasszással kell majd bájologni 10 percig, hogy milyen cukimuki a gyerek vagy milyen menő a kabátod, ne is menj orvoshoz mert hiába csak egy gyógyszer kell kapsz 3 beutalót pisi meg minden szar tesztre, ne legyen kutyád sem mert a tenyésztő és a menhely is túl sok tanáccsal fog ellátni amit te leszarsz no meg az évi kötelező oltás is csak az idődet és a pénzedet viszi, ne legyenek irataid mert az okmányirodában való várakozás helyett is játszhatnál kint, ne menj a postára mert sokat kell várni, ne menj anyósodhoz sem mert belőle is dől a hülyeség (már amelyikből) és a nagyszüleidet se látogasd meg mert tuti századszor is elmesélik a háborús emlékeiket és még sorolhatnám a végtelenségig.

Aki ilyen szinten gyerekesen gondolkodik és képtelen elfogadni, hogy az élet nem csak móka és kacagás ahol mindig csak azt csinál az ember amihez kedve van, annak tényleg ne legyen inkább gyereke.

2019. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Off, mert nem vagyok érintett. Ha nem akar gyereket, hát ne akarjon. De az milyen érv, hogy majd biztos csupa gonosz ismeretleneknek kell megfelelni... miközben ő is csak olyan helyzetekben lenne szívesen anya, amikben éppen van hozzá kedve :D Én pl. utálok utazni, de ha szeretnék valahová odaérni, venni valamit vagy elintézni, akkor egyszer csak elindulok és útközben elviselem azokat is, akik nem annyira szimpatikusak... meg úgy az egész nagy magyar valóságot :) De a fóbiámat nem fogom a többi emberre.
2019. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég hol találtad ezt a sok marhaságot???
2019. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Elmennék egy pszichológushoz, hogy együtt megfejtsük ezt a mérhetetlen lenézésemet, mégis honnan eredhet. Hiszen, ha utálod az "ősanyákat" (egyébként lehet különbek nálad minden téren), utálsz és nem fogadsz el senkit, akik egy kisgyermek életében részt vehetnek rajtad kívül, akkor nálad vannak a gondok.
2019. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként látszik, hogy ezek csak a te beteg világodbsn léteznek és a valósággal semmi tapasztalatod, mert nincs 3 órás szülői sehol, és senki nem fog cseverészni egy magának való, unszimpatikus nővel.
2019. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te agymenésed? Csak azért kérdem, mert idézöjelbe tetted.

Amúgy a válaszom: nem. Szerintem nincs akkora barom, aki ilyen hülye indokok miatt ne vállalna gyereket.

2019. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

en nemsokara 3xos anyuka leszek :)

nem en talaltam ki. Erdekeltek a velemenyek.

2019. okt. 3. 15:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam már hasonlót pont itt gykn-n. Hogy neki azzal van baja, ami manapság jár a szülőséggel, hogy elvárások halmaza zúdul rá a trendi "gyerekazelső" országunkban.

Mondjuk én sem értem miért is érzi bárki kötelezőnek a "felzárkózást". Ésszerű keretek közt mindenki úgy nevel ahogy akar, meg oda viszi a gyerekét ahova akarja. Meg úgy eleve azzal barátkozik ő is akivel akar.

Ez csak kivagyiskodás, hogy ö mennyivel különb már másoknál, szóval dacból is leszólja a "mai gyereknevelési-vállalási trendeket". De az ilyen ember mit nem szól le?

2019. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk én más okok miatt nem vállalok főleg gyereket, de az is ellenérv, hogy biztosan hatalmas nagy megvetést okozna az elveim továbbnevelése. Gyakorlatilag olyan emberek vesznek körül, akik már azért is beszólnak, ha nem tartom puccban a lakást és főzök minden nap kétfogásos kaját az "uramnak", épp elég ezen vitatkozni meg magán a tényen, hogy NEM lesz gyerek. Ha lenne akkor meg azon menne a pofázás, hogy mit hogyan, és erre tényleg nem lennék kíváncsi és sajnos olyan emberekről van szó, akiket nem tudok kiiktatni az életemből. Bár én alapból nem is szeretem a gyerekeket, tehát nem tudom mennyire releváns az én álláspontom.
2019. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En megertem a szerzo allaspontjat, nekem ez anyam miatt becsipodesem, ugyanis a semmire csinalt 3 gyereket, azon kivul nem ert el semmit, es mindegyikunk eletet tonkre tette a mentalis betegsegevel. Ebbol kifolyolag nehezen viselem azokat az anyakat, akik nem csinalnak semmit, csak gyereket es nem lehet veluk masrol beszelni, csak a gyerekrol. DE el nem tudom kepzelni, hogy emiatt ne vallaljak, hat legfeljebb nem megyek bele az ilyen csevejekbe. Nem hiszem, hogy a gyerek miatt megvaltozna a kozvetlen barati korom. A 3 oras szuloi nalunk letezo jelenseg, de csak ev elejen ilyen hosszu, es az en ferjemet izzitani lehet ra, reven teljeskoru szulo lesz o is, nem ertem masoknal miert az az alap, hogy mindig az anya rohan ra. Szoval en ertem, aterzem, amikrol ir, de nem akadalyozna a gyerekvallalasban.
2019. okt. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!