Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom lánya hozzánk szeretne...

A párom lánya hozzánk szeretne költözni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

7 éves, elsős. 2-3 hetente szokott nálunk aludni, olyankor próbálok valami jó programot összerakni. Pl. a mostani hétvégénk így fog kinézni:

Pénteken megyünk moziba, és cukrászdába (a SugarShop az egyik kedvence). Utána pizsama bulit tartunk és olyankor fent maradhat, ameddig akar, rendelünk pizzát és palacsintát, befonom a haját, kifestem a körmét, kisminkelem stb. Szombaton színházba megyünk délelőtt, utána hármasban ebédelünk, aztán együtt elmegyünk a kürtőskalács fesztiválra két kis barátnőjével, aztán vásárolni, mert az apja megígért neki pár játékot. Utána még este felülünk a Budapest Eye-ra, vacsora, aztán haza. Vasárnap pedig ha minden igaz, vadasparkozunk, és kirándulunk. Ezután általában én keddig alig térek magamhoz. Mert nem mindig megyünk el enni, hanem van, hogy kitalálja, süssünk muffint, tortát, vagy valamit, és akkor az ebédnél is "segít". Akkor délután a romok eltakarítása még egy jó óra legalább, de mire én is leülnék, ő unatkozik, és játszunk/menjünk valahová. Ha megyünk is, folyton dumál, ami nagyon aranyos, de egy idő után rohadtul fárasztó is, de ugye ezt nem mutatom, szóval végig mosolyogni, próbálni beszélgetni. Nagyon szeretem, ne értsetek félre, de néha jó lenne 3-5 perc csend is...


Szóval mindig gondoskodni valami programról, eső esetén legyen B terv. Ez nagyon fárasztó, főleg az, hogy mindegy, hánykor alszik el, 8-9 között már fent van, és éhes, szomjas, stb. Én pedig 10 előtt nem nagyon ébrednék fel... De úgy vagyok vele, hogy ezt a havi 3-4 napot kibírom, érezze ő is jól magát. Mivel az anyukája nem ennyire "programozós", hamar felkapja a vizet, ráadásul nemrég született náluk egy kisbaba, szóval a szokottnál is ingerültebb. Valószínűleg ez is közrejátszik abban, hogy a kislány hozzánk szeretne költözni. Egyelőre még csak a nagyszülőknek, és az apjának mondta, de nagyon elszánt állítólag, ez megy két hete, mint kiderült. Már tegnap is felhozta a férjem, akkor komolyabban nem volt szó róla, de tudom, hogyha hétvégén itt lesz a gyerek, és felhozza, sehogy nem tudom kikerülni a témát. Ne értsetek félre, én nem a kislány ellen vagyok, mert nagyon szeretem. Ha nem így lenne, akkor nem mennék vele mindenhová, nem akarnám szórakoztatni, stb. De nekem ez a pár nap is nagyon fárasztó, nem bírnám minden egyes nap ezt. A páromat sem akarom megbántani, és a lányát sem. Tudnátok valamilyen megoldást a problémámra?


2019. okt. 7. 19:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Otthon most úgy érzi, hogy a kicsi baba körül forog a világ.


Nálatok meg a szürke hétköznapokat nem látja, csak azt, hogy minden cuki vattacukor.

Ennyi program más családoknál havonta van, mint nálatok abban a 3 napban.

Biztosan jól érzi magát veletek, körül van ugrálva, persze hogy ezt szeretné minden nap.


Úgy gondolom, hogy egy 7 éves még nem látja át ezeket a dolgokat úgy, hogy döntő legyen a szava ilyen komoly témában.


Az anyja mit szól ehhez a tervhez?

2019. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Egyet jegyezz meg! Nem vagy köteles a párod kislányát nevelni!!! Más lenne ha eleve úgy kerültél volna képbe, hogy ő már ott van .

Nálunk hasonló helyzet van.A nő hagyta ott a férjemet,vitte a gyereket,hétvégi apuka lehetett csak a férjemből. Nehezen fogadta el,kikészült ettől teljesen. Aztán jöttem én,most terhes vagyok.A kislány minden hétvégén van nálunk,de férjem tisztában van vele,hogy neki kell megoldani ilyenkor a szórakozást.Persze én is szoktam,mert imádom a kislányt és ő is engem.De! Ha szeretne ideköltözni,nem hagynám. Nem vagyok más gyerekét hajlandó nevelni így ,hogy nem így indult.

2019. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, vele nem igazán szoktam kommunikálni. Ezt egyelőre csak a párom szülei mondták, meg ő. Döntő szava persze nincsen, de azért ha huzamosabb ideig mondogatja, akkor nyilván fontolandóra vennék (szerintem) ...
2019. okt. 7. 19:14
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Azért szeretne hozzátok költözni, mert nálatok mindig jó, otthon pedig nem mindig jó (ez persze NEM azt jelenti, hogy otthon mindig rossz...)

De normál esetben, a hétköznapi életben nem mindig jó, nem 100% szórakozás.

Szerintem próbáld meg nálatok is bevezetni ezt. Amikor nálatok van, ne legyen minden percben szórakoztatva. Igenis mondd neki, hogy nekem most kicsit dolgom van, addig te foglald le magad. Ne csak azt lássa, hogy nálatok mindig szórakozás van. Mondd azt neki: nekem most takarítanom kell, segítesz, vagy addig lefoglalod magad egyedül?

Félreértés ne essék: ezt NEM azért, hogy lerázzad a kislányt, hiszen azt mondtad, szereted. Hanem azért, mert ha most, így hozzátok költözik, akkor csalódni fog, ha látja, hogy a hétköznapok nem olyanok, amilyennek ő azt elképzelte... és abból rengeteg sértődés, konfliktus lenne.

Magyarán: ne egy hétvégi, képzelt világot lásson nálatok, hanem azt, amilyen valóban lenne az élet, ha nálatok lakna.

2019. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Ő csak azt látja, hogy nálatok minden szuper és körülötte forog a világ, azt csinál, amit akar. Szerintem túlzás, amit csináltok, nem kell ennyi inger, ennyi program. Ilyen mostohaanya minden kislány álma. Azt kell vele megértetni, hogy nálatok is vannak szabályok, amit be kell tartani, tudni kell alkalmazkodni, ugyanúgy kell leckét írni, rendet rakni maga után stb. Ti dolgoztok, hétköznap nem tudtok rá vigyázni, mehetne ügyeletből ügyeletbe (ezt nagyon utálják), lesz kistestvére, anyukája otthon lesz mindig, gondoskodhat a tesójáról stb. Rengeteg érv van még, amivel meglehet győzni.
2019. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Én csak azt nem értem, hogy miért te viszed mindenhová, és hogy miért kell ennyi program? Persze legyenek programok. De nálunk a nyaralás alatt van ennyi minden besűrítve 3 napba. Jó, hogy te is foglalkozol vele. Süttök, meg frizurát csináltok. De gondolom ő az apja miatt van ott elsősorban. Vagy ő is megy veletek?

Teljesen felesleges ennyi mindent csinálni. Ő csak ezt látja, azt hiszi nálad ez a normális

2019. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
90%
Egyet értek az előttem szòlòkkal ugyhogy csak annyit tennék hozza : igen egy gyerek ilyen rumlis és igen egész nap csacsog amelyik olyan , ugyhogy ha mégis odakoltozik vagy szoktassad hogy pakoljon veled együtt meg arra is, hogy ne beszéljen állandóan minden másodpercben. Az en gyerekem is egy kacsapi.csa mar elnézést belevág a szavamba, akkor is beszél , ha mar mindent tud, csak hogy őrá figyeljünk. Rossz szokás. Nagyon jol tudom milyen mikor valaki állandó jelleggel mondja vèg nélkül és mar azt se tudod mit akarsz venni a boltba.
2019. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
19%
Fogadd el. Te úgysem dolgozol, a párod meg jól keres és lesz egy cuki kislányod. Összeöltözhettek meg minden csajos, szerintem tök király!
2019. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy átlag család átlag hétvégéje nem így néz ám ki 😃

Nalunk: apa elviszi a gyerekeket, kutyákat sétálni a hegyre, erdőbe, valahova, addig nyugiba ki lehet takarítani vagy mosni vagy főzni. Ha hazaérnek utána ha nem főztem, akkor irány enni valahova. Délután olvasás, videózás, lecke, barátnozes vagy hasonlo. Másnap is ilyesmik. Persze néha mozi vagy színház, játszóház, biciklizés, szülinapi zsúr ha van valahol. De alapvetően a gyerekeknek is meg kell tanulniuk magukat szórakoztatni.


Amúgy meg ha nálatok jön a baba mit fog csinálni? Világgá megy? Erre a szitura nem a költözés a megoldás.

2019. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen mindegy, mit akar, az anyja úgysem fogja engedni. Én legalábbis anyaként biztos nem mennék bele.
2019. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!