Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban azért akar...

A mai világban azért akar egyre kevesebb nő szülni, mert nem akarnak úgy járni mint az előző generáció női?

Figyelt kérdés

Ugye régebben, a nagyszüleink idejében még kevés válás volt. Mert akkor még más volt a világ, nem voltak olyan lazák az erkölcsök és nem volt olyan nagy szabadság sem, illetve nem volt fényűzés, nem volt olyan sok lehetőség sem.

Aztán jött a rendszerváltás, jött a kapitalizmus és azzal minden megváltozott. Azok a párok, akik '90 körül kötöttek házasságot, nagyon brutális, statisztikai tény hogy 70-75%-uk válással végződött. És a legtöbbnél a gyerek vagy a gyerekek a nő nyakán maradtak, a férfi meg csajozhatott. Ez volt a válások legfőbb oka is, hogy a férfi lecserélte a nőt egy fiatalabbra, egész egyszerűen azért mert megtehette. Az új rendszerrel bejött a pénz értéke, a középkorú férfiak felértékelődtek emiatt, ahogy már írtam az erkölcsök lazultak, bejött a nagy szabadság, a nagy freedom, a nyugati liberalizmus, és az urbanizáció. Ezek mind azt eredményezték, hogy társadalmilag is átrendeződött minden, egyre elfogadottabbá vált, hogy egy férfi váltogassa a feleségét, második, harmadik meg X-edik felesége legyen, mint az amerikaiaknak pl. és ez lett belőle, hogy emiatt sok elhagyott nő gyerekkel szarban maradt, anyagilag és érzelmileg egyaránt.

A mai világban azért akar egyre kevesebb nő szülni, és azért is születik évről évre kevesebb gyerek legalábbis ebben az országban és ebben a kulturális régióban, mert a nők nem akarnak úgy járni, mint egy tipikusan rendszerváltás körül házasodott nő? Valahol benne van a tudatalattijukban, hogy ha elkezdenek öregedni, meg a szülés eleve is öregít, csúfít, elvesz pár évet (biológiailag) a nőtől, meg utána a libidó is csökken, illetve egyre kevesebb idejük lesz a pároknak egymásra, mert a gyerek kerül a fókuszba a férfi helyett, így ebben az időben különösen fogékony arra a legtöbb férfi, hogy fiatalabb nő után koslasson.

Ez az oka mindennek? Jó felé tapogatózok gondolatban ebben a témában?


2019. okt. 27. 18:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
65%
Soros a hibás.
2019. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Férfiként azt gondolom azért, mert nem képes egy átlag fizetésből megteremteni egy gyereknek mindent, amire az optimális boldog gyerekkorához és fejlődéséhez szüksége lehet. Mert ha elmegy szülni, nem stabil a munkahely. Mert átlag fizuból egyetlen gyerekkel nem tudsz lakást venni. Mert nem érzi úgy, hogy megfelelő az oktatás színvonala. Mert nem érzi úgy, hogy olyan óvodába akarja járatni a gyereket, ahol tetűjárványok vannak, magánóvodára pedig megintcsak nem telik egy átlagos fiatalnak. Instabilnak érzik a jövőképet, ramatynak az egészségügyet (talán, de csak talán segít is a szülészorvos, ha csúsztatsz 150ezret, de még így is simán elkaphatsz bármilyen kórházi nyavaját)

Mindemellé jön, hogy megfelelő párkapcsolatot sem könnyű kialakítani sem nőnek, sem férfinak. Teljesen megértem, ha csak bizonyos rétegek szülnek hat gyereket a kormány támogató politikája miatt.

2019. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a válás miatt nem szülnek, hanem mert nem elvárás már, és sokkal kényelmesebb ha azt csinálnak amit akarnak, jönnek-mennek és nem függ rajtuk egy oldalkocsi.
2019. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Jó felé tapogatózol... de ven több egyéb oka is szerintem.
2019. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy ez is egy tényező, bár én nem látom ezt a rendszerváltás környékén házasodottaknál. Ez épp anyámék generációja, és az ismerőseik között senki nem vált el (kisváros).
2019. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy szerintem nagyon nem látod jól. Sok egyéb tényező van, ami fontos. Lakásválság, nehezebb pártalálás, sok inger.


Az ember pont nem az a fajta, aki a más kárán tanul. Inkább a magáén.

2019. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Semmi köze ahhoz, mikor házasodtak, nyolcvanas vagy kilencvrnes évek...


Én ismerősök között azt látom, minél idősebb korban kerültek össze, annál nagyobb a válások aránya. Harmimc felett hazasodókkivétel nélkül elváltak, kolléga, barát, családtag, mindenki. Arra már annyira kiforrott személyiség mindenki, hogy nehezen akar máshoz alkalmazkodni.

2019. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem jó fele tapogatózol. Illetve részben. A felpörgött életnek, a pénz értekének emelkedése szerepet játszik, de nem azért mert félnének a nők hogy elhagyják őket.

Sokkal inkább pontosan azért amit az egyik válaszoló irt. Hogy ma Mo-n egy fizetesebol van hogy egy ember sem jön ki olyan színvonalon, ahogy szeretne. Nem meg egy gyerekkel. És valóban az oktatás, az eü színvonala is kritikán aluli.

Sokkal több gyerek születhetne ha anya (vagy apa) egyedül is kényelmesen tudna nevelni az elhagyott vagy félárván maradt gyerekeit. De ez ma nincs így. Nézd csak meg ha egy családot felkap a híradó ahol anya vagy apa tragikus körülmények között meghal. Segítséget kérnek, gyűjtést rendeznek. Ez akkor is sokszor így van ha nem latod a tévében. Csak ott a közvetlen környezet segítségére szorul az egyedül maradt szülő. Ilyen körülmények között sokan azt mondják egy gyerek talán belefér, vagy egy sem. De 3 gyerekhez a mai világban már bátornak kell lenni.

2019. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem szülök, mert elsősorban nincs bennem utód iránti vágy. Másrészt nekem mindig is nagyon fontos volt a saját kényelmem, nem fogom ezt feladni azért, hogy gyerekem legyen. A párom biztosan nem hagyná el a saját gyerekét, tehát ilyentől nem is tartok. Egyszerűen nem ilyen beállítottságú vagyok és valószínűleg szörnyű anya lennék, inkább nem kísérletezem vele.
2019. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját indokaimat ismerem: sokáig nem akartam gyereket, mert fontosabb volt a saját szabadságom.

(Már nagyon örülök, hogy eljött a pillanat, amikor meggondoltam magam, és mégis lett, de ez már más téma.)

Egyedülálló anya rémképe eszembe sem jutott akkor sem, nem olyan párom van, és nem is nőttem fel csonka családban, lehet emiatt. Csak egyszerűen olyan jellegű dolgok töltötték ki az életemet, amik mellé nem lett volna jó.

2019. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!