Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SMA betegségre van szűrés...

Narancs223 kérdése:

SMA betegségre van szűrés magzati korban?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék hogy ezt a betegséget lehet e már magzati korban szűrni?Mostanában Zente után csak egyre újabb és újabb gyerekeket látok hohy ilyen problámával küzdenek, ez borzalmas. Mi is akarunk még egy gyerkőcöt, de ennyi beteg gyerek láttán teljesen beijjedtem, nem birnám végig nézni ahogy a gyerekem szenved, belehalnék. Nagyon megérint a dolog, van két gyerekem már, régebben is megbeszéltük hogy akarun k még egyet a férjemmel. De komolyan kb elmegy a kedvem.. Most is láttam egy 3hónapos babát tettek ki hogy SMAval szenved, szerintem nem kéne ilyeneket nézni de nem birja megállni az ember.. 😣😣😣

2019. okt. 31. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért látsz újabb és újabb SMA-s gyerekeket, mert egyre többen felbátorodnak akiknek a gyrmereke ezzel a betegséggel küzd, hogyha egynek segítettek akkor segítsenek az övének is. Nem, nem a betegség egyre gyakoribb. Kb 100 SMA 1-es gyerek van az országban, a többi szintről nem tudok, de ez egy nagyon ritka betegség.

Azt nem tudom hogy szűrés van e rá.

2019. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs de annyi más borzasztó betegség van... nem lehet mindig rettegni...
2019. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg betegsèg van. Csak mert felbukkant egy SMA-s, nem kell halalosan rettegned.
2019. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Az izomsorvadás genetikai betegség. Habár, hogy pont ez a betegség az-e nem tudom.

Szürni olyan betegséget lehet ami örökletes.

Ez a betegség nagyon ritkán fordul elö, ennél gyakoribb egy kora szülés, vagy egy magzatelhalás. Amire egyáltalán nem lehet felkészülni.


Telejsen felesleges pánikolni egy lehetséges betegség miatt, mikor holnap elüthet az autó. Erre meg azt mondom, hogy statisztika szerint 3x annyi ember hal meg évente háztartási balesetben mint közúti balesetben.


Ha a családodban volt fura halálozás, rákos betegség, akármilyen genetikai betegség, vagy is minden olyan ami nem természetes örgséggel jár, vagy nem fertözés álltali betegségek akkor érdemes tovább kutakodni.

Aztán érdemes meggondolni 35 felett is, és 40 felett mélyen el kell gondolkodni a gyerek vállaláson.

2019. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt részletesen leírják a lehetőségeket:

[link]

De ez 1 betegség a több ezerből. Mindenre nem lehet szűrni, sőt ismerek több tucat olyan gyereket, akik mar 5-10 évesek es nem jönnek rá mi a betegségük, csak a tüneteik vannak meg. Kislányunk súlyos beteg, rengeteget voltunk/vagyunk vele kórházban. Annyiféle betegséggel találkoztunk, nagy részükről soha nem is hallottam. Volt aki egyedüli az országban, de volt olyan akiknek olyan genetikai eltérése volt, amit előtte soha senkinél nem találtak, 6 éves volt mire diagnózist kaptak. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy hiába szűrnék le sma-ra. Ezer másik betegség van sajnos. Most az sma lett "felkapott" betegség. Ettől viszont nem lett gyakoribb mint korábban.

2019. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Úgy tudom méhlepény biopsziával kilehet szűrni.
2019. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért örülök hogy sikerült Levinek is összegyűjteni, én is segítettem amivel tudtam, tudom eleve para mami vagyok.Féltem a gyerekeim ,nem akarok rosszat nekik, majd mire oda jutok majd lenyugszom. Igen nem akarok későn babát vállalni, szerencsére megadatott nekem hogy 2gyerekem van(igaz egy vetélésem volt) 26évesen, és 30előtt szeretném a harmadikat is de többet már nem 😊. Köszi az infót, a nyugtatást😌
2019. okt. 31. 20:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, sajnálom ami veletek van. Remélem túllesztek rajta és meggyógyul a gyermeked , minden jót kívánok nektek!
2019. okt. 31. 20:38
 9/13 anonim válasza:
0%

Tudom nem ide tartozik, de talan segitettem nekem

Juliusban volt utoljara aktusom vedekeztunk azota tobb negativ teszt es a heten illetve a multheten is megerositette a nogyogyasz hogy nincs baba, de a hasam puffadt.miert erzem megis terhesnek magam?

2019. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Ja, es menstrualtam is
2019. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!