Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nagyszülőnek mennyi joga...

Egy nagyszülőnek mennyi joga van az unokához?

Figyelt kérdés

Anyósommal összevesztünk. (Apróságon, amit felfújt) A férjemmel jóba maradt, de nekem visszaköszönni sem hajlandó azóta.

Az unokáját persze rakosgatja a facebookra, ami engem irritál, mert mi se teszünk ki a gyerekünkről ennyi képet. Neki van ehhez joga a beleegyezésem nélkül? Másrészt ahhoz van joga hogy pl. elvigye egy strandfürdőbe nélkülünk, az új párjával?? A kisfiam 2 és fél éves, kb havonta találkoznak mert hálistennek nem a szomszédba lakik. Nem merem rájuk bízni még, meg amúgy is...

Elviheti így? Vagy az anyjaként van jogom ezt megtiltani ugye? Akkor is ha a férjem beleegyezne?


2019. nov. 4. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Alapesetben amennyit a szülő ad neki.

Ha az apja engedi a gyereket, akkor viheti. Te hiába hiszed azt, hiyg az anyjaként a világ felett állsz, nem így van, a gyerek apjának pont ugyanannyi beleszolasi joga van.

Amúgy meg épeszű ember a maga és az anyósa hülyeségét nem a gyéreken vezeti le. A gyereknek kell a nagyszülő

2019. nov. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Ne engedd el, vállalj konfliktust a férjeddel!


Neki is annyi joga van, mint neked, de a talpraesettebbnek fog érvényesülni a szava!


Képeknél ugyanez.


Mennyi láthatást ítélne meg a bíróság? Kéthetente pár órát, pont ennyit ér egy nagyszülő!

2019. nov. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

"Mennyi láthatást ítélne meg a bíróság? Kéthetente pár órát, pont ennyit ér egy nagyszülő!"


Hát remélem a te nagyszüleid meg a gyereked nagyszülei is ugy gondolják és jól radbaxak az ajtót, ha segítséget mernél kerni tőlük.

2019. nov. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Khm....

Épeszű ember nem a gyerekén vezeti le? Hát pont ő vezeti le rajtunk! Mert az normális dolog biztos, hogy a kisfiam előtt ilyet mond, hogy anyádra nem vagyok kiváncsi.

Szerintem meg ő az, aki átlép egy határt. Jóhogy már nem a gyerekem ellenem fordítja.

Nem attól lesz valaki jó nagyszülő hogy állandóan posztolgat

2019. nov. 4. 07:18
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ja persze, az apróságon való összeveszéstől hirtelen el kellett jutni oda, hogy mit mond a gyerek előtt. Egyértelmű. Szemet nagymama.

Valoban nem a posztolgatastol lesz valaki jó nagyszülő.

De továbbra is: ha a férjed engedi, mehet a gyerek.

2019. nov. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Nézz utána. Van olyan, hogy nagyszülői jog. Ha eltiltod, ő elmehet a gyámügyhöz, ahol meghallgatnak mindenkit, és ha más indok nincs, mint a személyes bosszú, akkor megállapíthatnak láthatást.

Ez elvált szülők esetében kevesebb, mint az együtt élőknél, de tudd, hogy nem tilthatod el csak azért, mert összevesztetek.

2019. nov. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam eltiltani!!!

Írtam ilyet?

Csak nem akarom hogy magával vigye wellnessezni a gyereket!

Attól még láthatja nálunk...

2019. nov. 4. 07:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy nem viheti wellnessezni és kész.

Nálunk jó a viszony, és így se engedném a 2,5 évest a nagyival. Csak ha mi is ott vagyunk.

2019. nov. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Értem a problémád, én is bajban vagyok velük. Bár ez nem apróság, hiszen ők alkoholisták, mégis mindenről meg van a véleményük. De addig ameddig tudják magukat tűrtőztetni a fiam jelenlétében én úgy döntöttem, hogy az apjával mehet bármikor. A férjemmel sem veszekszek hiszen mégis csak a szüleiről van és akármilyen is nekem kell hátra lépni, mert nem fogok vele ezen veszekedni. Nekem se köszön, én sem megyek. De most lesz 2 éves, a szülinapjára készülök. Szívem szerint meg se hívnám őket. De meg fogom, mert a gyerekem is ragaszkodik hozzájuk és a férjem is. Én úgy vagyok vele, hogy majd nagyobb korában eldönti saját maga, hogy akarja e tartani velük a kapcsolatot. Főleg, hogy ez az alkohol probléma csak egyre rosszabb lesz. Én azt tanácsolom, hogy mond meg a férjednek, hogy tartsa tiszteletben a te duhodet, ne eroltessen pl egy találkozást, de te is tartsd tiszteletben, hogy a férjed családja, a gyereked nagyszülei. Ameddig normálisan viszonyul az unokához én engedném, főleg, hogy havi 1 alkalomról van szó.
2019. nov. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

A férjeddel kellene egységes álláspontra jutni, és ez alapján beszélni vele.

A posztolást szerintem nem izomból kell megoldani, sok cikk van erről, azok nem győzik meg a nénit? 1-2 kép amúgy szerintem nem a világ vége.

2019. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!