Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinél a nyugdíjas...

Van olyan akinél a nyugdíjas nagyszülő igényelte a gyest és a gyermeke ment bölcsödébe? Nem néznek ennek utána? A nagyszülőnek kell adózni a gyes után?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem lehet bölcsibe adni ha a nagyszülő igényli a gyest, de ennek utánna néznek? Segíts!
2012. júl. 20. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
esetleg magánbölcsi..?
2012. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Utána nem néznek, de a normatív támogatások is azon a rendszeren vannak, mint az igénylések, és azt bizonyos időközönként összevetik - általában kiderül - meg lehet úszni, de kicsi eséllyel - és kamatostól kell visszaadni a pénzt, ha kiderül.


Nem kell adózni a gyes után senkinek, mert adóterhest nem viselő járandóság.

2012. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felhívtam a Mákot, azt mondták, hogy sehova nem mehet a gyerek, még napközbeni játszóházba sem, ha a nagyszülő igényli a gyest.

Szerintem ezt azért mondta, mert a magánbölcsiket már mindenféle elnevezésen hívják.


Az én és férjem magánvéleménye az, hogy ha magánbölcsibe, vagy hasonló helyre adom be a gyereket, ahhoz az államnak bizony ehhez már semmi köze, mert az adózott jövedelmemből fizetem a maximális, 100%-os gondozási díjat.Így mehet a gyes bárki nevén, kivéve persze ha ezek a magánhelyek valamilyen módon mégiscsak beszedik az államtól a gyerekek utáni valamilyen támogatást.


Én magánbölcsinél nem zavartatnám magam.

Nálunk állami bölcsibe megy a gyerek.

2012. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,de ha én kifizetek 40 ezret a magánbölcsire szerintem semmi köze az államnak hozzá,én is ugyanezen gondolkodtam...már elnézés de elég bört húz így is le rólunk drága "orbán".....
2012. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!