Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen tönkretesz. Hogyan...

Teljesen tönkretesz. Hogyan ne vágyjak gyerekre?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve kezdődött. Szinte minden nap ezzel az érzéssel küzdök, hogy gyermeket szeretnék. Ez önmagában nem is lenne gond, de annyira eltudok merülni az érzésben, hogy nem tudok másra koncentrálni egész nap ez jár a fejemben. Valószínűleg közrejátszik az is, hogy egy meddőséget okozó betegségem van, ami sokszor fájdalmas, ez is folyton azt juttatja eszembe, hogy gyereket szeretnék, hogy mi van, ha talán nem lehet, ha sokáig halogatom. Csodálatos párkapcsolatom van, nem szeretném tönkretenni, de úgy érzem , nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy most szeretnék gyermeket. Sajnos nincs lakásunk, nincs megfelelő anyagi háttér még, ami szükséges volna, ezt meg is értem, nem szeretnék senkinek rosszat. Úgy érzem teljesen felemészt az érzés, már nem bírom tovább. Nem szeretném a kapcsolatunkat sem tönkretenni emiatt. 2 éve megbeszéltük, hogy most decemberben belevágunk a babaprojektbe, de megint tolódni fog.. Nem is értem miért reménykedtem benne, így kimondva nagyon összetört, borzasztóan fáj. Egyszerűen nem tudok másra gondolni, folyton ez jár a fejemben. Néha azt gondolom jobb lenne, ha sosem akartam vola gyereket, mert könnyebb lenne az életem. Tudom, hogy nem csupa rózsaszín köd a gyermekvállaás és rengetegbe kerül felnevelni egy csöppséget. Segítsetek kérlek, hogyan köthetném le magam, vagy ti hogy látjátok a helyzetet? Mégis mit tehetnék?

2019. nov. 4. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ha nincs meg az anyagi helyzet ileltve a párod sem akarja,vagyis ha lemondta erre következtetek hogy nem akar vahy nem most. Akkor inkább várjatok,tudom nehéz de gondolj bele ilyenkor hogy még nehezebb lenne ha baba lenne és nem tudnál neki venni pelenkát vagy bármit ami elég sokba kerül. A célt tűzd ki és harcolj érte hogy mielőbb sikerüljön. Anyagi helyzetet esetleg jobban fizető munkával tudod biztosítani,venni egy lakást hogy legyen hol felnőnie. Ha van hitel akkor törlesszétek,ha ugy gondoljátok elegendő a pénz és a párod is akarja majd akkor vágjatok bele. Addig is tereld el magad erről,keress hobbit,dolgozz stb.
2019. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Miért tolódik?

Pl ha meddoseget okozó betegsége van, logikus lenne már idén bele vágni, ugyanis esélyes h nem sikerül sem elsőre sem másodjára...

2019. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A párom várni szeretne, amíg lesz saját lakásunk. Teljesen megértem őt, de még 2-3 év biztosan kell, mire sikerül lakást vennünk, hitelt pedig nem szeretne ha felvennénk. Úgy érzem még ő sem érti meg mennyire fontos ez nekem. Nagyon optimista, mindig azt mondja biztosan lehet majd gyerekünk. Szerintem nem érzi a helyzet súlyát.. Megakar teremteni mindent nekünk és a babának, de mondtam, hiába lesz meg mindenünk, ha pont a legfontosabb dolog fog hiányozni..
2019. nov. 4. 15:59
 4/9 Derwer ***** válasza:
59%

Ez a saját lakásba szülünk csak egy magyar beidegződés. Értem én a biztonság iránti igényt emögött, de azért lehet kicsit rugalmasabban kezelni. (Mi külföldre költöztünk, albiban lakunk, hitel van a kocsin, de a héten érkezik a fiam)


Illetve ahitel nem egy ördögtől való dolog, persze értem én, hogy a deviza hitel esete is beégett az emberekbe. (apám is megszívta) De itt megintsak körültekintőnek kell lenni és használni ezt az eszközt. (ha 2-3 év múlva megvana teljes lakás ára, akkor már most se lenne olyan sok hitel. 5-10éves visszatörtlesztéssel azért egész magabiztosan bele lehet vágni)


Tehát az igazi akadály, szerintem csak a jelenlegi gondolkodásotok. Át kell beszélni.

2019. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Egy házasságban ugyanolyan fontos az apa, a férj, mint a gyerek. Nem a gyerek egyedül a legfontosabb. De gyereket vállalni csak akkor szabad, ha meg vannak a felneveléséhez szükséges feltételek. Arra is gondolnod kell, ha gyesen leszel, csökken a jövedelmeteket, és után nem biztos, hogy találsz munkát. A gyerek pedig akkor is pénzbe fog kerülni. A gyerekvállalás nem csak óhaj, hanem felelősség is!
2019. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Vigyázz a lányaimra 2 napot, amikor épp talonykórjuk van. Egy időre tuti elmegy a kedved a szüléstől.

De őszintén? Nem tehetsz ellene semmit. Ha csörög a biológiai órád, akkor csörög. Segíts be kisbabás ismerősöknek. Nekik jól esik a segítség, és talán neked is könnyebb lesz.

2019. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ugyanolyan fontos a férj, apa. Legalábbis nekem az. Azt is hogy felelősség egy gyermek. Éppen ezért kérdezem, hogyan küzdhetném le a vágyamat. Mit tehetnék? Ha még egy puszta fellángolás lenne, nem tartana ilyen régóta, akkor nem is írtam volna ki a kérdést.Próbáltam már csak a rossz részét nézni, felsoroltam mi minden rossz és nehéz dolog is érkezik egy gyerekkel.. Vigyáztam más gyerekére , persze a saját nyilván más, de úgy éreztem még jobban vágyom rá.
2019. nov. 4. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, valószínű ugyanaz a betegségünk, én már anya vagyok, de áltéltem ezt. Ha nem lenne gyerekem már tuti pszichológushoz járnék, eleve hogy feldolgozzam, hogy mi a bajom, másrészt hogy bizonytalan lehet-e gyerekem. Nekem endometriózisom van, abból amit írtál az jött le valószínű neked is az lehet. Ha ez a bajod átbeszélném a pároddal, mert rengeteg sorstárs lombikozik, az is lehet akár jópár év is. Esetleg ha tudod hogy nőgyógyászati bajod van, míg bele nem vágtok a babatervezésbe kivizsgáltathatod magad, rengeteg idő megy el azzal is, de ha már most fény derül valami hormonális gondra is esetleg és kezelitek míg belevágtok már egy lépéssel előrébb vagytok.
2019. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok, a babához! Sajnos nekem is endom van. Többször átbeszéltük, mindenki felhozta az érveit, de ez az amit nem lehet erőltetni. Neked mivel sikerült elterelned a gondolataid? Vagy nem kellett olyan sokat várnod? Műtöttek, mielőtt belekezdtetek a babaprojektbe? Párod hogy állt hozzá?
2019. nov. 4. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!