Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 270 ezer brutto fizuval 2...

270 ezer brutto fizuval 2 gyerekre mennyi táppénzt kapok családi adókedvezménnyel? Osszam meg a férjemmel vagy egyedül is kihasználhazom a teljes kedvezményt?

Figyelt kérdés

Most tervezünk újabb babát, csak ki akarom számolni mennyi lesz a havi nettó bevételem. 13 éve egy cégnél dolgozom.

Interneten sok mindent találtam, de hátha van, aki biztos tudja. 91. naptól kapom a magzatra ezt is tudom.



2019. okt. 10. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Táppénz esetén mégis hogy kapnál családi adókedvezményt??? Azt a munkabérből lehet érvényesíteni. Ha táppénzre mész akkor táppénzt kapsz, az pedig a fizetésed 60%-a.
2019. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Táppénz esetén is lehet érvényesiteni az adókedvezményt, nekem a munkaügyesünk mondta.

Az viszont elég gáz, hogy nem vagy terhes, de már azt tervezed, hogy táppénzre menekülsz.

2019. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves elozo válaszolok. Nálunk pl bizonyos munkakörökben nem is dolgozhatnak kismamák. Vegyszerek miatt. Én irodán vagyok így nekem nem probléma de akit érint, ők elmennek tappenzre, mert tetszenek nekik azok a gyerekek akiknek pl egy feje van. Ha könnyített munkát kérnének buknának egy csomó pótlékot ami a csed és gyed csökkenéséhez vezetne ami miatt nekik nem éri meg anyagilag. Most mindenki tegye a szívére a kezet... ki a fene dolgozna terhesen azért hogy később meg anyagilag is rosszabbul járjon?! Hagyjuk már ezt.


Kérdező a munkaugyes tudja megmondani mert ő fogja látni hogy a tp után fizetendő 15% adod több vagy kevesebb mint az adókedvezményed. De mivel apa valószínű úgyis ki tudja használni, igényelje ő.

2019. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Na megjöttek, akik a munkahelyükről indultak szülni is, sőőőt még a szülőszobára is vitték magukkal a munkát. Istenem, ha a való életben fele ennyi dolgos ember lenne, mint itt a gyk-n, könnyebb lenne az élet.


Kérdező, a munkahelyeden érdeklődj, ott tudnak erre teljesen pontos választ adni.

2019. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1, az válaszoljon, aki normálisan tud, annak köszönöm!

2, 3 műszakban vegyszerekkel nem maradok a munkahelyen, te sem kockáztatnál...

3, nem magyarázkodom ismeretleneknek, ez csak kérdés, ha tudod írj, ha nem, akkor lapozz tovább...

Kellemes estét!

2019. okt. 10. 21:03
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem magyarázkodsz, de azért magyarázkodsz.


Nyilván mert kamu.

2019. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!