Nem fura ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Kicsit bánt a dolog, de nem tudom jogosan e.

Gyakran veszek tesómék lányának ruhákat, sapikat, cipőket stb.. Szívesen veszem,és jól esne rajta látni, de nem igazán adják rá, nem is igazán ez a gond, hanem hogy nem régen láttam egy drága kisruhát a sógornőm húganak a kislányán, hát sajnos nem esett jól, én nem neki szánom,nem rá költöttem ezt a pénzt, hanem az unokahugomra :(


2019. nov. 16. 14:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Cuki vagy, de ne edd magad ezen. Ne vegyél semmit és kész.
2019. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazad van, egy időre felfüggesztem, és ha nagyobb lesz majd úgyis mondja ha vágyik valamire
2019. nov. 16. 19:12
 13/17 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan kinőnek ám mindent. És az ajándék ruhákkal sok gond van. Pl nem túl gyakorlatias darabokat választ, aki nem ért hozzá, mert azt nézi, milyen cuki, nem azt hogy mennyire gyorsan lehet feladni, hogy mosható, mennyire mozog benne szabadon a kisgyerek, illik-e a többi ruhához stb

Alkalmi ruhákat meg nagyon ritkán ad az ember a gyerekre, mert amíg pici, főleg ha csecsemő, addig a szabad mozgás a legfontosabb és a kényelem.

Pl az én lányom 10 hóbapos, mi is kaptunk kisruhákat, még egyiket sem adtam rá, mert szoknyában nem lehet kúszni meg veszélyes is, amikor próbàlgat felállni.

Az meg kisgyerekes körökben teljesen megdzokott, hogy továbbadja, ajándékozza, adomànyozza, eladja az ember.

Egy csecsemő teljes ruhakészletét kb havonta le kell cserélni.

2019. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igazából az eladással nem lett volna bajom, hiszen azt is valamilyen szinten magukra költik. Nekem picit az bökte a csőröm hogy máson látom először. Ráadásul ő még üzletet csinál ezekből a darabokból amiket az ember szívesen vesz hogy majd jót tesz velük. Nyilván ha szóltak volna hogy jobban tenném ha mondjuk két csomag pelenkát veszek , mert annak használt veszik azt is ugyanúgy vettem volna, de így nekem is pénzkidobás és ők sem látták hasznát. tulajdonképpen gyorsan átadták másnak nekik ne kelljen tartogatni, és így hiába adtam ki pénzt olyan mintha az ablakon dobtam volna ki. Picit ezért éreztem igazságtalannak akkor is ha tulajdonképpen más hasznát veszi ,mégis egy számomra idegennek van belőle pénze...
2019. nov. 16. 20:01
 15/17 A kérdező kommentje:
Meg hát azért itt benne van a jó szándék is ,hogy szívesen lepi meg az ember a bátyjának a kislányát és segíteni próbál ahhoz tud . csak ha nem szólnak nekem, mivel nekem még nincs gyerekem nem tudhattam hogy ennek nem veszik úgy használt mintha valami más dolgot vettem volna. Csak itt ahogy olvasom ebből jöttem rá ,hogy nem volt jó ötlet ruhákat ajándékozni soha egy szóval se mondták.
2019. nov. 16. 20:05
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd Magadra, én a saját gyerekemnek is vettem olyan ruhát, amit nem vagy alig hordtunk.

Másrészt potom pénzekért lehet még a márkás ruhákat is eladni használtan, szóval nem ebből gazdagszik a húg.

Én pl jobban szeretek továbbadni vmit mint az eladással bíbelődni, de az se zavarna, ha eladja, akinek továbbadom.


A másik meg hogy nem tudom, mennyit látod őket, de simàn lehet, hogy volt a gyereken a ruha, csak kinőtte.

2019. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hetente látom őket,de van olyan is ,hogy többször is.


Így utólag már mindegy ,legközelebb okosabb leszek .

2019. nov. 16. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!