Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabad orvosválasztás azt is...

Szabad orvosválasztás azt is jelenti, hogy egy adott orvosnál nem szülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő. Adott egy kórház, ahol egyetlen ember kivételével mindenki munkája megfelel számomra. Fogadott orvosom nincs.


Viszont rettegek, hogy ez a barom lesz ügyeletben, mikor szülök. Elküldhetem a fenébe? Van hozzá jogom?

Vagy ez esetben kénytelen leszek orvost fogadni?


Nem vagyok teljesen tisztában a jogokkal, hogy hogy is van ez, megköszönném ha valaki elmagyarázná nekem, mert rettegek :(


Köszönöm szépen!


2019. nov. 16. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Általában nem egy orvos van ügyeletben így szerintem kikötheted a bejelentkezésnél, hogy nem szeretnéd ha ő látna el. Szerintem nyilatkozni lehet erről, akár egy előre kinyomtatott, aláírt dokumentummal amire az aktuális dátumot aznap felvésitek.
2019. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Bent fekszem, de még messze a szülés, legalábbis nagyon remélem. Itt csak annyit kérdeztek, hogy van e fogadott orvosom. Eddig kétszer fogtam ki ezt a tagot a rendeléseken, és félek a szülőszobán is ez lesz. :(
2019. nov. 16. 18:34
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Ha nincsenek durva panaszaid és van sok pénzed akkor fogadj orvost. Én nem fogok, jó lesz az ügyelet. Nem hiába van kifizetve a tb-m. Sok nőt ismerek a családomban akik szintén ügyeleten szültek, egyik se panaszkodott. Ha több doki van bent akkor szólhatsz kit nem akarsz.
2019. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ez egy elég nagy kórház, gondolom sok orvos van bent egy műszakban és én is abban bízom hogy nem kényszerítenek erre rá :(


Valójában azt se tudom kit fogadnék fel, mert nem ismerem őket, csak azt tudom kit nem akarok. Ilyen marhát életemben nem láttam.

2019. nov. 16. 18:38
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül ő lesz az ügyeletes orvos, és éppen szülsz, de elküldöd a fenébe, hogy hagyjon békén, nem fognak behívni a kedvedért egy másik orvost.

Szerintem inkább fogadj fel egy orvost. Az a biztos.

2019. nov. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem ez nem egészen így működik.

Klinikán dolgozom, de ott is csak hárman vagyunk ügyeletben, és mindenkinek megvan a maga "helye". (Egy ember ügyel a szülőszobán/gyermekágyon, egy a terhespatológián/nőosztályon és van egy ügyeletvezető).

Ha bejön valaki szülni, akkor sok választása nincs, nyilvánvalóan a szülőszobás fogja ellátni. Ha nagyon sipítozik, akkor lehet, hogy a szülőszobás mondjuk megkéri a nőosztályos ügyeletest, hogy vegye át, de szerintem nem kötelessége át is venni.

2019. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Arra is gondolj, hogy ha netán van is 3-4 ügyeletes orvos, nem kizárt, hogy a többi már "foglalt", azaz valakit kezel. Ebben az esetben "marad" a nemkívánt orvos, és külön még egyet nem rendelnek be.

Szóval ha neked nagyon fontos, hogy ne ehhez kerülj, akkor célszerü megfogadni valaki mást.

2019. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor szülésig keresek valakit :(


És olyat lehet, hogy csak a szülésre fogadom fel? Terhesgondozásra már nem sok szükségem van a harmadik trimeszterben.

2019. nov. 16. 18:45
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Sajnálom, hogy ez a helyzet de bunkók mindenhol vannak. :/ Ha úgy van tényleg ahogyan írta az utolsó akkor nem nagyon van választás főleg ha a másik orvosnak is vannak esetleg saját páciensei. Az orvossal egyébként emberileg van csak problémád vagy pedig szakmailag is? Ha csak előbbi akkor nyilván kellemetlen lesz vele szülni de legalább az ellátással nem lesz gond.
2019. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem, emberileg semmi gondom vele. Azon túl tudnék lépni, nekem szakmailag van problémám :( iszonyatosan butának tartom. Nem értem hogyan lehet a szakmában aki ennyire inkompetens.


Ezért félek ennyire. Féltem a gyerekemet :(

2019. nov. 16. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!