Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sport és zene kötelező?...

Sport és zene kötelező? Mennyire vagytok ebben szigorúak?

Figyelt kérdés

A kislányom 8 éves. Mindig foglalkoztunk vele, fontos volt, hogy jó alapokkal induljon az életben, ez a mai napig az. Engem is járattak gyerekként zeneiskolába, különböző sportokra, és nála is szerettem volna, ha szereti a zenét, vagy megtanul úszni, stb.


Így zongorázni tanul, és heti 3-szor úszik. Az úszással hadilábon áll... Amíg kisebb volt, csak egyedül ő volt a tanárnővel, akit nagyon szeretett, tündér volt a hölgy, akihez jártunk. De idén szeptembertől átkerült egy csoportba, hasonló korú gyerekek közé. Nem szeret járni, folyton a kifogások mennek, meg hogy fáj a hasa/feje/lába. Pedig ügyes amúgy, az úszóversenyeken is jól teljesít, nincs rá panasz. De azt mondja, nem szeret odajárni. Átérzem, milyen, ezért megegyeztünk, hogy nem kell járnia, de akkor választ egy másik sportot. Oké, ennek örült nagyon. Viszont az anyám felcsattant, hogy miért engedem ezt, ha elkezdte, "igenis csinálja végig". Meg hogyha majd az iskola nem tetszik neki, onnan is kiíratom?!


Azért vagyok ebben engedékenyebb, mert az anyám nekem sosem engedte, hogy váltsak, vagy abbahagyjak valamit. Elsősként elkezdtem furulyán tanulni, és hiába nem szerettem, hiába nem érdekelt és tanultam volna más hangszeren, nem engedte. Ennek az eredménye, hogy a mai napig utálom az egészet, és semmire sem emlékszek belőle, pedig 7 évig tanultam. Az úszással is ezt csinálta. Én voltam a legkisebb a csapatban, mindig piszkáltak a nagyobbak, volt hogy lenyomtak a víz alá, úszás közben "visszahúztak", stb. Ahogy nagyobb lettem, sokszor inkább elbújtam az öltözőben, hogy ne kelljen felmennem a medencékhez, később már el sem mentem az uszodába. 16 éves voltam, mikor közöltem, hogy nem fogok odamenni többet, de mire a bátorságom megjött, az 10 évbe került. Azóta sem úsztam, fürödtem medencében, még a miénkben sem. Ezt szeretném elkerülni a lányomnál, hogy ne azért sportoljon, mert "muszáj", hanem mert szereti, jól érzi magát és kikapcsolja.


2019. nov. 24. 19:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Általánosban volt versenyúszó osztálytársam, papuccsal verte őket az edző....
2019. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó: ebből általánosítást levonni nem túl érett gondolat... Az más kérdés nem helyes.
2019. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyám pont ugyan ez volt. 6 évig zongoráztam, utáltam mint a szart, most már a boci boci tarkát se tudnám eljátszani. Sok értelme volt tényleg... Emellett engem is heti 3x vittek úszni, azt is utáltam. Nem magát az úszást, úszni imádok a mai napig szerencsére, az edzést utáltam. Rengetegen voltunk a csoportban, szó szerint egymás seggében kellett úszni, az edző meg folyamatosan ordibált.

Rajzszakkörbe szerettem volna járni meg táncolni, de azt nem lehetett mert az akkor van mikor az úszás.

Én biztos semmit nem fogok a gyerekemre erőltetni. Szorgalmazni fogom, hogy próbáljon ki sokféle dolgot és válasszon olyat ami igazán tetszik neki.

2019. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
12. Hol általánosítottam?
2019. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
Ne viccelj, az ilyen be nem fejezett mondattal azt suggallod, hogy mindenhol ez megy. Nem kell ahhoz kiírni bizonyos szavakat 😏
2019. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%
Az jó. Akkor nem àltalánosítottam. Csak szerinted.
2019. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!