Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Liszt Ferenc Zeneakadémiára...

A Liszt Ferenc Zeneakadémiára nehéz a felvételi zongora szakra, illetve kötelező a népzenei része is, vagy az opcionális? ( A:szolfézs B:népzene)

Figyelt kérdés

2016. febr. 22. 21:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A jelenlegi 11. Osztályos repertoárom és vizsgaanyagom: Chopin etűd op 10 no 1, Beethoven szonáta op 10 no 1, Bach b-dúr prelúdium és fúga az első kötetből, Brahms op 118-as intermezzók és Chopin asz-dúr keringő op. 34 no 1
2016. febr. 24. 12:14
 2/13 anonim válasza:
100%

Mi számít nehéznek?:) Van egy szint amit meg kell ütni, attól is függ ugye, hogy abban az évben kik felvételiznek ez egyértelmű:)

Ezek a darabok nagyon jók amiket írtál szintre..esetleg romantikus lehet még kicsit összetettebb..(Schumann: Abegg variációk jutott eszembe, Chopin: Polonéz fisz-moll)

A szonátád nagyon jó szerintem, a Chopin Etüd is:))

De ezeket a tanárod jobban tudja szerintem, hogy mi éppen a követelmény? Azt biztos tudod íratlan szabályként , hogy a felvételi évében egy ott tanító tanártól kell venni pár órát akár már szeptembertől és ő megmondja neked, hogy milyen darabok legyenek - fejleszt rajta - illetve, hogy van-e hely nála..

Népdalok meg vannak adva kötelezően B pontként szerintem..Nekem annak idején 7 éve kellett szolfézsból is és népzenéből is felvételizni egy szóbeli vizsga keretén belül..1 népdalt választottak ki, amit el kellett énekelni és elemezni is természetesen..de ez könnyebb volt mint amire számítottam:)

2016. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, nagyon hálás vagyok!

Sajnos én nem vagyok tájékozott a magyarországi oktatásban, mert Romániában élek Székelyudvarhelyen és emiatt tettem fel kérdésem. :) A 12. osztályos anyagból a tanárom csak annyit mondott, hogy egy Chopin etűd, egy Liszt etűd, egy másik Beethoven szonáta, a Fisz-dúr prelúdium és fúga az első kötetből és a Liszt 104-es Petrarcha szonettje lesz egyelőre :)

2016. febr. 27. 07:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Eredetileg a tanárom a kolozsvári zeneakadémiának a felvételi követelményeit nyomtatta ki nekem nyáron, és ott nem kérnek népdalt, ezért tájékozatlan és lemaradt vagyok ebből a szempontból..
2016. febr. 27. 07:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Esetleg Brahms op 79-es g-moll rapszódiája is megfelel? :)
2016. febr. 27. 10:13
 6/13 anonim válasza:

Én is a Liszt 104-es Petrarca szonettel felvételiztem és az megfelelt:)Tulajdonképpen a Brahms g-moll rapszódia is ha jól játszod..csak azért írtam a Schumannt mert az virtuózabb darab azért és általában szeretik Schumannt felvételin..de ez BA képzés..

A fontosabb tényleg - amit már írtam -, hogy kellene órát venni valamelyik tanártól és tájékozódni, hogy fel fog-e tudni venni...

A kolozsvári milyen?

A budapesti régen jobb volt állítólag..

2016. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem tudom, hogy kihez lehetne fordulni a kapcsolatfelvételért, mert én Székelyudvarhelyen lakok, az állandó 650 km távolság fennáll és megnehezíti az ügyet.. de minél hamarabb jó volna azt elintézni :/

Nekem a tanáraim azt mondták, hogy a kolozsvárinak nagyon lement a színvonala minden szempontból és azt tanácsolták, hogy lehetőleg egy biztos tudással és alapokkal rendelkező intézményt válasszunk.. ezért is gondoltam a Lisztre

2016. febr. 28. 23:20
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy Kolozsvárra megyek tovább, mert van 2 jó tanár is, már csak választanom kell a kettő között, Csíky Boldizsár vagy Horváth Edit. :)

A felvételi anyagom végül a következő lesz: Liszt "La Chasse" etűd a Paganini sorozatból, Chopin op. 25 no. 5-ös és op. 10. No. 1-es etűdje, egy Czerny etűd a 740-es füzetből (kötelező Czerny is:)) ), Bach fisz-dúr prelúdium és fúga, Beethoven Pathetique Szonátája, Liszt 104-es Petrarcha szonettje, és végül Rachmaninoff g-moll prelűdje :)

2017. jan. 13. 07:46
 9/13 A kérdező kommentje:
Na jó, fiúk lányok nagy segítségre van szükségem! Ebben a pillanatban, csak úgy kíváncsiságból megnéztem megint, hogy mit kérnek a felvételire, és hát, frissítették a listát, pontosabban kiegészítették egy XX. századi etűddel..(Szkriabin, Debussy, Prokofiev, Rachmaninoff, Bartók, Stravinsky) Valakinek valami ötlete ezek közül, melyet még könnyedén meg tudok tanulni Július elejéig? Egyáltalán nem ismerem az ő etűdjeiket.. Előre is köszönök bármilyen segítséget!
2017. febr. 4. 22:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindig elcsodálkozom, hogy az Akadémia ennyire "akadémia"... Épp ideje egy kortárs, vagy legalábbis 20. századi darabot beemelni.
2017. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!