Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kulturált véleményekre,...

Kulturált véleményekre, vagyok kíváncsi! A házi donorságról?

Figyelt kérdés

Azonkívül, hogy a Magyar törvények nem engedik amivel tisztában vagyok, igazából én az emberek véleményere vagyok kíváncsi, hogy miért ítélik el azokat a párokat vagy egyedül álló hölgyet akik babát szeretnének, de más kép nem tudják megoldani. Meg a donorokat akik segítenek. (Mindegy hogy pete, vagy sperma ) Mert aki nem járta végig a AZ INGYENES lombikot vagy inszeminációt az nem tudja mivel jár és mennyibe kerül. Az INGYENES Spermadonoros lombik vagy inszemináció kikészíti teljesen a nőt (gyógyszerek és a kezelés miatt úgy hogy teljesen egészséges a hölgy végig csináltatják vele), és az esetek nagy részében az első második kísérlet sikertelen és több millióba van már a pároknak, lehet itt is olvasni róla, ezért is adták fel. Sőt még az lutri hogy a donor valós etnikuma meg elme állapota, szellemi képessége,genetikai adottsága, mert annyira anonim az egész. (ezt is párok mesélték ). Mire megkapják, a mintát több százezer forintba kerül, és csak külföldről hozzák be. Nem vagyok rasszista, de van, akit nem szeretne színes bőrű gyermeket. Genetika hibát nem vizsgálnak úgy ahogy a párok 99%-a amikor párt választanak. (Ott is lehet olyan sajnos hogy két egészséges embernek sajnos beteg gyereke születik ). Természetesen nemi betegségeket vizsgálják. Még is azon ember ítélkeznek akiknek minden probléma nélkül lett családjuk. Miért van ez ? Miért baj hogy más is családot szeretne, de neki nem megy olyan könnyen és más alternatívát választ. Igaz én is elítélem azokat a donorokat akik aki csak szexért vagy pénzért csinálják esetleg mind kettőért, mert pont van, elég problémájuk az embereknek nem kell, még szemét módon kihasználni.


Férfi vagyok



2019. dec. 1. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Fuss neki megegyszer, mert nem érthető, mi a kérdés.

Magyarorszagon is létezik sperma és petesejt donáció.

2019. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Jézusom, tájékozódj már egy kicsikét! Gondolod nincsenek adatok rendelve a spermadonációkhoz és durrbelebumm választanak csak úgy? ne legyél már ennyire ostoba, soha senkinek nem fognak színes bőrű, vagy eltérő etnikumú spermát adni akarata, vagy kifejezett kívánsága ellenére, sőt alapon kismillió adat áll rendelkezésre. ez nem a szerencsejáték Rt, hogy feladod a lottót és reméled, hogy nyersz. mit gondolsz, akit donorspermával termékenyítenek meg, a szülés pillanatáig imádkozik, hogy ne legyen mondjuk fekete-afrikai a gyerek? Nemár! ettől függetlenül engem pont nem érdekel, ha valaki megoldja okosba, mindenkinek a magánügye mit kezd az életével illetve hogyan orvosolja a problémáit, milyen megoldást talál rájuk. Ha valakinek úgy tetszik, hogy házon belül keres és talál is erre alkalmas jelentkezőt/donort, hát lelke rajta, nem kell amúgy sem senki orrára kötni, vagy megszavaztatni vadidegenekkel, meg nem is hiszem, hogy bárkit is érdekel...
2019. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Igen ,ez igaz, de olyan kevés és sokat kell rá várni hogy az orvosok is a külföldi behozatalt erőltetik még mindig. A kérdés meg arra irányult inkább, hogy a házi megoldás miért elítélendő.
2019. dec. 1. 10:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz, mint házi megoldás? Mert max azt tudom elképzelni, hogy Pisti, mint spermaikor megdgja a Laci feleseget a Laci beleegyezésével. Petesejtet mégis hogy adományozna valaki házilag?
2019. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#2 nincs igazad sajnos, volt már rá példa és ha egy kicsit te is tájékozódsz.
2019. dec. 1. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát itt egy valakinek kellene tájékozódni, és az te vagy.
2019. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kulfolodn valóban volt már rá példa, hogy elcserélték a döntéseiteket, vagy az embriókat. Emberek, hibáznak. De továbbra is erdekelne, hogy kepzeled a hazi petesejt donaciot.
2019. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Rossz példákat hoztál.Ott ahol inszeminációra vagy épp beültetésre van szükség ott otthoni körülmények között nincs lehetőség házi donorságra sem, mert valami olyan gondja van akár a női vagy épp a férfi oldalon ami nem teszi lehetővé hogy gyereket gyártsanak.Nem tud otthon senki beültetni egy megtermékenyített petesejtet, ahogy a sperma is elpusztul pillanatok alatt a levegőn.

Gondolom arra gondolsz, mert mást nem tudok elképzelni, hogy ha nővel van gond ,akkor a férj összeteszi egy másik nővel magát,meg amije van és abból 9 hónap múlva megszületik a hőn áhított gyerek, vagy ha a férjjel van gond akkor a nő fekszik le más férfival és ebből lesz baba.Ez amúgy szimplán félrek...Ami a legtöbb kapcsolatot még akkor is megviselné ha tudnák, hogy a babáért történne.Ezért jobb a kórházi körülmények között történő beültetés ill. ezért ajánlják inszem után is azt hogy szeretkezzen a pár stb..stb..

2019. dec. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe soha senki nem megy bele, ha van egy kis esze... Az egyik válaszoló példájával élve, mi van, ha Laci és felesége gyerektartást követel Pistitől??? Pisti hiába magyarázza majd a bíróságon, hogy csak segíteni akart.... Vagy épp fordítva... Pisti megy a bíróságra és apasági tesztet kér aztán hétvégente elvisszi a gyereket... Jó persze, ez nem ilyen egyszerű, de akkor is... Nevetséges..
2019. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig a példákkal vagytok elfoglalva és még csak nem is jó amit írtok.

1, amikor kórházba kell vinni lombikra, vagy inszeminációra 1 órán belül kell beérni a spermiumokkal szóval nem pusztulnak el rögtön.

2, igen rosszul raktam a petedonort mert ott csak a segítség nyújtás mindkét irányát akartam megjelölni.

3. 7 választ kaptam, de senki nem a kérdésemre válaszolt.


MIÉRT BAJ HA AZ EMBER EBBEN A TÉMÁMBAN SEGÍTSÉGET NYÚJT VAGY KAP?? MIÉRT ELÍTÉLENDŐ, HA NEM TUDJA VAGY MERI, A KÓRHÁZAK ÁLLTÁL BIZTOSÍTOTT DONOROKAT ELFOGADNI ÉS MÁS ALTERNATÍVA FELÉ FORDUL?

2019. dec. 1. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!