Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeptembertől úgy döntöttem...

Szeptembertől úgy döntöttem táppénzre megyek. Magánorvosom még nem tudja. Neki kell vmilyen papírt adnia, hogy a házi orvos kiírjon tpre?

Figyelt kérdés
A héten megyek hozzá, akkor tervezem közölni vele. Kicsit izgulok, mert eléggé úgy alakult, hogy az utolsó pillanatban szólók neki. Jogosan érezheti nem korrektnek?

2019. aug. 27. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvost aztán marhára nem érdekli, hogy akarsz-e dolgozni, vagy inkább otthon lennél. Viszont veszélyeztetett terhességgel csak valós indok alapján vesznek fel táppénzre. Nyilván a magánorvos tud olyat ráírni, hogy a körzetid kiírhasson.
2019. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a táppénz nem döntés kérdése, hanem egy szükségállapot betegség, illetve veszélyeztetett terhesség esetén. A doki nem köteles kiírni téged, ha egyik sem áll fenn, szóval ne lepődj meg, ha nemet mond. Bár a magánorvosok kiírnak, max adsz neki +5eft-ot.

Vagy bekamuzod, hogy jaj nehéz fáj a derekad, nem birod, sok a stressz, akkor tuti kiir.

2019. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
A melóhelyednek azèrt szoltál, hogy nem akarsz tovább dolgozni?
2019. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Jah, tegnap én is úgy döntöttem, hogy mától beteg leszek.


Az orvost nem érdekli, de a munkahelyedet fogja.

2019. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
En is ugy dontottem, h tappenzre megyek! 😂😂😂😘
2019. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Ez már mostanában a sokadik ilyen kérdés és minden kérdésnél sok a lehurrogó, táppénzcsaló stb. válasz.Persze nem szép ilyet csinálni..de! aki már dolgozik x ideje, fizeti a tb-t, az adókat stb. miért ne tehetné meg?Miért sajnáljátok tőle azt a pár hónapot?!Azokat miért nem szídjátok akik életükben egy napot nem dolgoztam, a mi adónkból kapja a segélyt, nyakra főre szülnek a gyes meg a családi miatt.Szóval fogjátok be a szátokat, ezzel (dolgozó nők) ti is élhettek.Ha nem teszitek/tettétek a ti dolgotok, de a másikat ne vegyétek a szátokra...sose tudhatjátok milyen dolgok állnak a háttérbe.
2019. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Előző vagyok...ha újra választhatnék akkor én is elmennék táppénzre már a 16. hét körül, de akkor én a munka hőse akartam lenni, így lett egy sürgősségi császármetszésem, 33. héten és egy 1500 gramm alatti babám.Nem lehet tudni, ha otthon maradok másképpen alakult volna-e a dolog, de mai fejemmel biztosan otthon maradnék az tuti.
2019. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A munkahelyemen már rég tudják, nem fejteném ki de nekik ez a megoldás jobb. Tehát a nőgyógyásznak kell adnia papírt, hogy a háziorvos kiírjon? Utóbbi ezt nem teheti meg a nődoki papírja nélkül?
2019. aug. 27. 13:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak nőgyógyász által kiállított papír alapján tud kiírni a körzeti orvos táppénzre.Ez biztos.
2019. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos papír nélkül nem írhat ki, ugyanis az állapotodról a nődoki dönt.

6os válaszoló. Azokat is elítélem, akik kopasz popsira potyogtatják a gyerekeket, majd fb caoportokban kéregetnek ingyen cuccokért, mert nem tudja ellátni a meglévö gyerekeit, közben várja a sokadikat. Az ilyenek miatt vezettetném be, hogy fix átlagjövedelemre vállalhatnának a párok gyereket, de ugye a kormanynak csak az az érdeke, hogy mindenki szaporodjon.

Azt, aki fogja magát, és indok nélkül elmegy tp-re, mert terhes, azért ítélem el, mert miattuk nézik le a terheseket, és azt lesik, mikor megy tpre, mert jaaaj bejelentette, hogy terhes, ez is elmegy tpre. Én rajtam kívülálló okok miatt kényszerültem tpre, de már a csalók miatt égett az arcom, mikor sírva hivtam a főnököm,hogy mi van. Pont előtte beszéltük, hogy kb mindenki amint terhes lett, tpre megy, mert büdös a munka.

2019. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!