Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miron névről vélemények?

Miron névről vélemények?

Figyelt kérdés
Őszintén amikor először hallottam nem is tudtam, hogy lány vagy fiú név, viszont mivel egy ismerős ezt a nevet adta a babájának sokszor hallom, és így megtetszett. Szerintetek kiszúrás lenne ezt vagy ilyen ritkább nevet adni a gyereknek?
2019. dec. 1. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Nekem a kedvenc fiúnevem, szerintem nagyon szép! Egyáltalán nem gáz, inkább a Benikék meg a Marcikák gázak már annyi van belőlük. A Miron nem is kirívó mint mondjuk egy Medox vagy egy Benvenútó amik röhejesek. Szerintem add nyugodtan ha neked ez tetszik és ne foglalkozz a károgókkal, nem az ő gyerekük.
2019. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Én nem adnék olyan nevet, amit akkor hallok először, csak azért, hogy ritka neve legyen a gyereknek.

Nyilván nem kell "öregasszonyos" nevet adni egy kislánynak, de nagyon sok szép modern, mégis ismerősen csengő név van, mint például Kinga, Evelin, Dóra, Anna, Lili stb.

2019. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
2-es a Miron fiú és nem lány név.
2019. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Pláne nem adnék olyan nevet, amiről első hallásra nem is tudom, hogy fiú, vagy lány. Egy név legyen egyértelmű, és ismerős, nem kell versenyezni, hogy kinek van a legritkább neve.
2019. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Egy Mironnal találkoztam eddig, már kb. 20 éves lehet. Nekem olyan görög eposz királyfija hangzású. Egyébként amúgy mindenféle nevet érdekesnek tartok, de mivel jómagam sem szerettem sosem a feltűnést és fontosnak tartom, hogy a név a megkülönböztetésen túl eredetet is kifejez, így nem adnék se ritka, se külföldies nevet akkor se, ha tetszik hangzásra. (Persze másnak egészségére.) Azt biztos, hogy ha ritka (és még nem divatos) nevet adsz, biztos párszor el kell majd magyaráznod, később pedig neki, hogy tényleg jól hallotta-e, és hogy miért is ezt kapta vagy minek a becézése a Mirike és hasonlók, amibe tuti belefuttok :)
2019. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Francia apukaval adnam, magyar csaladnevhez magyar gyereknek nem.
2019. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egyáltalán nem tetszik, egy gyereket ismerek ezzel a névvel, a myinyon ugrik be róla.
2019. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem szép. Aki nem tudja eldönteni, hogy fiú vagy lány név, az meg így járt.
2019. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Nos, nekem ez volt a listavezető, amikor terhes voltam. Anna Mira, ha lány, Vince Miron ha fiú.
2019. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Két Miront ismerek mindketten felnőttek. Nekem nagyon tetszik ez a név, szép, különleges de még nem az a kategória hogy jajj az én gyerekemnek legyen a legegyedibb neve. Erősen férfias hangzása van, határozottan férfias név, úgyhogy az aki ezt a nevet lánynévnek hitte, az tényleg jobb ha nem is adja.
2019. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!