Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el jobban ha egy...

Miért ítélik el jobban ha egy nő utálja a párja gyerekeit, míg fordítva természetesnek veszik, hogy egy férfi nem fogadja el más gyerekét/gyerekei?

Figyelt kérdés
Sőt, ha forditott esetben a gyerekes nőt hordják le, mert másra erőlteti a gyerekeit, gyerek mellett akar/keres kapcsolatot. Ellenkező esetben a gyermektelen nőnek gyakorlatilag közelező sajátjaként! szeretni más gyerekét...Nem téves kicsit ez a felfogás?
2019. dec. 8. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ez szerintem durva általánosítás.

Ha ez megnyugtat: én speciel mindkét esetben ugyanúgy elítélem. És ezt olyan emberként mondom, aki 9 évesen kapott egy nevelőapát, aki a mai napig utál. Addig mutatta, hogy szeret és elfogad, amíg anyám hozzá nem ment és hozzájuk költözhettem.

2019. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez mondjuk nem így van. Az emberek többségének épp az az evidens, hogy ha a nőnek gyereke van, az a férfi el kell hogy fogadja, sőt, szeretnie is kell.

A valóság viszont az, hogy nem kell szeretni a másik gyerekét. Csupán el kell fogadni és megadni neki a tiszteletet. A szeretet extra ajándék.

2019. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pedig ez a durva általánosítás már ott elkezdődik, hogy leoltják a gyerekes nőket, hogy senki nem fogja akarni nevelni mások gyerekét. De egy nőnek kötelező SAJÁTJAKÉNT imádni a pasi gyerekét, különben halálra szekálják.
2019. dec. 8. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg épp az a jellemző, hogy sok pasi jobban bánik az új nője gyerekeivel, mint a saját vérével.
2019. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem senkinek nem.muszaj szeretni a masik gyerekét. El kell fogadni. Normalisnak kell vele lenni. Az ido meg vagy meghozza a szeretetet vagy nem. De altalaban egy ilyen haveri viszony azert kialakul ha a gyerek es az uj par is partner ebben.


Azt egyuk nemnel sem tartom realisnak hogy elvarjuk, hogy SZERESSE ES NEVELJE a masik gyereket. Ez a szulo dolga.

2019. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nah azért a 2 állítás nem ugyanaz..


Ha választottál egy olyan pasit, akinek gyereke van, akkor azzal együtt kell elfogadnod.

Nem azeretni kell nyilván a gyerekeit,/ bár jó, ha igen/, hanem megfelelően viselkedni velük.


Általában nem az apa neveli Magyarországon a gyerekeket, emiatt egy férfinek könnyebb új párkapvsolatba lépnie.


A még párkapcsolat előtt lévő különvált anyáknak emiatt pont nehezebb, mert általánosítás alapján ők nevelik a gyerekeket, így egy pasi nehezebben tudja elfogadni a dolgot, mert szinte 0-24-ben ott a gyerek

2019. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is itt a különbség, hogy a gyerekes anyuka párjának napi szinten kell együtt élnie az "idegen" gyerekkel, míg a gyerekes pasi új párjának kéthetente kell találkozni a gyerekekkel és azt sem bírja ki.

Szép a szerelem, de hazugság, hogy mindent át lehet hidalni vele.

Egyik félnek sem kell szeretni a másik gyerekét mint ahogy a gyereknek sem kell szeretni az új part, de el kell fogadni.

A gyerekekről kevesebb szó esik, pedig nekik nincs választásuk. Ők nem dönthetnek úgy, hogy kiszállnak, míg a felnőtt bármikor dönthet úgy.

2019. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, ugyanezt tapasztalom.
2019. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!