Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarnak egyesek 45-50...

Miért akarnak egyesek 45-50 évesen anyává vagy apává válni?

Figyelt kérdés
Nem gondolnak arra, mi lesz a gyerekkel? Minek plusz rizikó, hogy esetleg beteg lesz a gyerek? Fiataloknak is lehet beteg gyerekük de idősebbekknél a veszèly egyértelműen fokozottabb. És az sem teljesen igaz, hogy ez csak most van így,régebben is voltak ilyenek. Nem beszélve arról, hogy amikor a gyerek még csak 18 lesz, akkor a szülők 60 felett és bizony az újságok gyászrovata tele van 60-as 70-es férfiakkal és nőkkel. Én is ennek vagyok az áldozata. Apám 48 anyám 45 volt amikor megszülettem. Akkoriban még nem voltak ilyen fejlett szűrési módszerek sem ráadásul. Most 33 vagyok. Anyàm 14 éves voltam amikor meghalt, apàmat 25 èvesen vesztettem el. Én 80 százalékos rokkant, mozgássérült vagyok, végzettségemet tekintve nyelvtanár (angol, német). Napi 4 óràban dolgozok egy helyi városi nyelviskolában. Autót vezetni, bicajozni nem tudok, bevásárlás is nehezen megy. És az életem is teljesen más mint az egészséges kortársaimé, akik gyereket nevelnek, családjuk van, én meg magamat is nehezen látom el. Fiatal koromban sem tudtam azt csinálni mint a kortársaim, sajnos akkor még nem volt elfogadott dolog a másság, hogy valaki mozgássérült, így e miatt kiközösített fiatal voltam. Gimiben többen azt mondták, hogy pozitív diszkrimináció miatt vagyok mindenből ötös. Azt gondolták, hogy aki mozgássérült az egyúttal hülye is, pedig ez nincs így. Aztàn egyetemen már elismertèk a tudásomat, tudták, hogy nem véletlenül megy jól a suli. De mègis úgy kezeltek mozgássérültsègem miatt mint ha nem a Föld nevű bolygóról származnék. 20 èvesen eldöntöttem, hogy gyerekem az nem lesz, nem szerettem volna, ha neki is azokon kell keresztülmennie mint nekem kellett anno. De ezek a 45-50 év körüli szülők nem gondolják, hogy simán lehet, hogy fogyatékos lesz a gyerekük a fokozott rizikó miatt és a gyerek élete, aki nem tehet a szülei döntésèről èlete pokoli lesz?

#betegség #rizikó #kései gyerek vállalás #Öreg szülők #fogyatékossàg
2019. dec. 10. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Mert önzők.
2019. dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
En teljes mértékben elitelem azokat akik 45 felett valnak szulove. Onzok es ostobak. Nem bírnak gondolkodni.
2019. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Vagy mondjuk akkor jött össze. Férjem 42 évesen lesz apa. Előző feleségével 5 évig nem jött a baba (lombikkal sem), ebbe tönkre is ment a kapcsolatuk. Nekünk is 2 évet kellett várnunk rá, így is lombikkal sikerült.
2019. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mert az, hogy vállalnak-e gyereket, az a magánügyük, de nincs joguk tönkretenni egy gyerek életét. Vannak ellenpéldák, de azok csak erősítik a szabályt. Lehet, hogy pl. 48 èvesen még nem érzi magàt öregnek de ő 15 év múlva már 60 feletti lesz bőven, a gyerek meg még mindig csak 15 éves. És bizony 60 felett már minden nap ajándék. Míg egy fiatal gyereknek még nagy szüksége lenne a szüleire.
2019. dec. 10. 20:44
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Miért kérdezed többször?Esetleg a Sugarmamid is gyereket akar tőled?😂Te aki 33 évesen egy 65 éves nő ferje vagy mi a faxomnak foglalkozol azzal,ha egy 45 éves nő inkább a gyerekére és nem a pénze miatt vele elő férjére költi a pénzét?🙄
2019. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Butaság magadból kiindulni, több gyerek születik egészségesen még ebben a korban is, mint beteg.

Én nem ítélem el őket, az ő döntésük.

Semmivel nem rosszabb mint tizenévesen az a 30as anyád látni a diszkóban. Másnak meg máshogy keseríti meg a szülő az életét.

A gyerekvállalás igazából nem kor, hanem személyiségfüggő.

2019. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Az én uram most lesz januárban 44, és most állunk neki a 2. Gyereknek.

Valamelyest a kromoszómabetegségek rizikója magasabb, de ezekre lehet szűrni.

60 felett minden nap ajándék? Jó vicc.

Az én anyukám engem 40 évesen szült, most 74 éves, minden nap órákat sétál a kutyával.

2019. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Sok 60 felettit ismerek, mind jól tartja magát, nem is látszódik rajtuk a kor.

Nem értem itt gyikon miért gondolják sokan, hogy nyugdíjasként sz.ar öreg az élet.

2019. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem ertek veled egyet. Azt ertem, hogy neked rossz es sajnalom. De pl az exem noveret az anyukaja 23 evesen szulte es pont ugy jart, mint te. Ertem, hogy valamit muszaj hibaztatnod. Vagy a kolleganom anyukaja meghalt mikor 6 eves volt. Talan ha a 30-at betoltotte. Apukaja nevelte fel. Neki 2 lombikos gyereke van a 3. meg meglepi baba lett. 40 eves volt mar. Bevallaltak. Most vetettek volna el? Tok egeszseges kissrac. Mondjuk elment magzatviz mintavetelre vele.


Nem lehet altalanositani. Naponta halnak meg sajnos fiatal emberek, akiknek gyereke van. Es sajnos nem egy serult gyereket ismerek, akik fiatal szuloknek szulettek.


Igen, akinek idosebb szulei vannak sajnos hamarabb elmennek, de semmi sem garantalja, hogy a fiatal szulok nem. Nekem is volt par felarva osztalytarsam meg altalanosban is. Betegseg, baleset. Es az egyik baratnom akinek az apukaja meghalt igaz, hogy 60+-os volt amikor a baratnom 20, de autobalesetben halt meg. Az en nagypapam is 54 evesen, nem is emlekszem ra. Szoval semmi semmit nem jelent sajnos. A kor csak egy szam.

2019. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

Mert nem számít semmi, csak az hogy ők mit szeretnének. Ha gyereket akarnak 50 évesen, akkor lesz is, mert ugye miért ne, hisz 2020 van.

Nem gondolnak ezek tovább, eddig látnak csak, az már mindegy hogy mi lesz a gyerekkel, majd megoldja ahogy akarja, a lényeg az, hogy neki szülnie kell.

2019. dec. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!