Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyereketek mikortól szerete...

Kisgyereketek mikortól szeretett esti mesét hallgatni, (amit meséskönyvből ovastok) lefekvés előtt? És melyik a kedvenc mesekönyvük?

Figyelt kérdés
Kislányom még max. 1 oldalt hallgat végig majd ellapozgat.
2020. jan. 3. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam, nyár óta olvasok neki estimesét. Kb bármit olvashatok neki, mindent szeret. Bogyó és Babóca könyveket vagy akár klasszikus meséket is. Nem írod mennyi idős, de szerintem fontos megválasztani a koruknak megfelelő könyvet. Mielőtt elkezdtük a könyvből meseolvasást fejből meséltem neki, könyveket pedig 3-4 soros történettel max.
2020. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bogyó és babóca a kedvencük, 2,5 és 4 éves gyerekek. A kicsit már kb 2 évesen lekötötte, a nagyobbat valamivel később, közel 3 évesen azért már hallgatta is. Addig is olvastam volna neki, csak lapozgatta.
2020. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Passz elsotol olvastunk esti meset kozosen

Elotte fejbol meseltem nekik

2020. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Születésétől kezdve olvasok neki, persze a kúszós-mászós időszakban tett rám magasról. 1.5 éves kora óta érdekli, azóta rendszeressé tettem az esti mesét. Az első könyv amit hetelig olvastam neki az Annapanni, hull a hó volt. Utána megvettem neki az összes Boribont. 3.5 éves, még mindig szereti, de már olvassuk a Bogyó és Babócát, a Maszatot és MiMicsoda könyveket. Már nagy fiú, okos és leleményes...mindig bepróbálkozik, hogy több könyvet olvassak, addig se kell aludni. Egyszer mikor beteg volt 17 könyvet olvastam el neki, Boribont és Bogyót vegyesen.
2020. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Kb.8 hónapos korban vezettem be a nagynak az esti mesét Boribonnal, Bogyó és Babócával. Megvettem a teljes sorozatokat, mert ez volt a sláger 2 éves koráig. Utána a Franklin könyvek jöttek. A kicsi gyakorlatilag születésétől kapja a mesét, de konkrétan figyelni kb. 1,5 éves korától kezdte. Újra elővettük a Boribont és a BB könyveket (szerencsére a nagy is szívesen nosztalgiázott), de hamarabb váltottunk nagyobbaknak való könyvekre. Most 5 és 2,5 évesek és imádják a könyveket. Abszolút kedvencek az Alma Magdi könyvek és a Barátnőm Bori sorozat.
2020. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 éves múlt


Most érdekli...


De bnőm fia már 8 hósan is figyelt

2020. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!