Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek kérjek több...

Szerintetek kérjek több gyerektartást?

Figyelt kérdés

4 éve váltunk el. Akkor megegyeztünk havi 50 ezer forintos gyt-ben. Nem is volt ezzel gond,utal minden hónapban szépen, s foglalkozik a lányával is.

De ahogy nő,egyre több a kiadás,szeretnék több pénzt kérni tőle. Apuka bevétele kb. havi 1 millió ft.

Jogos lenne?


2020. jan. 4. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2020. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
33%

igen, az lenne


ugyan ebben a helyzetben voltam, csak több volt fater bevétele, de többet esze ágában se volt adni


abba gondolj bele, hogy ha a gyerek az apjával élne, és te emellé adnál 50et havonta, mennyivel több jutna neki


így ettől most elesik

2020. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha egy szülő 1 milliót keres, akkor igen, jóval többet kéne költenie a gyerekére, mint 50 ezer. Persze majd jönnek itt sokan, hogy egy gyerek nem kerül ennyibe, de ők azok, akik szerint a gyereknek csak étel, meg ruha kell. Nekünk 1,2 millió körül van a bevételünk, ezért a gyereknek is minőségi dolgokat veszek, jár sportolni, van hobbija, költünk szórakozásra, kirándulásra, stb. A bíróság meg figyelembe veszi a gyerek korábbi életszínvonalát is, és gondolom mikor veletek élt, nem csak 50 ezret költött a gyerekére.
2020. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Jogos, kérj.
2020. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyre inkább az a bírósági gyakorlat, hogy a külön élő szülő jövedelmétől csak kis mértékben függ a gyerektartás összege. Sokkal inkább a gyereknevelés valóságos költségéből indulnak ki. Ennek alapján kb. 50e Ft-ra számíthatnál akkor is, ha bíróságra bíztátok volna ennek megállapítását.

Kérni természetesen lehet, ennyi pénzből még van is esélyed, hogy különösebb vita nélkül ad a volt férjed. De ha nem ad, akkor - mielőtt bíróságra vinnéd az ügyet - konzultálj egy válóperes ügyvéddel, hogy van-e reális esélyed, hogy ennél lényegesen többet ítéljenek meg.


Off:

Amúgy, mit dolgozik a férjed? Csak érdekel, mivel lehet ennyit keresni.

2020. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ hogy apa amúgy mennyit költ rá pluszban. Ruhák, tábor, programok, játékok stb. Mert ha abból is szépen kiveszi a részét nem feltétlen érezném jogosnak. Minden csak viszonyítás kérdése.
2020. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Annó 12 évvel ezelőtt váltam, akkor az ügyvédem még az asszonytartást is lengette, hogy lehet kérni:D Én meg csak lestem, hogy mi a faxnak kéne, mikor sima melós ember, aki fizetésből él(nem sokból).Nekünk gyerekünk nem volt.

De ha váltatok és mondjuk neked jár valami asszonytartás, a gyereknek meg a gyerektartás, akkor őszintén szólva én nem kérném.

És akkor sem kérném, ha a gyerektartás mellett önkéntesen beszáll akármi másba ami a gyerekkel kapcsolatos.

Amúgy kb tényleg ennyit kapnál ha jogi úton ítélték volna meg neked, de kérdezz meg egy ügyvédet.

2020. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, ezért sincs annyira pofám többet kérni,mert amugy fizeti a külön órákat amire jár, vesz neki ruhát, viszi magukkal nyaralni, kirándulni, most épp sielni mennek majd.

Csak mostanában a lányunkkal is elszaladt a ló, több mindent szeretne, de tőlem nem kapja meg, én nem keresek olyan jól. Ezért gondoltam hogy többet kérnék.

Jól menő saját vállalkozása van.

2020. jan. 4. 22:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ülj le a volt férjeddel és mondd el, hogy a lányod több mindent szeretne, de te nem tudod finanszírozni. Szerintem segíteni fog, főleg, hogy foglalkozik a gyerekkel.


Szerintem felesleges bíróság elé menni, nem látok reális esélyt, hogy ők megemelnék. Ráadásul látom, viszonylag békés kettőtök viszonya.

2020. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jo a viszonyunk, békében élünk egymással, mert mindkettőnknek a lányunk a legfontosabb.

Lehet az lesz, leülök vele s megbeszéljük.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

2020. jan. 4. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!