Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kérjek...

Mennyi gyerektartást kérjek és mivel indokoljam az összeget?

Figyelt kérdés

14 éves lányomért otthoni helyzete miatt gyermekelhelyezési pert indítottam. A körülmények miatt szinte biztos, hogy hozzánk kerül, de bíróság felhívta a figyelmemet, hogy a tárgyalásra határozott elképzeléssel érkezzek a gyermektartásdíj mértékét illetően és azt indokoljam is.

Én már 11 éve fizetek az anyjának gyermektartást. Másfél évvel ezelőttig mindig 11 ezret fizettem a válásnál megítélt 10 ezer helyett, hogy azt a gyermeknek adja oda zsebpénzként, vagy hogy ezt pluszban költse rá. Ezen felül én minden évben beszálltam a tankönyv vagy a tanszervásárlásba és a gyermek ruházkodásába is,/ minden évben 3-4 alkalommal bevásároltam neki több garnitúra fehérneműt zoknit, pólót, nadrágot pulóvert télen csizmát, sapkát kabátot, nyáron szoknyát, sportcipőt szandált, fürdőruhát papucsot vettem neki /.

A lényeg az, hogy anyuka így is mindig a fejemhez vágta, hogy ez a pénz semmire nem elég még a családi pótlékkal együtt sem.

Az lenne a kérdésem, hogy én kérhetem a bíróságot, hogy az anyuka keresetének 25 %-a, de minimum 20.000 Ft legyen a gyermektartási díj? Indok az, hogy az anya szerint az én általam fizetett 10 ezer semmire nem volt elég? Ill. azt mondják sokan, hogy az indok, hogy egy 15 éves gyermeknek nagyobbak az igényei mint 10 ezer ft? Csak azért kérdezem, mert nem akarom, hogy úgy nézzen ki, hogy a pénzre hajtok, de túlságosan alábecsülni sem akarom az összeget, hiszen neki 10 évvel ezelőtt ítélték meg a havi 10 ezer Ft-ot.

Jaj igen és ami a legfontosabb lenne, hogyha összeggel nem is, de valamilyen épkézláb indokkal tudnátok nekem segíteni?



2012. márc. 5. 11:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj,de 10 évvel ezelött biztos sok volt az a 10 ezer ft,de hogy időközbe miért nem adtál nem tudom megérteni. Oké h a nagyon dolgokba mindig beszáltál meg minden,de hát akkor is!

Én lennék olyan gerinces,hogy ha nem jelent gondot akkor csak én 10 ezret kérnék. Pofátlanságnak tartanáém a dupláját elkérni

2012. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Neked aztán van bőr a képeden, havi 11.000 ft-ot fizettél sok éven át, cserébe te meg a dupláját kérnéd...
2012. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalosan megítélhető összeg:


a jövedelem 20%-a/gyerek, de maximum 50%.

2012. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Indok:

- nagyobb gyerek megnövekedett igényei (utazás, tábor, bulik, barátok - mértékkel, nem ezekre helyezni a hangsúlyt, de tényleg másik egy 15 éves gyerek igényei, mint egy ötévesé)

- különórák, szakkörök

- ruházkodás, etetés (nagyobb: többet is eszik, főleg, mikor kamasz)

- pénz értékének romlása, általános gazdasági helyzet változása


Én a helyedben NEM KONKRÉT összeget mondanék, mert akkor a bíró és a volt feleséged első kérdése az lesz, hogy ha felméred, hogy ennyi, amit fizettél, nem elég, akkor te miért nem adtál többet, ugyanilyen indokokkal?

Kérj %-ot (szerintem 20% körül), és hivatkozz arra, hogy te mindig adtál pluszt, de ezt te nem fogod elvárni, de fixen ezt kéred, és kész.


Jogászként ezt csinálnám, a bíró meg majd ítél, amit gondol. Ha a lányod a lényeg, nem a pénz (amit elhiszek persze!), akkor ne ez a téma legyen hangsúlyos!! Semmiképp!

2012. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%

A sok elszállt nő ok nélkül ítél el téged. Az elvált anyák közülük sok NEM a gyerekre költi a pénzt. Igaz,hogy a gyerektartás kevés volt,de amit vettél neki külön,az bőven fedezte az eltartását.

Kérd,hogy a kereset 20 %-át ítéljék meg. Hivatkozz arra,hogy az anya ezen felül nem valószínű,hogy hozzájárul az anyagiakhoz.

2012. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Kedves 1. és 2 kommentelő. Nem mondtam egy szóval sem, hogy soha nem akartam többet fizetni. Akkor ez volt a legmagasabb összeg én mondtam anyának, hogy ha gondolja fizetek többet, mert nem elég semmire, de mindig az volt a válasz, hogy nem kell az almizsnám, hogy a fejéhez vághassam, dugjam fel a pénzem csak a 10-t fizessem ki. Akkor mégis miért sírt mindig, hogy nem elég semmire, de ha adni akartam vagy emelni akkor nem fogadta el. Nehogy már én legyek a rossz,a mikor csak jót akartam. Számtalanszor vittem a gyerekt bevásárolni nyaralni telefont vettem neki csak úgy semmilyen alkalmakhoz nem kötve és mindig azt kapta otthon a gyerek, hogy mi van apád el akar kápráztatni, nincs szükségünk a szarjaira. Ha a gyerek beteg volt én váltottam ki a gyógyszereit, mert azt bezzeg mindig kérte a " kedves anyuka " gyorsan hozzáteszem, hogy anyukának és új párjnak a bőre alatt is pénz van, csak magára az új gyerekére szeret nagyon költni, de a közös lányunkra már egyáltalán nem. Támadtok engem amikor nem tudjátok az ügyet átlátni. Egyetlen egy alkalommal fordult elő, hogy kért és nem adtam neki pénzt, mondjuk az is önhibámon kívül történt, megműtöttek beteg voltam kórházban feküdtem nem utalták időben a táppénzt, és ha utalták volna sem tudtam volna mert a 2 hónapra kaptam összesen 90.000 Ft-ot és anyuka a gyerek fogszabályzójára szeretett volna kicsikarni tőlem 70ezer!!! forintot, ami állítólag így is csak a fele összeg lett volna. Azóta sincs a gyereknek fogszabályzója, bár én most elindultam vele és érdekes nekem csak 37 ezer forintba fog kerülni, hogy legyen neki fogszabályzója. Szóval nem azt kértem hogy ítéljetek el csak azt kértem hogy segítsetek tanácsot adni.
2012. márc. 5. 11:42
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartásként maximum a netto fizetés 20%-át itélik meg, ennél többet nem.

(Ha több gyerek van, akkor viszont nem gyerek szorozva a 20%-kal, hanem maximum 50%, ennél több nem lehet, akárhány gyerek is van.)

2012. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok. Nem ítéllek meg semmi ilyesmi.

De még mindig azt mondom hogy pofátlanság lenne a dupláját elkérni ha neked nem okoz nehézséget az eltartás.

Mond azt hogy a volt feleségedre bízod h mennyit tud adni.

2012. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%
kérj 20%ot annál többet nem fognak meg ítélni.Én azért megdicsérlek,sok apa még azt sem fizeti ami kötelező lenne,nem hogy tankönyv vagy a gy.tartáson felül akár 1 csokit is vegyen....
2012. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

"Nehogy már én legyek a rossz,a mikor csak jót akartam.

Szégyentelen egy ember vagy te.

2012. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!