Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen régies lánynév illik...

Milyen régies lánynév illik mellé?

Figyelt kérdés

Nagy Zoé


A Zoé már biztos, viszont szeretnék mellé, valami nem kirívó, inkább régebbi eredetű.


Én a Nagy Zoé Júlia


Névre gondoltam.


Tudtok még ilyet?


2020. jan. 13. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ida?


Ez elég régi.

2020. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Janka
2020. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Borbála

Sara

Anna


Júlia szuper, nálunk az egyik top név lánynak


Olyan nevet választanék, ami hiába régies, de ma sem kirívó. Azért mert a Zoé modern név, és egy régies ritka nevvel pl Erzsébet nem hangzik olyan jól

2020. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Karolina
2020. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vivien, Viktória
2020. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Éva
2020. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, én sem a máriára, meg az erzsébetre gondoltam.


Hanem olyanokra, mint a Júlia, ami nem olyan modern, mint a Zoé, de azért ma is vállalható.


A juditról mit gondoltok?

2020. jan. 13. 18:24
 8/17 anonim ***** válasza:

Én görög eredetű nevet adnék.

Zoé jelentése élet.


Angéla női név a görög eredetű latin Angelus és az Angelusz férfinevek női párja. Jelentése: angyal, Isten követe.


Ágnes görög eredetű női név, a hagnósz (régebbi alakban hagiosz) szóból származik. Jelentése: szűzies, tiszta, szemérmes.


Fruzsina női név a görög eredetű Eufrozina név magyarosított formája. Jelentése: öröm, vidám, vidámság.


Margit vagy Margaréta női név a görög eredetű latin Margareta név megmagyarosodott alakja, a jelentése: gyöngy.A


Tímea Jókai Mór által alkotott női név. Először Az arany ember című regényében tűnt fel, Timéa alakban, vélhetően a görög Euthümia névből alkotta. Az eredeti görög név elemeinek jelentése: jó és tisztelet.


Veronika a görög (macedón) eredetű Bereniké név latin alakváltozata, jelentése győzelmet hozó.

2020. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, a Tímea meg az Angéla is tetszik :)
2020. jan. 13. 18:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Judit is szuper :)
2020. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!