Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babavàro hitel kapcsolatban...

Babavàro hitel kapcsolatban csak én gondolom rosszul, vagy így is megéri?!

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő lenne , babaváro hitelt szeretnénk igénybe venni, viszont nem szeretnénk több gyermeket. Jobban bele ástam magam a témába és ha nem születik meg az a gyermek akire maga a hitel felvenénk 10 millió helyett 17 millió kell vissza fizetni , plusz 5 év után azt a másfél millió büntető kamatot . Én teljesen elutasító vagyok így ilyen formában, a férjem viszont a másik véglet.Ő szerinte túl reagállom ezt az dolgot és ez az egyedüli kiút jelenleg az albérletből ?!
2020. jan. 15. 09:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem járnatok jobban egy piaci hitellel?
2020. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A férjed bolond?
2020. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
14%

Nem egészen értem. Akkor kell visszafizetni kamatostul, ha nem lesz gyerek végül. Ahhoz, hogy kamatmentes legyen, elég lesz egy gyerek is.

Vagy még terhes sem vagy, és attól tartasz, nem is leszel?

Ezt csak akkor lehet igénybe venni,H úton van már.

2020. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes és nem is tervezünk több gyereket !
2020. jan. 15. 09:55
 5/24 anonim ***** válasza:
12%

Akkor hogy akarjátok igénybe venni?

Ezt nem lehet "előre" kérni. Benne van a nevében hogy "váró", ha már kismama vagy

Akkor lehet.

2020. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor ha már terhes az illető ,5 év van összehozni azt a gyereket akire felveszik .
2020. jan. 15. 10:02
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem a ti hiteletek. A férjed egy idióta.
2020. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészen biztosan nem lesz már több gyereketek, és ráadásul a teljes összegre szükségetek lenne, akkor nem éri meg felvenni.
2020. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

5-ös,rosszul tudod, nem kell terhesnek lenni igényléskor, sőt gyerekre se kell aláírni, mint a csok esetében. 5 év van, hogy legalább 1 gyerek szülessen. Ha nem lesz gyerek, akkor visszamenőleg 5 évre ki kell fizetni a kamatot egy összegben, ami ki tudja mennyi lesz, most 1,5 M körül lenne, de ki tudja hogy alakul a jegybanki alapkamat 5 év múlva, sokkal több is lehet, mint 1,5 M. Plusz a havi törlesztő felemelkedik kb. 70-80 ezerre, ez is függ majd a jegybanki alapkamattól.

Én nem vállalnám be. Mennyi gyerkőc van most?

Mi csokot és csok hitelt (THM 3,1%) vettünk fel most, nektek ez nem játszik? Esetleg falusi csok?

2020. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Piaci hitellel jobban jártok, a férjed nem jól mondja.
2020. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!