Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a tragédiá...

Mit gondoltok erről a tragédiáról? Sajnos nekem is van ilyen ismerősöm és nagyon szomorúnak tartom.

Figyelt kérdés

[link]

A mi ismerősünk a 4 éves és 1,5 éves lányait hagyja sokszor a 14 éves nagylányra, aki elég szétszort, és nyilván nem az ő dolga lenne teljesen ellátni a testvéreit, mégha nem is minden napos dolog. Semmi közöm ahhoz, hogy élnek és nincs jogom beleszólni vagy ítélkezni, de ez a szörnyű tragédia eszembe jutatta mennyire borzalmas lenne, ha azokkal ez ártatlan kislányokkal is történne bármi.


2020. jan. 16. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Ha tényleg úgy volt, ahogy olvastam, hogy a nagy kiment a konyhába, s mire visszament, lángokban állt a szoba, ez egy felnőttel is megeshetett volna sajnos...
2020. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Persze, ezt nem lehet sose tudni, de valamennyivel kevesebb rá az esély, ha az egyik szülő legalább otthon tartozkodik.
2020. jan. 16. 19:36
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Ez nagyon undorító, az egyik gyereket baby sitternek használni, nem érett még rá és a szobàk pedig nem öngyulladók.
2020. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Azt gondolom, hogy felelőtlen volt az anya és ezt soha nem fogja feldolgozni, vagy lehet, hogy bele is fog halni. A kicsi még csak 3 hónapos volt..:(
2020. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Egy egy szomorú, szerencsétlen baleset volt. Ha anyuka lett volna otthon, ugyanúgy megtörténhet. 9 éves koromtól kezdve rendszeresen vigyáztam a pólyás kistesómra, soha nem történt baj. Azért a túlféltés sem járhatóak út, nézd meg az eredményt a mostani gyerekekben, akik tizenévesen közlekedni nem tudnak egyedül..
2020. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Borzalmas, de nem értem mi történhetett, egy szobát nem olyan egyszerű felgyújtani, nem szalmatömbök között lakunk, a bútorokon égésgátlo anyagok vannak, a kisgyerekek körül sincs általában gyufa, öngyújtó, talán a nagyfiú máshová mehetett el és nem a konyhába, mellesleg ekkora tűzzel egy nagyobb gyerek és felnőtt se küzdött volna meg. Egyénként szerintem mondjuk egy gyereket egyedül lehet hagyni egy 14 évessel kis időre, itt inkább a gyerekek száma volt aggasztó, mégse vigyázhat egy kamasz gyerek egy egész bölcsis csoportra.
2020. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Nemigazan ertem, hogy egy 14 eves gyerekre miert nem lehet rabizni a kisebbet?Ez egy szornyu baleset volt, szamomra hasonlo mint LL Junioreknal. Ott is mindent kapott az anyuka, pedig az is baleset volt.
2020. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az LL Junior tragédiánál én is úgy gondolom, hogy egy szerencsétlen baleset volt. Nem tudom elképzelni sem mit érezhetnek ezek a szülők. Nem akarok ítélkezni senki felett, de talán nem történt volna meg, ha otthon van egy felnőtt is.
2020. jan. 16. 21:22
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó a 14 éves gyerekre 4 másik gyereket bíztak rá. :-( Még nekem is sok lenne. Azért nem normális az a szülő, aki ilyet tesz.

El nem tudom képzelni, mi történhetett. Szegény gyerekek.


És azért ez nem a túlféltés, hogy nem hagyok magára ennyi gyereket egyedül, ez felelőtlenség. Nagyon sajnálom a 14 éves nagytesót. Mit élhetett át és fel tudja-e majd dolgozni, normális ember lesz-e belőle. A szülőt megbüntetném.


A túlféltés és tizenévesek egyedül közlekedése kapcsán kérdezném a hozzászólót, hogy olvasta-e a szintén mai napi hírt, hogy a Keleti -Pu-ról elkábítva raboltak el egy 20 éves lányt és vitték külföldre prostinak.

Nem normális világban élünk, húsz évesen is félteni fogom a gyereket, nem hogy tizenévesen. :-(

2020. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem túlfèltés, hanem korrektség. A 14 éves nem tehet róla, hogy anyuka felelőtlenül bevàllalt egy fél focicsapatnyi gyereket.


Vagy vhogy a tejmelegítéssel függ össze a baleset, vagy elöl hagytak gyufát vagy öngyújtót, ez szintén az anya felelőssége.


Nem tudom sajnálni.

2020. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!