Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik vidékre költöztek gyerekk...

Akik vidékre költöztek gyerekkel nem bánták meg?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve költöztünk BP-ről Tolna megyébe, de most kezdem érezni mennyire más itt minden. Mások az emberek, azt hittem befogadóbbak, de nagyon nem. A levegő minősége jobb, végre van kert stb. A közlekedés botrányos, az emberek szinte kiszúrják, hogy nem vagyunk idevalósiak. Azt hittem halucinálok, de többen megjegyezték látszik Pestről jöttünk. 😅 Itt valószínűleg barátaink sem lesznek. Kicsit el vagyok néha keseredve. Remélem a gyerekünk be fog tudni illeszkedni az oviba. Sajnos nem nagyon volt opció Pest megyében házat venni így ez egy kényszeredett szituáció volt. Szerintetek jobb lesz ez valaha?
2020. jan. 17. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi Fejér megyébe költöztünk, jó a közlekedés, a gyerekorvos és az ovi is. Barátkozni mèg nekünk sem sikerült, de azt Pesten sem. :D Mi nem bántuk meg, mert jó helyre költöztünk. Majd megszokjátok, de ha nagyon nem jó ott semmi, akkor érdemes elgondolkodni a költözésen.
2020. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Falura koltoztetek? Mert az eleve nehezített terep. En 10 voltam mikor falura költöztünk. Nem a falusi iskolába jártam így sosem fogadtak be igazán. Pár barátom volt csak. Anyukám sem illeszkedett be. De ha csatlakozol ilyen szülői munkaközösséghez meg szüreti bal szervezéséhez meg ilyen hülyeségekhez, akkor van esélyed. Ezek sem engem sem anyát nem vonzottak. Mondjuk mi nem költöztünk messze az eredeti tarsasagunktol, barátainktól. Szoval ok megmaradtak.
2020. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első. Idén mi is Budapestről Fejér megyébe szeretnénk költözni. Hova érdemes?
2020. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tolna megyében hova költöztetek? Én született tolna megyei vagyok, de a férjem most költözött le Budapestről 2 éve, amikor összeházasodtunk. Ő ott született, 31 évet élt Pesten, de egy másodperc alatt megszokta itt, soha nem költözne vissza, azt mondja.
2020. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó vagyok, és most látom, hogy a kérdés nem hozzám szólt, mivel mi nem gyerekkel költöztünk le. Csak felcsillant a szemem a Tolna megyén, és hirtelen felindulásból válaszoltam, bocsi.
2020. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi Budapestről Szolnokra mellé, 3 évessel.

Én azt látom, hogy mivel mi is felvettük a “mindenkinek előre köszönni”, nyitottnak lenni stílust, sokkal kedvesebbek is lettek velünk.

Aztán az ovi-iskola úgyis ki fogja alakítani az ismeretségeket. A gyerek meg Budapesten és vidéken is gyerek. Csak vidéken minőségibb a környezet és az ingerek. :)

Mi imádjuk hogy lassabb az élet, de autóval akármikor elmehetünk városba programozni. És a kert.. na igen. :) Várjuk már a tavaszt nagyon! 😄

2020. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3as, mi Agárdon lakunk, de Gárdony, Velence és Kápolnásnyék is nagyon jó.
2020. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl zárkózottak vagytok, és nem szívesen reagáltok a többi emberre? Én megyeszékhelyen élek, de még itt is kiszúrom a pestieket a cégnél, tuti nem köszönnek és nem mosolyognak.
2020. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, 7-es!
2020. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 🙂 Igen falu. Nyáron tök klassz volt de most így télen lehet a bezártság hozzá ki ezt belőlem. Meg kell szokni lehet nekünk lassabban megy. Nektek mennyi volt megszokni?
2020. jan. 18. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!