Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két vagy több gyerekesek, ti...

Két vagy több gyerekesek, ti pihentetek szülés után?

Figyelt kérdés
Természetes úton hoztam létre mindkét fiam. Az elsőnél is az első otthon töltött napon már végeztem a dolgom, ahogyan most is. Viszont most el kell látnom a dackorszakban lévő 3 évesemet is. Szóval lehetetlen pihennem, sokszor muszáj vagyok fel is venni az ölembe. És kicsit aggódok, hogy nem lesz e bajom, mégis csak 16 kiló.
2020. jan. 30. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mozogni, de az emelgetést amíg vérzel a helyedben próbálnám csak vészhelyzetekre tartogatni. Már nem olyan kicsi, sámlira állva gondolom tudna kezet mosni, ha fogod a kezét, be tud mászni a fürdőkádba, evéshez már fel tud mászni a székre, szóval nem hiszem, hogy szükséges olyan sokszor felemelni. Én is ilyen korkülönbséggel szültem, plusz derékfájással, szóval meg lehet oldani azt, hogy inkább leguggolsz hozzá ill. amiben lehet, önállóságra tanítod.
2020. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Teljesen önálló, nem igényel segíséget. Viszont tegnap is mikor haza jöttünk az oviból, el akart szaladni, mert nem mentünk boltba. És valahogy be kellett hoznom.
2020. jan. 30. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Én másodiknál hazajöttem másnap már csináltam háztartás rohangáltam a naggyal stb.

Nem volt mód pihenni, nem is múlt el olyan hamar a vérzés mint elsőnél, de ez van.

2020. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hétfőn szültem, pénteken költöztünk, úgyhogy nem 😅

A másodiknál tudtam volna, a kicsi evett-aludt, a nagy is elvolt magának, úgyhogy csináltam a házimunkát mint máskor

2020. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
13 hónapos volt a legnagyobb, mikor született a 2. Nem pihentem. 😄 Mondjuk nem is fogtam fel tragédiaként, mert még 2-t szültem hasonló korkülönbségekkel.
2020. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem is szeretnék pihenni, a kórházban is szerencsére már a szülést követően is jól voltam. Az emelgetés miatt aggódom. Mint írtam a nagyobbik 3 éves és igen csak makacs, akaratos. Ha nem tetszik neki valami akkor megáll, hogy ő nem jön tovább meg másik irányba megy. És kénytelen vagyok ilyenkor legalább a földről felvenni. Mondjuk ennek fő oka, hogy nem alszik el időben az oviban, csak fél 2-2 körül. 2.45kor ébresztik, fáradt és persze nyűgös.
2020. jan. 30. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem elég, ha leguggolsz mellé és lecövekeltek megbeszélni (persze idegtépő:)) vagy a kezét megfogod határozottan, hogy ne amarra menjen? Nálunk is voltak nagy hisztik még négy évesen is a nagyobbnál, és mint írtam, már rég nem tudtam volna felemelni a hátam miatt, na meg sosem volt aprócska, aztán ha épp semmi nem ment át, jobb híjján húztam és mentem, ő meg automata szirénára állította magát. Aztán mire megőszültem, csak kifáradt vagy elterelődött a figyelme és végre meg tudtuk beszélni és jól megölelgettük egymást - szintén ölbe vétel nélkül. Ha babakocsiztok, testvérfellépő is jó ötlet lehet (mondjuk ha hordozol, gondolom nem is tudnád ölbe venni a nagyot).
2020. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vettünk testvérfellépőt, nagyon szuper. Általában a hiszti a bejáratoknál van. Otthon vagy az oviban 🙄 Nagyon okos, értelmes kisfiú, de minden nap van 5 perc mikor teljesen kifordul magából. Na, de csak lesz jobb is :) köszi, hogy írtatok
2020. jan. 30. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Haza is viheted ebéd után, aztán otthon alhatna rendesen.

Ennyi idősen meg meg kell értenie, hogy most nem emelgetheted. Beszéld meg vele, megfogja érteni, hogy ezvan

2020. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itthon nem alszik el, ha valahonnan haza érünk. Max nagyon későn már kimerültsegében.
2020. febr. 2. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!