Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nagyon hiányzik...

Mit csináljak? Nagyon hiányzik a gyerekeknek az apjuk.

Figyelt kérdés

És igazából nekem is hiányzik a férjem. Pár hete költözött el tőlünk, de már kb fél éve bejelentette, hogy válni akar. Közben összejött egy nővel, innen hozzá költözött.

A kisebbik gyerek iszonyúan hiányolja, állandóan kérdezgeti, hogy mikor jön haza, mikor fog újra velünk lakni. Ő amúgy is nagyon apás, most meg teljesen összezuhant ettől az egésztől. A nagy is sokat emlegeti, csak ő zárkózottabb.

Én meg elég nehezen tudom őket vigasztalni, amikor nekem is nagyon hiányzik. Jön egyébként hetente hozzájuk, de nyilván a napi jelenléte nincs meg, mint eddig. Mikor leszünk túl ezen mindannyian? Hogy tudok a gyerekeknek segíteni?


2020. febr. 1. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom nagyon ami történt veletek. Én csak gyerekszemmel tudok nyilatkozni, minket is picikoromban hagyott el apám. Az idő. Az idő mindent megold idővel :(
2020. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mekkorák?
2020. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnálom. Nehéz lehet ez most nektek. :(

Esetleg telefonon beszélgetni este egy fél órát? Ha az új párja nem bánja és a gyerekek is nagyobbak, akkor ők is mehetnének hétvégén egy ottalvós napra.

Nehéz helyzet ez, még egyszer sajnálom. :(

2020. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem apa az ilyen...
2020. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem neked kellene elsősorban a gyerekek miatt kicsit erősnek mutatni magad. Baromi nehéz neked is (mondjuk hozzáteszem nekem nem hiányozna egy ilyen pasi aki pár hónap alatt úgy becsajozik hogy mellőled és a gyerekek mellől máris dobbant az új nővel másik háztartásba, de mindegy) de ha más nem a gyerekek miatt próbáld tárgyilagosan kezelni az apjukkal való viszonyodat és lehetőleg ne lássák rajtad hogy téged is kiborit a helyzet mert egyrészt megérzik másrészt ha már nagyobbak egyértelműen leveszik mi a helyzet es meg azzal is szembesülniük kell, hogy te sem vagy jól. Sajnos ez egy olyan helyzet, hogy most te maradtál nekik egyedül, neked kell megerősítened őket meg kicsit pótolni is az apjukat, a hiányát. Nem tudom így anyagilag milyen helyzetben vagytok, próbálj hétvégén sok közös programot szervezni ahol minőségi időt töltötök együtt hármasban, kicsit elterelni a saját és az ő figyelmüket. Ha teheted menj el pár beszélgetésre egy pszichológushoz, barátnőkkel, közeli családtagokkal beszéld át az érzéseid, ott tedd le a “lelki terhet”, hátha utána könnyebb lesz úgy mutatni magad a gyerekeknek, mintha te viszonylag jól lennél. Meg az jutott eszembe, hogy van egy könyv, Kevin Levan - Gyereknevelés egyedülálló módon. Én beszereztem, bár nem jutottam vele túl sokra gyerek mellett, de ameddig eljutottam jókat írt. Sajnálom a helyzeteteket, kitartást kívánok neked pedig sok erőt!
2020. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalról tudok tanácsot adni. A férjemnek kellett elválnia az exétől mert a nő megcsalta és ez neki nem fért bele. Ellenben a gyerekek of course az anyánál maradtak. Azt tudta, abban a pillanatban hogy kimondta hogy válás, hogy a gyerekeivel gyökeresen megváltozik a viszonya. Mi fél évvel a döntés és ebből következő elköltözés után ismerkedtünk meg.

Az elején mindenkinek piszkos nehéz volt. A gyerekeknek, a páromnak, nekem is... És gondolom az anyjuknak is, mivel a gyerekek hangulatingadozása nála csapódott le. Ezt a szituációt csakis együttműködve lehet megoldani. Együttműködés az apa és az anya között, akik már nem egy pár és együttműködés az új pár(okk)al is. Ha megy a fújás, a köpködés, egymásra mutogatás, akkor az mélyít mindenféle negatív érzelmet, ami meg a gyerekek levesznek és csak személyiség és kor kérdése, hogy milyen irányban borítja meg őket. Nem hazudok, nekünk úgy hogy próbáltuk a lehető legzökkenőmentesebben és legintelligensebben csinálni, mostanra érzem azt hogy van balance és mindenki nyugodt. 4 év telt el... Nálunk a kisebbik fiúval komoly lelki problémák voltak. Pszichológus is kellett. Ő 3,5 volt mikor megtörtént a válás. Most 8 lesz. Az idő is nekünk dolgozott.

Azt viszont el tudom mondani, hogy a férjemet nagyon megviseli/te hogy elvesztette a napi kapcsolatát a gyerekeivel. Ezáltal az egész kapcsolatuk megváltozott. Gondolom ezt a gyerekeknek is meg kell emészteni a maguk módján.

Ami hibát szerintem el tudsz követni, és amit nálunk az anya elkövetett, hogy elkezdte minden téren kompenzálni a fiúkat, túlféltette őket, megcsinált helyettük nagyon sokmindent, nehogy az élet más területein is pofonba szaladjanak. Beléjük kapaszkodott, ők meg belé. Ahelyett, hogy megmutatta volna, hogy milyen lehetőségeik vannak így is az apjukkal, inkább csak mélyítette a köztük lévő fizikai és lelki távolságot. Nem tudatosan persze.

Nehéz életszituáció, de kívánom hogy minél gördülékenyebben és minél kevesebb hibával túl legyetek rajta.

2020. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem volt időm válaszolni, 4 és 10 évesek a gyerekek.

Az apjuk nagyon szeretné, ha nála is aludnának, de még neki magának is vannak fenntartásai azzal kapcsolatban, hogy jót tenne-e a gyerekeknek, ha nála (pontosabban a nőnél) lennének, nem mondanám, hogy túl stabil a kapcsolatuk, állandó cirkuszok vannak kettejük között (és hogy, hogy nem, valahogy mindig én vagyok a téma, a jó ég tudja, hogy miért). Szóval a férjem sem igazán biztos benne, hogy szeretné őket oda elvinni, én meg ilyen körülmények között pláne nem támogatom. Ha egyedül élne, nyugodtan vihetné őket, az ellen semmi kifogásom nem lenne.

A helyzetet nehezíti, hogy mi egy nagyobb városban lakunk, a férjem meg falura költözött a nőhöz, ahonnan iszonyú pocsék a közlekedés, a munkahelye pedig egy harmadik településen van, rengeteg túlórával, szóval még az sem játszik, hogy hét közben gyakrabban találkozzon velük, vagy ő menjen időnként értük.

2020. febr. 3. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!