Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy hogy a...

Csak én gondolom úgy hogy a mai világba teljesen felesleges gyereket "csinálni"?

Figyelt kérdés

- rabszolga ország

- kevés fizetés amiből alig lehet megélni

- a munkáltatók csak kihasználni akarják a munkásait

- mindenki magasról tesz a másikra

- nagyon magas nyugdíjkorhatár

- kevés/bizonytalan nyugdíj


Szóval ha gyereket "csinálsz", csak egy újabb rabszolgát "szülsz" ennek országnak aki az egész életét végigdolgozhatja kb a semmiért.

Akkor meg minek a gyerek?


2020. febr. 2. 22:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Lemaradt, 26F
2020. febr. 2. 22:12
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ez sosem volt másképpen, mégis születtek gyerekek.


Én elégedett vagyok az életemmel.

Nem érzem magam rabszolgának.

Szerettem a munkámat, ha nem is voltam túlfizetve, megéltünk, megélünk, haladunk is...

2020. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Vannak olyan párok akiknek megéri a gyermekvállalás, és felnövő gyermeknek jó élete lesz. Más pároknál nagy a valószínűsége annak, hogy a felnövő gyermek a szüleihez hasonlóan csak szenvedni fog.
2020. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Nem ezek lennének az indokok, ami miatt nem szülnék.

Egyébként meg az első válaszolóval egyetértek.

A világ sosem volt habostorta, csak minden korban más volt a probléma. De a gyökerei ugyanazok voltak. Az életet lehet úgy látni, ahogy Te vagy egy másik szemüvegen keresztül - ez attitűd és nézőpont kérdése. Az meg hogy ki és miért szül vagy nem szül, a saját egyéni döntése, saját preferenciái mentén ;)

Én azért ebben a sz.r országban is megtalálom a jót. Éltem már máshol, és azon kívül hogy más volt, ugyanúgy voltak jó és rossz dolgok. Sőt...lehetne még rosszabb is. ;)

2020. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Rokonom is így gondolkodott 18 évesen. Volt egy öngyilkossági kíserlete is. Azóta 26 éves, házas és van egy gyereke.

Ilyen hozzáállással ne is akarj családot.

Én meg vagyok elégedve a fizwtésemmel, nem milliók, és nem habzsidőzi van, de kényelmesen elélünk, nem nélkülözünk. Nem érzem magam rabszolgának. A munkáltatóm nem használ ki, a tarsaság, ami körülvesz törődik velem.

A nyugdíjjal nem foglalkozom, mert 33 évesen még nagyon messze van, szóval boldog vagyok a 2 gyerekemmel és a férjemmel is.

Az a baj, hogy negatívan gondolkodsz, és ez tényleg megkeseredéshez vezet. Ha te rabszolgának érzed magad, tegyél érte, hogy ne így legyen és ne keseregj. Gyerek nélkül is élhetsz boldogan amúgy, nem azt mondom, hogy nem, de a hozzáállásod mindenképpen gáz.

2020. febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok rabszolga, magamnak dolgozom egyéni vállalkozóként, nem keresek keveset (mondjuk nem is kiemelkedő, de kényelmes), jól élünk kettőnk pénzéből. Nyugdíjra félreteszek időben, és nem lesz gond. A mindenki tesz a másikra a mi családunkban szerencsére nem divat, idegenek meg miért is érdekeljenek bárkit is?

Két gyerekem van, nem rabszolgának nevelem őket sem.

2020. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Csak én gondolom úgy, hogy a vélemény olyan dolog, ami mindnekinek a sajátja? Ha te nem akarsz, akkor ne szaporodj, jobb is, hogy felismered, hogy neked nem kéne. De aki akar, annak ugyan hadd legyen már, vannak, akik boldogságként élik meg. Döbbenet.

Amúgy az ilyen provokatív kérdéseket valahogy mindig az olyan megkeseredett emberek írják ki, akiknek amúgy sem lenne esélye normális párkapcsolatra, családra. De jobb előjönni egy ilyen fszsággal, mint beismerni. Mégiscsak kevésbé szánalmas.

2020. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondj egy olyan történelmi korszakot, mikor nem így volt.

Akkor is születtek gyerekek, mikor halomra gyilkolták a magyarokat, tomboltak a járványok, megszállták az országot.

Ne hisztizz, hanem teremts jobb körülményeket a családodnak.

2020. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!