Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyik nap azt érzem,...

Ha egyik nap azt érzem, mindennél jobban gyereket akarok másnap viszont hallani sem akarok róla, akkor nem állok rá készen?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik, de tényleg így van. Minden adott mégse tudom eldönteni, most vagy pár hónap, év múlva.


Mi van, ha nem jön majd.. Mi van ha túl korai. Két véglet között csapongom.



2020. febr. 16. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Nem állsz készen. Vagy nem jó a partner hozzá.
2020. febr. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, még magad sem tudod, mit is szeretnél valójában.
2020. febr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi az indok olyankor, amikor azt érzed, hogy hallani se akarsz róla. Egyébként ez szerintem normális, óriási felelősség, és nem lehet visszacsinálni, természetes, hogy kettős érzéseid vannak. Hány évesek vagytok? Mióta vagytok együtt a pároddal? Van már a baráti körben baba?
2020. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem normális.

Mi nagyon akartunk babát és most vagyok terhes. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült, de azért néha rám jön ez a “biztosan akartam én ezt!?” érzés. Meg elbizonytalanodok, hogy készen állunk-e erre az egészre.

Amúgy szerintem senki nincs teljesen felkészülve, amíg nem fogja a kezében a gyereket.


Viszont én a helyedben szerintem várnék még pár hónapot. Esetleg elmehetsz nőgyógyászhoz, ha már régen voltál, csak megnézetni, hogy minden rendben van-e.

Olvashatnál könyveket gyerekvállalás témában, az talán segít jobban átlátni az egész dolgot, és lehet, hogy még jobban fel is készít. :)

2020. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyerek nagyon nagy változás és ismeretlen terep. Szerintem nincs olyan, hogy ne félj, hisz tényleg annyi minden alakulhat másképp, mint az ideális, hiába vagy okos meg ügyes. Mindig attól is tart az ember egy nagy döntésnél, hogy az egyik utat választva elveszít egy csomó másik lehetőséget. Csak az a kérdés, hogy a félelem vagy a vágy az erősebb. Nagyon igaz, hogy "a bátorság nem a félelem hiánya". Legrosszabb leélni egy életet úgy, hogy "mi lett volna ha". Felkészültebb leszel pár hónap vagy év múlva? Hogyan képzeled el magad 5-10-15 év múlva? "Mi van ha túl korai." Ha anyagi, párkapcsolati akadálya van, mindenképp napold, vagy ha még szeretnél olyasmit megvalósítani, amit gyerek mellett túl nehéznek ítélsz és talán rajta vezetnéd le, ha kimarad az életedből, akkor várj, és előbb azt fejezd be (de ne kifogást keress a halogatáshoz irreálisan magasra rakva a mércét:)). Ha 40 éves vagy csak 30, de nagy családot szeretnél, akkor erősebben kell mérlegelned, mert minden nem fér bele, az élet nem végtelen. "Mi van, ha nem jön majd..." Ez a része meg csak élesben fog kiderülni, így totál felesleges teher rajta előre aggódni. Menj el nőgyógyászhoz, évente úgyis illik és élj egészségesen, elsősorban magad miatt.

# 4 Még az is elég pánikolósabb rész, amikor hazamész a gyerekkel és onnantól tényleg a tiéd :) Sőt ez még többedik gyereknél is így van :)

2020. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyik nap görcsösen vágyom rá, másnap viszont a gondolatával is őrületbe lehet kergetni és mondok olyat amit később megbánok. Szerintem a felelősség az ami megrémít, illetve féltem a szabadságom. A férjem már őrjít meg vele, illetve az egész család zajong, hogy mikor lesz már. De minél többen hozzák szóba én annál jobban ellenállok és nem akarom. Egyébként sok baba született mostanság a baráti körünkben igen. 4 éve vagyunk együtt.
2020. febr. 17. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Erre jó, ha elképzeled magad 5-10-15 év múlva és onnan visszaszámolsz. Jobb ha a hosszú távú terveidre hallgatsz, mint a pillanatnyi érzéseidre, mert akkor a nemszeretem részeket is tudod úgy kezelni, hogy van értelme (, nem pedig úgy érzed az első akadálynál, hogy minden rossz volt, amit eddig döntöttél). Ha egyszer lesz gyereked, neki is majd meg kell tanulnia tűrni a frusztrációt - mondjuk várakozni vagy gyakorolni valamit vagy elfogadni, hogy (még) nem képes rá vagy nem szabad - és addig toporzékolni fog. Felnőttként is mélyen bennünk van ez a toporzékolás :) hogy miért nem lehet kihagyni a macerás, félelmetes, munkás... stb. részeket az életből, és csak a jó részét élvezni vagy alanyi jogon kapni a szeretetet, elismerést (pl. terhesség és szülés nélkül egy szép, egészséges készre nevelt gyereket, akivel csak akkor foglalkozom, ha épp kedvem van hozzá és ráérek, mégis kötődik hozzám). De igazából semmit nem értékelnénk sem az ilyen ajándékokból, sem magunkból, ha így lenne :)
2020. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
10 év múlva, 3 gyerekkel látom magam, boldogságban, családban a férjemmel. Elismert szeretnék lenni a szakmámban és anyagilag stabil alapokon szeretnék állni. Nos tudom, hogy ezt nem 2 év össze dobni, talán innen jön a frusztrációm. Tudom, hogy időbe vagyunk már az első gyerekhez, évek óta vártam, hogy minden adott legyen. Mikor meg itt vagyunk jön ez a pánik, hogy mégsem kéne.
2020. febr. 18. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!