Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol nincs udvar/kert/terasz,...

Ahol nincs udvar/kert/terasz, hogyan mozgatjátok meg a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Lelkesítő ötleteket, tornavideókat gyűjtenék, főleg sulisoknak.

2020. márc. 21. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Nálunk van, de nem megyünk ki. Ugrálhat az ágyon, szőnyegen, kanapén(6 éves), van gomnasztikalabdánk, azon is, biciklimozgás az ég felé, labda lábbal/karral emelve, gurulhat bent a gördeszkán hátonfekve, gurul a szőnyegen deszka nélkül, csak karral csak lábbal mászik a kanapéra és le róla, sima gimnasztikafeladatok, néha megcsikizem/birkózunk, rák/medve járás, lábujjhegy, sarok, talpélek, boxolhatja a kanapét, párnát, ráteszek súlyokat, beszappanozom a parkettát és egyhelyben csúszkálhat rajta(szivacs a lábon) Igazából nem kell tér a mozgáshoz, a konditermek is picik, egyedül a futáshoz kell tér, de van egy csomó helyváltoztatással nem járó mozgásforma, akár a helybenfutás is..


Nagy térben lemozgatni valakit egyszerű..

2020. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mai mozgasunk az volt, hogy a szobajat kitakaritottunk minden polcot asztalt szekrenyt kihuztam, atrendeztuk. A nagymamatol kapott uj "nagyfius" fuggonyt is feltettem.

Gimnasztika labdat is hasznalja, elovettuk a regi szoba trambulint azon is ugralhat.

Van egy szemelyi edzo itt a tarsashazban, tole kertem sulyzot hatha az is lekoti a figyelmet. Olyan rendes volt hozott ugralokotelet, meg olyan gumit amit tud nyujtogatni.

6 eves kisfiunak.

2020. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk van kert, viszont ezzel együtt is a héten minden nap voltam kirándulni a 14 hónapossal. Autóval, senkihez nem mentünk közel. Ezt a szakértők szerint is szabad.

Ha most bezárom magunkat, akkor kibírhatatlan lesz a kijarási tilalom, kockázat viszont semmivel nem nagyobb az erdő közepén, sőt a napfény bizonyítottan vírusölő.

2020. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi ötleteket. Nincs autónk.
2020. márc. 21. 13:08
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Itthon van ellipszis tréner, azt eddig is használta mindenki.

De épp tegnap a lépcsőházban tornáztunk:lépcsőzés fel-le, páros lábon ugrálás fel, egy lábon ugrálás fel, egy lábbal a lépcsőn áll a másik láb felhúz stb.

2020. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Előző, nem kötekedésből, de mért nem viszed ki őket, biciklizni, rollerezni? Ha kivitted, tárgytalan.

Szükségük van fényre, és a lépcsőház sokkal fertőzésveszélyesebb, mint a szabad ég alatt...

2020. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
5-öd vagyok, mi a héten még voltunk ki az erdőben kirándulni, de a kérdező benti gyakorlatokat kérdezett.
2020. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ma sehogy sajnos mi Németországba lakunk bayor tartomány itt részleges kijárási tilalom van és ma az eső is esett, illetve havas eső hó ,elméletileg ki lehetnénk de most hideg vacak időben nem lehet rá adásul emeletes házban lakunk zajongani tilos.
2020. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha sulisok és nincs kocsitok, biciklizzetek el valami néptelen helyre.

Mi tegnap autóval kimentünk egy földút melletti kis rétre. Ugyanezt megtehetitek bicajjal is.

2020. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kisebb (5) nem tud biciklizni, tervben volt, hogy újra megpróbáljuk (a nagy már régen tudott e korában), meg most a gerincsérvemmel nem is merek lecipelni 3 bringát az emeletről, mert egyedül vagyok velük. Elhagyatott hely meg nincs a környékünkön, az elvileg kihaltabb keresztutcákkal próbálkoztunk, de keskenyek és félpercenként szembe jött valaki, a séta így kb. egy cikk-cakkban "menekülés" volt, hogy rendes állampolgárok lehessünk, aztán végül nem is sikerült mindenkit kikerülni.

De mindegy is a miért, itthoni ötleteket kerestem volna, ami amíg homeoffice-olok 8-5-ig legalább egy fél órára kicsit feltúrbózza őket, főleg a nagyot (9), aki csak nyomogatni szeret, mert a barátai is onlline vannak egész nap. A neten eddig főleg fogyókúrás vagy gyógytorna videókat találtam - amikkel próbálkoztunk is -, de a nagynak túl lányos vagy béna, a kicsinek meg túl gyors, vagy ovis videókat, ami a nagynak dedós és csak 5 perc. Szóval marad, hogy én animátorkodom és tornázom velük, csak az meg sajnos nem fér bele a meló meg házimunka meg a tanulás-felügyelet mellé csak késő délután, addigra meg már mindegyikünk zombi. Egyébként karatéztak meg fociztak eddig...

2020. márc. 22. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!