Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem mondja, hogy anya?

Miért nem mondja, hogy anya?

Figyelt kérdés
13 hónapos lányom van, rengeteg szót próbálgat már és tudatosan használja. Az első volt a vauvau, aztán a kuku mint kukucs amikor kukucskálni akar, appa az apjának és a nagypapának, aztán a kukuru mint kukurikú, a hejó a telefonba mint helló, pápá amikor mondom hogy köszönjön el, hammamm amikor éhes és Áminak kezdte el szólítani a nagybátyját, aki Ármin. De anya sehol. Mamát a nagyinak mondja és ha tüsszent valaki akkor mondja hogy hápsszi. Csak nekem nem mondja hogy anya és semmi hasonlót.
2020. márc. 23. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
És te mondod neki magadra, hogy anya/mama? Mert különben nincs mit utánozzon. Mindenestre aggódnod nem érdemes (már csak azért sem, mert az úgysem segít), de ha nyugtalanít a dolog, akkor beszélj a gyerekorvossal róla.
2020. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szoktam és szoktuk mondani és tudja is,ha pl az apja azt mondja neki, hogy menj oda anyához, akkor hozzám jön, vagy kérdezzük hol van anya akkor mutat rám, nem az higy aggódnék, csak picit féltékeny vagyok hogy már szinte mindenkit nevén nevez csak engem nem😅
2020. márc. 23. 10:21
 3/12 Reni 28 ***** válasza:
100%
Kisfiam kb másfél éves volt, mikor már mindenkit megnevezett, én meg "nyanya" voltam, utána már kimondta, és akkor jött hogy mindenkit anyának szólított, pedig tudta ki kicsoda. Most 21 hónapos, most már mindenkit nevén nevez
2020. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Téged nem kell megneveznie, hiszen állandóan mellette vagy! Ez pont az az időszak, amikor kezd majd átfordulni, és minden aja lesz, meg is fogod unni.
2020. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még a 17 hónapos kisfiam is eddig csak 2x mondta, hogy anya. Azt is már 3 hete és azóta egyszer sem. Én nem aggódom, mert sokminden mást mond, ahogy a tiéd is. Nincs okod aggódni.
2020. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesen (!) mondta először a lányom hogy anya, az apa pedig az első szava volt 😂

Ez van.

2020. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nem is beszéltek ekkora korukban. Mindkettő első szava persze a "Nem" volt :), majd a nagyobbik fél évig apának hívott. Cserébe pár évre rá a kisebbik apát hívta sokáig anyának :D
2020. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanennyi idős lányom sem mondja, meg az apát sem. Szerintem később fogja tudni ezeket.
2020. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért mert nehéz kiejteni: mama, papa, apa, sokkal könnyebb, az én lányom úgy hív engem, hogy a, pedig igyekszik az anyát kiejteni, de nem megy.
2020. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
13 hónaposan miért vársz csodát????
2020. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!