Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetünk jó család, a...

Hogyan lehetünk jó család, a gyermekeink közt hogyan lehet szoros kapcsolat? Kis vagy nagyobb korkülönbség?

Figyelt kérdés

Ha kicsi a korkül(1-3év), akkor igaz együtt nőnek fel, talán szorosabban kialakul a viszony, de ha van egy nagyobb tesó(4-7év), akkor meg lesz egy nagytesó, akire mindig számíthat a kicsi, tanulhat tőle, jó példát mutat, ilyenek. Az ennél több szerintem meg már sok, olyan szempontból, hogy egy 15 éves tini nem igen fog foglalkozni egy 4-5 évessel. Szerintem.

Szóval a kicsi vagy a kicsit nagyobb korkül közül szerintetek melyiknél esélyesebb, hogy nagyon szoros testvéri kapcsolat alakul ki, ami felnőttkorra is kitart? Ki mire szavaz? Tapasztalatok is érdekelnének, szülőktől, tesóktól is. Mindenkit felpontozok. Előre is köszönöm.



2020. márc. 23. 13:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, azt hozzátenném, hogy tudom, nemcsak ezen múlik, hanem az egész gyerekkortól, a családi programoktól, a szülőktől, hogyan nevelik, mire tanítják a gyermekeket, a tesók vérmérsékletétől, jellemétől stb.

De most csak ez a korkülönbség része érdekelne a dolognak.

2020. márc. 23. 13:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Az öcsém és köztem másfél év van. Nagyon jó tesók vagyunk a mai napig (30 vagyok). Kicsiként sokat veszekedtünk, de nagyon védelmeztem, arra még emlékszem amikor kb 5 évesen azt kiabáltam az oviban, hogy a tesómat nem butázhatja le senki csak én. Én a kicsi korkülönbségre szavazok.

Párom nővére 12 évvel idősebb nála. Nekik is jó a kapcsolatuk, de inkább mintha a pótanyukája lenne. Mesélte sógornőm, hogy nagyon nem volt könnyű, sok segítséget vártak el tőle, tanulnia kellett mellette, nem aludt évekig ő sem (panelban laktak, hiába a külön szoba ha vékony a fal), nem szerette az egész helyzetet.

2020. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Nekem az egyetemen azt tanították, hogy az ideális korkülönbség két tesó között 2-3 év, mert addigra a nagyobbal már kialakul a stabil kötődés, és nem éli meg olyan traumaként a kistesó születését.

Köztünk testvéremmel 5 év van, ez gyerekként már túl nagy különbség, hogy igazán jó legyen, amíg még nagyon pici voltam, addig ugye nem emlékszem, aztán már ő kamaszodott, és nyilván egy tinédzser fiúnak nem igazán buli az 5 évvel fiatalabb kishúgát pesztrálni. Felnőttként már jó, de azért nem mondhatnám, hogy olyan rendkívül közeli kapcsolatban lennénk.

2020. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tudom, hogy semmi sem halad a tervek szerint általában, de mi eredetileg úgy terveztük, hogy olyan 2 évek(+/- 3 hó) legyenek a gyermekeink között, de most, hogy itt az első kicsink, igaz még csak egy hónapos, de úgy érzem jó lenne vele kicsit több tapasztalatot szerezni, várni még a 2. és 3. picurral, amíg legalább ovis lesz, szóval olyan 4-5 éves koráig. De felmerült, hogy mi lenne neki a jobb, illetve a kötődés szempontjából, meg ilyesmi.

De azóta olvasgattam még többet és mindenféle korkülönbségekre vannak jó testvéri és ellenpéldák is, szóval tényleg talán minden mástól függ, csak a korkültől nem:D

Mindenesetre igyekszünk jól nevelni őket.

(Az édesanyám minket egyedülálló anyaként nevelt és a két testvérére sosem számíthatott, annyira rossz volt a viszonyuk, minket úgy neveltek a bátyámmal, hogy mindig segítsük egymást a bajban, mai napig bátyó és hugi vagyunk egymásnak, nagyon jó a kapcsolatunk. A férjemmel most mi is ezt szeretnénk a gyermekeinknek.)

2020. márc. 23. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
A legkisebb és a középső gyerekem között 15 hónap van, a középső és a legnagyobb között 14. Nagyon szoros a kapcsolat közöttük, szóval én ezt javaslom. Viszont a tesóm és köztem 4 év van. Köztünk is nagyon szoros kapcsolat volt kicsi korunk óta, de ahogy látom, nem ez a jellemző, szerintem ez a szüleink profizmusa inkább.
2020. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

9 év van köztünk a nővéremmel. Én most vagyok 25. Nagyon jó tesók vagyunk, nagyon szeretjük egymást. Minden nap beszélünk. Gyerekként is jó volt a kapcsolatunk, ő volt a mindenem. Télen tudott vinni szánkózni, nyáron strandra. Amikor nagyobb lettem 17-18 tudtunk menni együtt bulizni és a szüleim nyugodt szívvel engedtek el, mert tudták hogy vigyázunk egymásra mindig. Sokat segített a tanulásban is mind általános mind középiskolában. Én nagyon szerettem mindigis, hogy ekkora korkülönbség van köztünk.

25/N

2020. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!