Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalatok, vélemények,10+...

Tapasztalatok, vélemények,10+ év korkülönbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves fiunk, 22 évesek voltunk a párommal mikor született. Akkor nem mertünk még egyet bevállalni, utána pedig kényelmessé vált, hogy nincs kicsi a háznál. Most viszont rám tört a "babázhatnék", ugyanakkor félek. A fiam most azon a véleményen van, hogy nem akar tesót, persze ha megszületne gondolom változna a véleménye. Van valakinek hasonló tapasztalata? Szült valaki ilyen nagy korkülönbséggel? Az addigi egyke hogyan fogadta a kicsit?

2012. aug. 18. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

14 év van köztem és a bátyám között. Soha nem volt testvéri a viszony, a mai napig hallgatom, hogy bulizás helyett a sz..os pelenkámat kellett kézzel mosnia és tologatnia kellett, oviba vinni........

Nem szeretjük egymást, folyton keresztbe tett nekem, nem segített soha semmibe, üldözött egész gyerekkoromba.

Énmeg hallgathattam 6 évesen az Eddától a "kölyköm voltát", mert még 20 évesen is anyut hibáztatta, hogy minek szült engem.

Szóval nálunk ez a helyzet

Pedig kereken 50 éves már.

2012. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Korkülönbség az öcsim és köztem: 12.5, 16, 19 év, januárban jön az újabb (21 év). Imádom őket :) Bár érződik, hogy más köztünk a testvéri kapcsolat, mint köztük, de így is jó testvérek vagyunk, szeretjük egymást! A nagy korkülönbségnek is megvan az előnye, soha nem veszekszünk ugyanazon a játékon :)
2012. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

6 és 9 év van a nagyok és a kicsi között


teljesen jól megvannak egymással sokat segítenek a kicsi körül és amennyire lehet szívesen játszanak is vele


mondjuk nekem 2 nagy mellé jött a kicsi azért ez más

2012. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Két nővérem van. Az egyik 34 éves, a másik 36. Én 21 éves vagyok :)

Vagyis 13 és 15 év a korkülönbség. Imádjuk egymást, jobb testvéri viszonyt el sem tudnék képzelni. Míg kicsi voltam pesztráltak, persze anyu nem eröltette, de ők szívesen vigyáztak rám. Aztán mikor nagyobb lettem már elmondtak nekem titkokat, imádtam, hogy én is nagylány lehetek köztük.

Most mindkettőnek már van gyereke, és én is 22 hetes kismama vagyok.

Ők a mindeneim :)

Úgyhogy az a véleményem, hogy jó testvérek lesznek, szerintem vállald be :) az egyik nővéremnek 13 éves a kisfia és a napokban születik a 2. kisfia :) Várja már nagyon a nagytesó a kistesót :)

2012. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Én csak pozitív dolgokat tudok írni.A fiaink között-napra-16 év a korkülönbség(a nagy 20,a kicsi 4 éves most).Nagyon nagyon szeretik egymást.Olyannyira várta a kisebb születését,hogy nem akart osztálykirándulásra menni,nehogy lemaradjon róla...persze ezt nem engedtük meg,később bánta volna.Tavaly március óta a nagy Bécsben egyetemista,szerencsére nekem az üzleti dolgaim miatt mennem kell,ilyenkor a kicsit is viszem.Különben meg hetente többször skyp-on beszélnek.Most volt itthon 1 hónapig,állandóan fakockából várost építettek...szeptemberben születik még egy babánk(egy kislány),a nagy olyan óvatosan szokott átölelni,hogy teljesen meghatódom.Pedig 20 év lesz a korkülönbség közöttük.A kicsi is nagyon várja,már kiválasztotta milyen színűre fessük a szobáját,és mindenkinek dicsekszik,hogy tesója lesz.Dióhéjban ennyi.
2012. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez teljesen gyerek függő. Mondjuk esélyesebb, hogy két egyke gyereked lesz, mert teljesen más korosztály.

De üljetek le vele beszélni.

2012. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jó hallani a pozitív véleményeket, köszönöm.
2012. aug. 18. 18:33
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

A bátyám 10 évvel, a nővérem 11 évvel idősebb tőlem. Én anyukám második házasságából születtem, ők az elsőből, ezért a nagy korkülönbség.

Gyerekkorban nem igazán tudnék előnyt mondani. Nagyon sok ennyi év. A nővérem volt a pótanyukám szinte, nem igazán testvéri volt a viszonyunk. De mondjuk ez őt nem zavarta sosem, mert nagy lelke van.:) A bátyám sajnos nagyon korán elment tőlünk az én apám miatt.:(

Viszont, ahogy 13-14 éves lettem, megszülettek a nővéremnek a gyerekei, akiket ugyanúgy pesztráltam, mint a nővérem engem. Aztán ahogy értem, úgy még jobb lett a viszonyunk, felnőttként pedig mind a bátyámmal, mind pedig a nővéremmel nagyon jól kijövök, most már én is anyuka vagyok, így van bőven miről beszélnünk a nővéremmel.:)

De ha mi mégis vállalnánk még egy babát, én ekkora korkülönbséggel nem szülnék. Én ideálisabbnak tartok kisebb korkülönbséget. De ha olyan helyzetbe kerülnék, mint ti, hogy szeretnék még egyet, de az anyagiak vagy az egészségügyi állapot miatt addig nem lehetett, nem biztos, hogy gondot jelentene. Csak másként kell szemlélni őket, el kell fogadni, ha nem fognak úgy kijönni egymással, ahogy kisebb korkülönbségnél.

2012. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ősszel lesz 11 a fiam a kislányunk pedig most hat hónapos, nagyon -nagyon jó ez így:) imádja a nagy kicsit és hatalmas segítség:))én fiam nem akart kistesót, de ahogy nőtt a pocakom egyre jobban várta és most már nagyon büszke és boldog, hogy van egy húga:) mindig ő akarja tolni a babakocsit, büszkén mutogatja az osztálytársainak a fotókat amiket készített róla stb:)) most épp azzal állt elő, hogy kéne még egy tesó:) pf:)))))))
2012. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rokonságban 9 év van a tesók közt. (Jó, ez nem 10+, de majdnem)


A nagyfiú most 12, ő az "óvóbácsi". Egész nap a húgával játszik, rohangál utána, mert "ha nagyobb lesz, neki kell majd megvédeni, és vigyázni rá". :) Imádni valóak, mindketten.

2012. aug. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!