Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 hetes terhes vagyok a...

12 hetes terhes vagyok a COVID-19 idejében. Ma mondom el a munkáltatónak a nagy hírt. Ti dolgoznátok tovább ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy három éves gyerkőc is otthon. Munkáltatóval úgy beszéltük meg,hogy heti 2 napot tudok jönni dolgozni, annyit átvállal a párom.(Ő vezető, nem egy sima recepciós mint én, ő kevésbé pótolható, nem mint én)

Ti kiiratnátok magatokat táppénzre? Normális esetben július közepéig dolgoznék, de így... Busszal jövök-megyek, emberekkel találkozom a munkahelyemen,ha akarok,ha nem...



2020. márc. 25. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is 12 hetes vagyok, szintén recepció de nekem mar tudták a cégnél.

Nálunk az építésvezetők az ország minden félén megfordulnak és nem akartam kockáztatni de ahogy leültünk beszélni szinte ők ajánlották fel. Nem mellesleg a 6 évesem felügyeletét sem tudtam volna megoldani.

2020. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem mennék dolgozni.
2020. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoznék, s nem is fogok már én sem, bár nekem rizikós munkahelyem van-egészségügy. Már 10 napja karanténban vagyunk a férjemmel, táppénzen. Én az UH után jelentem be hivatalosan. 6 hetes leszek
2020. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kockáztatnék.
2020. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit féltem, hogy ilyen anyámasszony katonának tűnnék, hogy minek akarom kiiratni magamat. De akkor ez lenne a legészsszerűbb..


Mindenkinek kitartást és jó babavárást!

2020. márc. 25. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Én is 12 hetes vagyok, busszal járok dolgozni, naponta nagyon sok emberrel vagyok közvetlen kapcsolatban a munkámban. Továbbra is járok dolgozni, nekem eszembe se jutott, hogy emiatt otthon maradjak. Csak jobban figyelek a kézmosásra, távolabb tartom magam az emberektől. Nem Magyarországon élek, itt sokkal több a beteg, mint ott.

A szabályokat, amiket hoznak betartom, de amíg ezek nem fognak megakadályozni a munkába járásban, az életem élésében, addig nem fogom magam több hónapra bezárni magam.

2020. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem jó kedvemből zárnám be magam, elhiheted...
2020. márc. 25. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ha nem lenne járvány, már neked ugrott volna a gyakori népe, de ez most sok mindent felülír.
2020. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hidd el 8-as, ha nem lenne járvány, magamat is szétszedném,hogy 12 hetesen ki akarom magam iratni:D
2020. márc. 26. 07:03
 10/10 A kérdező kommentje:

na, beszéltem a munkáltatómmal.

Tudjátok mit mondott?:):):):):)

Ne menj el táppénzre, kismamákra egyáltalán nem veszélyes a vírus!

:D Amúgy maradok még dolgozni, heti 2nap, másik 3nap szabi, így kb júniusig lesz normál bevételem is.

Persze, ha durvul a helyzet, akkor kiiratom magam. Úgy értem, ha hírtelen megugrik a betegek száma, illetve a halálozások száma, akkor nem kockáztatok.

2020. ápr. 2. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!