Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkáltatónak igazolnom...

A munkáltatónak igazolnom kell valamilyen orvosi papírral, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet áll fenn, hogy kénytelen voltam elmondani a munkáltatómnak, hogy LEHET, hogy terhes vagyok, mert rákérdezett különböző okok miatt. A kérdésem az lenne, hogy kell-e igazolnom a terhesség tényét orvosi papírral?! Ha igen, akkor ez lehet akár egy lelet, vagy a terhesség tényének megállapításáról szóló igazolást kell bemutatnom? Azért érdekes a helyzet, mert ez már egy bő 1 hetes papír, viszont én azt mondtam a munkáltatónak, hogy 2 hét múlva megyek dokihoz. Simán elég egy lelet, vagy egyáltalán nem is kell bemutatnom neki semmilyen papírt?

2017. okt. 26. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell.
2017. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Én úgy tudom kell.
2017. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

[link]


Nem ez az első, ahol így olvastam

2017. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha érvényesíteni szeretnéd a családi adókedvezményt, ami a 90. naptól jár, akkor mindenképp kell orvosi papír.
2017. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell.csak ahogy elöttem is írták a családi adókedvezményhez kell egy papír :)
2017. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

nem, a családi kedvezményhez se kell, csak a nyilatkozat. Az igazolás a kismamáé (illetve a férjé, ha ő veszi igénybe), ahhoz a munkáltatónak nincs köze.


Amennyiben a várandósság miatt más munkakör vagy egyéb kedvezmény (munkaidő, műszak tekintetében) szükséges, akkor igen, igazolnod kell a várandósságot a munkáltató vagy a fogleü orvos felé.

2017. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Aki lepontozott, legyen nagy legény, és hozzon nekem hivatkozást az ellenkezőjére annak, amit írtam. Hajrá...
2017. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Jó pár éve már nem kell bejelentené a terhességet, pláne nem hivatalosan igazolni. Ha akarod, el mondod, ha akarod nem. Kirugni nem tud, akkor sem, ha terhes vagy és nem mondod el.
2017. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Jó pár éve már nem kell bejelentené a terhességet, pláne nem hivatalosan igazolni.


Stop. Ahhoz nem kell bejelenteni, hogy védett legyen felmondás esetén.

Ahhoz, hogy kedvezmény vegyen igénybe (nem éjszakázhat, nem tölthet be bizonyos munkakört), ahhoz igazolni kell, ez nem bemondásra működik.


Ráadásul ez az Mt előírása: Az e törvény hatálya alá tartozók kötelesek egymást minden olyan tényről, adatról, körülményről vagy ezek változásáról tájékoztatni, amely a munkaviszony létesítése, valamint az e törvényben meghatározott jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése szempontjából lényeges.

Ilyen a terhesség, ha mondjuk egész napodat a röntgenben vagy a pékségben a forró sütő mellett töltöd - nem tudod ugyanis a kötelezettségedet teljesíteni.

Egyedül a felmondásra vonatkozik, hogy amennyiben a felmondás közlésekor (vagy akár azt követően) közli csak, akkor is védett.

2017. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem írta, hogy mi miatt kell neki a papír, utolsó.
2017. okt. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!