Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor lenne a...

Szerintetek mikor lenne a legjobb a harmadik gyerek érkezése?

Figyelt kérdés
Leginkább 3 gyerekesek válasza, saját tapasztalata érdekelne korkülönbség kérdésben. 3.5 éves a nagy és 1 a kicsi jelenleg. Mit tanácsoltok a 3. mikor érkezzen?
2020. ápr. 4. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem legjobb, ha minél kisebb a korkülönbség a gyerekek közt, úgyhogy most lépjetek akcióba. :D
2020. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:)
2020. ápr. 4. 15:26
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Vagy most (1 éven belül) vagy viszont, ga pl 2 évesen visszamész dolgozni, akkor már várhatóan gondolom, nem 2 hónapra mész, szóval akkor el fog telni pár év.

Előnye lehet, hogy addigra újra új csoda lesz a babázás, a nagyok pátyolgatni fogják, ők viszont már sulisok-óvisok lesznek, hátrànya a nagyobb korkülönbség, és hogy idősebb leszel.

2020. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez a te kapacitásaidtól függ. Nálunk a két nagy között két év van (hónapra), a kicsi 4 évvel kisebb. Visszamentem dolgozni, kicsit éltem, a nagyok meg önállóak, akarnak, és tudnak segíteni.. Nekem így jó.
2020. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Én a vírus miatt várnék. Annyira bonyolult és kiszámíthatatlan a terhesgondozás jelenleg ( legalábbis a mi városunkban, pedig nagyváros vagyunk). Persze neked nem ez lesz az 1.gyerkőc, te már gondolom nem aggódsz mindenen. De egy első babás szerintem megszenvedi, ha most terhes.
2020. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még egy kicsit mindenképpen várunk. Nyár végéig, hátha lecseng addig a vírus. Csak bizonytalan vagyok, hogy megint ez a 2.5 év korkülönbség jó lenne-e vagy menjek vissza dolgozni és 2-3 év múlva jöjjön a baba.
2020. ápr. 4. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Én most vàrom harmadikat. Első kettő között 3 év 1 hó van, tökéletes volt. Most 22 hónap lesz két kicsi között, de ez is tudatos döntés volt, mert nem akartam már visszamenni dolgozni harmadik előtt, illetve most legyünk túl nehezén amíg amúgyis benne vagyunk, és utána lehessen megindulni.
2020. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem már a 2 év is sok lett volna, sokkal kisebb korkülönbséggel szültem őket, szóval én is azt mondom, hajrá! 😊
2020. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
2 és háromnegyed, aztán meg 1 és háromnegyed év van a gyerekeim között. A harmadik terhesség azért nehezebb volt egy éppen egyévessel. Most 11, 8 és fél meg 7 évesek, a középső lefelé is meg felfelé is megtalálja a közös hangot a tesóival, a kicsi meg a nagy egymással nem igazán, pedig az is csak 4 és fél év.
2020. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az első kettő között 11 év van, a legkisebb és középső között 5 év. Én imádtam, hogy mindig úgy élhettem meg mint egy kis csodát, mert "elfelejtettem" már milyen érzés. Persze megvannak a hátrányai is. A nagy és kicsi között 16 év van, ők már nem fognak együtt csibészkedni.
2020. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!