Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik babát mikor jó be...

Harmadik babát mikor jó be vállalni? Mennyi a legjobb korkülönbség? Mi az előnye -hátránya a 3 gyereknek? 3 gyerekesek tapasztalatát kérném kort is írjatok kérlek!

Figyelt kérdés

jelenleg gyesen vagyok itthon egy 14 hós babával van egy 5 éves ovisom...27 évesek vagyunk párommal.

Gondolkozunk a 3.babán.Sajnos felénk nem nagy esélye van hogy én 2 gyerekkel kapjak bármilyen állást(szoc.gondozó a szakm. több műszak kisgyerekkel lehetetlen).

Jelenleg spirálom van amit szülés után raktam fel....most megyek majd rákszűrésre és ellenőrzésre.Gondolkodtam ,hogy le kéne vetetni.De a kicsi is 1 hónap alatt összejött.Mekkora a legjobb korkülönbség??? Mert ha most levetettem a spirált akkor ha egyből babás leszek 2 éves 1-2 hónapos lesz a kicsi......spirált csak menszesz alatt vesznek le?


2012. szept. 3. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:

a spirált bármikor le tudják venni


hááttt

nekem a két nagy között kb 3 év van

a legkisebb akkor jött mikor a nagyok 9 és 6 évesek voltak

jól fogadták jó a kapcsolat köztük bár szerintem a legkisebb inkább "egyke" lesz mert elég nagy a korkülönbség


ha lehetett volna akkor 3-3 év lett volna a korkülönbség köztük

2012. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem spirál volt fent úgy lettem terhes a harmadik babámmal. Nekem így vannak a korkülönbségek 1-2 között 28 hónap, 2-3 között 21 hónap.

Ha van segítséged akkor szerintem bírható ha nem is állandóra de legalább bizonyos időközönként ha tudod hogy számíthatsz valakire aki legalább kicsit elviszi egyiket másikat vagy esetleg mind3-ra tud figyelni pár órát míg apával elmentek valamerre kicsit fellélegezni akkor szerintem bírható és jó a kis korkülönbség.

Nálunk sajnos nem így van de az abortusz szóba se jöhetett mikor babás lettem.

Így egyedül nagyon nehéz (férjem persze van és mellettem áll ahogy tud de sokat dolgozik, és ez nem is fog változni mostanában) nagy a felelősség mind fizikailag mind idegileg kimerítő 3 viszonylag kicsi gyereket ellátni. (Nekem a 2 gyerek volt a legkönnyebb egyébként). Sokszor vagyok nagyon fáradt kimerült, próbálok mindhármuknak megfelelni kellő programot nyújtani hiszen még a nagy se nagy gyerek a középsőről nem is beszélve. Közben meg ugye ezerrel megy a dackorszak a középsőmnél, a nagyobbal is sok sok konfliktusuk van, egész nap csak szétválasztásukból áll.(ha itthon van a legnagyobb szerencsére most felvették oviba végre).

Ettől is függ egyébként a 3 gyerek kérdés hogy az ovi úgy van e vele hogy akinek otthon van a szülő azt a gyereket be se veszik csak 5 éves kortól és csak fél napra...mert nálunk így van. De máshol (barátnőméknél pl) a legnagyobb 3 éves kora óta ovis, sőt most a középső 2 éves ő bölcsis lesz, miközben barátnőm otthon van a 2 hónapossal.

Van pár nagycsaládos ismerősöm szinte mindenhol van nagyszülő legalább egy nagymami. Vagy évi 1-2 szer több időre elviszi a gyerekeket ha messze lakik vagy heti szinten megkérhető erre arra. Olyan is van aki mindennap hozza viszi a gyereket ( a nagyobbat) oviba stb.

Így szerintem vállalható.

2012. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 es vagyok, kihagytam hogy igen én is a 3-4 év korkülönbségre szavazok (de inkább mondjuk 3-3.5) a sajátjaimon látom hogy 1.5-2.5 ez a legrosszabb kor, kifordultak olyankor magukból a gyerekeim:) (a középsőm itt tart) és mindeközben egy hasfájós sírós vagy egyszerűen csak rossz alvó kicsi is, na az így megterhelő. Nekem a nagyobbam már olyan ügyes, segít, önálló, nagyban megkönnyítette volna a dolgomat ha így lett volna a korkülönbség (hangsúlyozom 3 gyerek esetében, mert 2-nél nem olyan megterhelő a kis korküli).
2012. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

5 éves a fiam..egész nap oviba van,jövőre elvileg iskolába megy..nagyon sokat segített a kicsinél is.Van nagyszülő részben számíthatók rájuk mert még ők is dolgoznak...Pá

rom sokat dolgozik.....szóval 2 .2.5 év kicsi lenne köztük?

2012. szept. 3. 08:40
 5/5 Hazardteam válasza:

Picúremberkék, de imádom őket:)


Olvasd el ezt a könyvet, vagyis az elejét:

[link]


Ebben sokat írnak a legnagyobb/legkisebb/középső gyerekek fejlődéséről, meg viszonyaikról. Egyébként amúgy is érdemes elolvasni, ez az egyetlen pszichológiai könyv, ami érdekes, meg humoros is. Egy pszichiáter és egy humorista írták és nagyon jó:)

2012. szept. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!