Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk jelenleg férjemmel és másfél éves lányunkkal. Szeretjük a környéket nyugodt, szép, minden ami szükséges lehet megtalálható közelben és a társasház ahol élünk normálisak a szomszédok. Lányomnak egy "kis pajtija" is van a lakók közül vele egyidős illetve a szomszédban lakik a leendő keresztapja. Tehát vannak szociális kapcsolatai viszont kicsi a lakás és régóta tervben van a költözés. Kaptunk egy ajánlatot ahol dupla ekkora a lakás (olcsóbb bérleti díj is) saját kis kerttel és nagy terasszal,de a környék teljesen az ellenkezője a jelenleginek nincsenek boltok a közelben, sem játszóterek és nem is túl szép (gyermekként arra nőttem fel ismerem). Párom ugyan autóval jár be tudna mindent szerezni, de nekünk egy sétát is nehéz lenne kivitelezni. Eleve nagyon zárkózott típus vagyok, nehezen ismerkedem másokkal, ha mégis akkor csakis a gyerek miatt. Itt most neki nagyon jó több szempontból is ott meg csak a nagyobb lakás lenne amire amúgy régóta vágyunk, de attól csak nekünk lesz kényelmesebb. Költözés egyszer mindenképp lesz csak akkor már minden téren "tökéletes" helyre mennénk tehát ez is csak egy átmeneti állomás lenne.. Dilemmazom nagyon, hogy áldozzuk e be a kapcsolatainkat a nagyobb élettérért cserébe és majd lesz valami alapon vagy várjunk tovább a "tökéletesre". Ha csak ketten lennénk szó nélkül költöznénk így viszont erősen vacilálok..
2020. ápr. 29. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én biztosan maradnék..de ez csak az én véleményem😊
2020. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Maradnék én is.

Mi is most költöztünk baba miatt egy nagyobb albérletbe. Pedig nagyon szerettük a régit, a környéket is. De talán az inkább párként volt élhetőbb.

Az új lakás ugyan nagyobb két szobával az előzőnél, de újépítésű helyett panel, annak minden negatívumával.. Viszont, ami miatt jöttünk, mert ugyanannyi a lakbér és szemben velünk egy jó zöldséges van, egy utcára spar, gyógyszertár, több játszótér, zöldfelület. Szóval babával ez a környék nekünk ideálisabb, a korábbinál.

2020. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Én is maradnék, főleg, ha nincs különösebb probléma a mostani lakással és környékkel. Ha most minden jó, miért változtatnázok?
2020. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert ez a 30nm2 már elég szűkös és itt közös kert és terasz a többi lakóval ami annyira amúgy nem gond csak jobb lenne ami csak a miénk néha. Szeretnénk lassan nagyobb teret (pl. a konyha konyha legyen ne pedig konyha és hálószoba. 😅) míg munkából kB. aludni jártunk haza tökéletes volt. 🙂
2020. ápr. 29. 16:57
 5/6 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat/megerősítést abban, hogy bírjuk még egy kicsit inkább. 🙂
2020. ápr. 29. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
30nm három embernek nagyon kicsi...
2020. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!