Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy ovis gyerek mellett nem találok munkát?

Figyelt kérdés
Régi munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert határozott ideig voltam felvéve, a gyed alatt megszűnt a munkaviszonyom, és már nem vesznek oda fel. Egyszerűen már szeptember óta nem találok olyan ami mellett tudnám vinni, hozni a gyereket oviból. Párom 6tól 18ig dolgozik, nagyszülők még szintén dolgoznak így ebben nem tudnak segíteni. Több helyről szóltak már, de mind olyan ami ovi mellett nem jó. Kisvárosban élünk, nem sok lehetőség van, 4-6 órás szinte egyáltalán nincs. Annyira elvagyok már keseredve.

2020. máj. 10. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a végzettséged?
2020. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érettségi + szállodai recepciós. Sajnos nem olyan szakma ami 8tól 16ig van, így már azt fel is adtam, hogy ebben helyezkedjek el, igaz nem is dolgoztam ezt sose. Művelődési házban dolgoztam.
2020. máj. 10. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Vidéken az az anya, akinek nem tudnak besegíteni a logisztikába, teljesen ellehetetlenül. Szóval nem a te hibád vagy szerencsétlenséged!

Mi egy pici faluban élünk. 2018. szeptemberben kezdte a gyerek az ovit, ekkor már több mint 8 hónapja lejárt a GYES is. 2020 van, munkám azóta sincs, és amíg a gyerek nem közlekedik önállóan, hanem hozni-vinni kell, addig biztosan nem is lesz. Utána meg már azért nem, mert tizenpár év munkanélküliséggel a hátam mögött nyilván mindenhonnan elhajtanak majd a büdös pitsába, szóval nagyon remélem, hogy a közmunka nem szűnik meg addigra és utána sem!

2020. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Te jó isten utolsó, nem a világ hibája ha életképtelen valaki. Ha nincs rokon akkor fogadok bébiszittert ha nem érek oda érte.. hogy ezzel a kifogással tizenévig ne dolgozzon valaki, hát nekem sem kellenél utána munkaerőnek.
2020. máj. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért kellene 6 órás? Én két gyerekkel vagyok egyedül, a kisebb ovis, a nagy alsós, 8 órában dolgozom, de többen mások is. Fél nyolcra megyünk, ötre érek oda értük.
2020. máj. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Egek, #4, hadd gratuláljak a rendkívül szűk látókörödhöz és tájékozatlanságodhoz, valamint az ezek mellé társuló nagy mellényhez! Bébiszitter egy Isten háta mögötti, ezer fős falucskában... Ráadásul jogsis-autós bébiszitter, mert a gyerek nem a helyi romatelep óvodába jár, én kérek elnézést érte.

Ja, tudom, most jön majd a zseniális ötlet: hát költözni kell! Lehetőleg Bp-re vagy valamelyik lehetőségekkel teli nagyvárosba. Persze... Saját, eladhatatlan ingatlant hátrahagyva, csupasz fenékkel, munka nélkül (mert a lehetőség még mindig nem egyenlő azzal, hogy biztos lesz), gyerek életét felrúgva. Hogy ez nekünk miért nem jutott eszünkbe...?! Vajon miért? 😂

2020. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár melyik postára felvesznek részmunkaidős dolgozókat is oda tudsz jelentkezni.de szorolapzni is lehet.
2020. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már postára is jelentkeztem de nincs felvétel. Itt 6.30tól 16.30ig van ovi, de ha már 16 után megy valaki a gyerekért akkor már táskával a vállukon állnak az óvónők. Több anyuka panaszkodott erre már, hogy legalább 6.00tól 17.00ig nyitva lehetne, mert sokan vagyunk akik ez miatt nem találunk munkát. Nem lehet ez ügyben szólni a jegyzőnek vagy valakinek esetleg tudja valaki?
2020. máj. 11. 09:16
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Lehet szólni az intézményvezetőnek és a jegyzőnek, de hogy mire mész vele... Vidéken pláne igaz az, hogy bevédik egymást és az érdekeiket, meg hogy jó ismerősök, puszipajtások. De ha sikerül is elérni a kívánt célt, az tuti a gyerekeken csattan majd. Szerinted majd lelkesen foglalkoznak velük? Ugyan... Mint a kapcával kb. Nálunk már 3 után is húzzák a szájukat...
2020. máj. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Tartom magam ahhoz hogy lehet valakit találni aki hazaviszi a gyereket. Bébiszitternek neveztem, de lehet ez bármelyik szomszéd bármilyen korosztályból úgy 20 és 60 között. Jogsija ma már szinte mindenkinek van.. lehet hogy szerinted én vagyok a szűk látókörű, akkor miért én vagyok a sikeresebb? Aki keresi a megoldást az talál.
2020. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!