Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom lyukas szívvel...

Kislányom lyukas szívvel született. Jövő héten műtik először, majd 2 évesen megint kell. Igényelhetek emelt szintű családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen!

Ez jár!

2010. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"B) Kardiológiai betegségek


1. Veleszületett szívhibák közül

a) a műtét előtti esetek, ha a keringési elégtelenség csak gyógyszeres kezeléssel küzdhető le,

b) az extracorporalis szívműtétet indokló esetek, a műtét után egy évig,

c) a maradványtünetekkel járó, gyógyszeres vagy egyéb kezelésre szoruló műtét utáni esetek,

d) a cyanosissal járó kórképek,

e) a műtétet igénylő, balszívfél obstructioval járó kórképek (műtét előtt, valamint műtét után legalább egy évig),

f) a maradványtünetekkel járó, intervenciós kardiológiai beavatkozást igénylő esetek.

2. Tartós gyógyszeres kezelést igénylő ritmuszavar.

3. Gyulladásos szívbetegségek (carditis, endocarditis, többszörösen kiújuló pericarditis).

4. Cardiomyopathiák.

5. Szívtranszplantációra váró, illetve azon átesett szívbeteg gyermekek.

6. Kombinált gyógyszeres kezelést igénylő hypertonia."


A rendelet szövege szerint ezekben az esetekben jár, egyértelmű választ a gyereket kezelő kardiológus tud adni.

2010. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia !

az emelt családiról nem tudok mit írni, csak bíztatni szeretnélek. én 31 évvel ezelőtt szintén lyukas szívvel születtem, 4 évesen műtöttel meg (akkor már egy réig 5 ft-os nagyságú lyuk volt a két pitvar között ) szerencsére semmi bajom azóta, most van egy 1 éves gyönyörű kisfiam, a terhesség alatt sem volt semmi probléma. teljsen normális életet élek, annyi hogy nem sportolok. volt hogy jártam tornázni de akkor egy idő után szurkált a szívem. így inkább nem csinálom. tényleg semmi bajom nem volt az eddigi életem során. kívánom hogy a műtét után mihamarabb meggyógyuljatok.

jó egészséget kívánok Nektek !

2010. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!