Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik ha a szülői...

Mi történik ha a szülői kérdőívben szinte mindenre "nem" - mel válaszolok?

Figyelt kérdés

Hamarosan mennünk kell a védőnőhöz 15 hónapos státuszvizsgálatra. Megnéztem a szülői kérdőívet és a 12 kérdésből 9-re "nem" a válasz. A korábbi kérdőívekben 1-2 dolog volt ami még nem ment, de felvétel után azokat is csinálta a lányom. Viszont most 9 dolog nem megy (nem csinálta őket soha), sőt az 1 éves kérdőívben is volt 2 dolog amit nem tudott és azóta sem tudja.


Ilyenkor mi van, mire számítsak? Vizsgálatra fogják küldeni a lányom? Ha igen, milyen vizsgálatra?


2020. máj. 12. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem beszélsz a védőnővel. Nekünk a 9 hósba is volt amit nem csinált. Pl nem ült de állt és lépegetett. Nem evett darabosat. Nekem azt mondta a védőnő hogy ezek miatt nem fogja sehova küldeni, mert amúgy látszik rajta, hogy nincs baja
2020. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy melyek azok a kérdések.

Nagyon sokan nem tudják (sajnos ebbe a védőnők jó nagy része is beletartozik), hogy nem kell minden kérdést tudnia a gyereknek, mert eleve úgy állították össze ezeket, hogy előre kérdeznek rá bizonyos témákra, mint a "végső" elvárt határa.

Pl: ilyen az ülés 9 hónaposan. A kérdőív két kérdést tartalmaz erre vonatkozóan és elég egyet, a támaszkodva ülést teljesíteni.

2020. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gyerekdokifüggő. Van aki fejlesztésre küldi a gyereket kicsi lemaradással is, más jóval türelmesebb. Hogy melyik a jobb azt nem tudom. 15 hónapos korában az én fiamnak is kevesebb volt az igen, mint a nem. A védőnő nagyon húzta a száját de csak átadta a papírokat orvosnak. A doki nyugtatott. 2,5 éves koráig nem is volt semmi, ekkor adott beutalót. Őszintén, fogalmam sincs, hogy a fejlesztéstől indult meg nagyon a fejlődése (mozgásban nem volt lemaradva de minden másban igen) vagy nélküle is ez lett volna de ekkor 2,5 éves korában én bántam, hogy eddig vártunk vele. De a fiamnál 1 évesen se 1-2 "nem" válasz volt, jóval több. És 2 évesen volt a legrosszabb a helyzet.
2020. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is így van, hogy mozgásban nincs elmaradva, másban igen. 2,5 éves korában hova kapott beutalót? Milyen fejlesztésre kellett járni?
2020. máj. 12. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az orvos nem is foglalkozik ilyennel, én még nem is beszéltem vele szinte. 1 perc az oltás kb.

Védőnő nálunk nem kekec, ami hatátereset, azt behúzzuk igennek kb.

2020. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, tsmt torna volt. Beutaló pontosan nem emlékszem hova szólt, már 5 éves a gyerek. Azt tudom, hogy neurológus is látta.
2020. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!