Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az orvos eltiltott minket...

Ha az orvos eltiltott minket a szextől, attól még önkielégíteni lehet?

Figyelt kérdés

Kicsit ciki ez a kérdés nekem, de jobb ha tisztában vagyok vele.

Szóval barnás folyásom volt többször is a mióta megtudtam hogy terhes vagyok, most vagyok a 10.hétben, és az orvos külön kihangsúlyozta hogy “ ne éljünk szexuális életet” mert azzal kárt tehetünk odabent. Természetesen mióta pozitív lett a teszt, nem voltunk együtt, de nyílván nekem is vannak szükségleteim, és nem olyan vagyok mint a legtöbb kismama akik nem kívánják a szexet.😄

És mi a helyzet az önkielégítéssel? Azt sem lehet? Vagy mivel olyankor nem történik behatolás így mehet a dolog?🤷🏻‍♀️



2020. máj. 15. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Persze, ha nem lesz orgazmusod. Az orgazmus méhösszehúzódást okozhat, az pedig a te esetedben akár vetélést is. El kell döntned, hogy mi a fontosabb számodra: a pillanatnyi kielégülés vagy hogy megmaradjon a baba.

Helyedben várnék néhány hetet, hogy hogy alakulnak dolgok a kritkus időszak után. Elképzelhető, hogy később a doki is rábólint, ha elmúlt a veszély.

2020. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszi a gyors választ!

2020. máj. 15. 13:02
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Hát az nem mindegy ilyenkor, hogy pontosan mitől tiltott el a doki: a behatolástól vagy az orgazmustól, vagy mindkettőtől. Szerintem a te esetedben a leírásod alapján az orgazmustól is, de legközelebb azért kérdezz rá szerintem.
2020. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az utolsó írja


Barnázàs esetén valószínűleg orgazmusod nem lehet...


Egyébként a terhesség jórészében nekem is nőtt a libidóm.


Persze az elején mi is eltiltást kaptunk.

2020. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem lehet. Az orgazmus mehosszehuzodast okoz, ami “kilökhet” egy bizonytalan helyzetű magzatot.
2020. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Ilyenkor teljes sexmentesség van, önkielégítés orgazmus tilos.

Nekem 2 veszélyeztetett terhességem volt eddig, mindkettőnél teljes 9 hónapig teljesen tilos volt minden (az én részemet illetően)

Most várom a 3.babát (eddig kopp kopp semmi gond, reméljük így is marad)

2020. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

1.! Az első mondatod és egyben tanácsod így ebben a formában félrevezető lehet. Azért végez valaki önkielégítést, hogy orgazmusa legyen. Szerintem te sem szoktál úgy önkielégíteni, hogy nincs orgazmus.

Kérdező! Jobb az óvatosság, ha ezt tanácsolta az orvosod, akkor most egy darabig ne nyúlj magadhoz. Nagyon korai még a terhességed, egy orgazmus simán okozhat vetélést. Gondolom, lát valamit, amiért nem ajánlja. Legközelebb, amikor már minden rendben, kérdezz rá!!

2020. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
#7: Irónia mint olyan, mond valamit?
2020. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!🙂

Igazatok van, kibírom azt a pár hetet. Esetleg később rákérdezek majd, mikortól élhetünk szexuális életet, még az is benne van hogy egész terhesség alatt tiltva leszünk.

Ami furcsa, hogy ha e szerint veszélyeztett terhes vagyok, akkor miért mondta hogy dolgozhatok nyugodtan tovább, holott kemény fizikai munkát végzek?

Nem mondta hogy javasolná a táppénzt!

2020. máj. 15. 18:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Hat ez így tényleg fura. Tudja mit dolgozol?
2020. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!