Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani egy felnőtt...

Mit lehet mondani egy felnőtt gyereknek arra a kérdésre, hogy "miért szültél meg"?

Figyelt kérdés

Mit mondanál, ha a gyereked nem igazán látja az élet értelmét, nem kimondottan szeret élni, és ezt kérdezné?

Nem depressziós, teszi a dolgát, vannak céljai, barátai csak nem látja értelmét az életnek, és szeretné tudni, miért hoztad őt a világra.


2020. máj. 18. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerektől függ.

De valószínű olyasmit, hogy ez a biológiai programunk. Hangsúlyozom, ha olyan típus a gyerek.

Nyilván sokmindent osszehadovalhatsz neki de az létének nem fog értelmet adni, hogy te miért szülted. Ezt magának kell megtalálnia. De elmehetne ELTE filozófia szakra. Megélni nem fog belőle, de élete vegeeig gondolkodhat ezen a problémán.

2020. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Van erre rálátásom. Nem véletlenül kérdezte. Próbáld meg kideríteni, mivel elégedetlen igazán, és mi a gondja. Az, hogy te nem látod depressziósnak, egyáltalán nem jelenti, hogy valóban nem az, és az sem jelent semmit, hogy vannak barátai és céljai. Nem ettől függ a depresszió.
2020. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Mert reméltem hogy normális, életképes, a társadalom számára hasznos embert hízok a világra, aki boldogságot keres és talál az életben.
2020. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem, nem én vagyok a gyerek, más személyes vonatkozásom van, de az csak ihlette a kérdést.

Leginkább engem érdekel, hogy ki, mit mondana erre, azon kívűl, hogy "mi akartunk".

A gyerek szempontjából, mi a születésének tulajdonképpeni célja.

2020. máj. 18. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Ez pofon egyszerű. Mert ember vagyok, és anyáddal (vagy ha nő vagy, akkor apáddal) szerettük egymást, kellett nekünk egy gyerek. Ennyi.
2020. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül pedig, hogy mi akartuk, nem igazán tudnék mást mondani. Nem valami jól megfogalmazható céllal vágtunk bele a férjemmel a családalapításba, egyszerűen csak nagyon szerettünk volna gyerekeket. Szerettük volna, hogy a gyerekeink az akkor még kétszemélyes családunk tagjai legyenek, szerettük volna megosztani a mindennapjainkat, az életünket a saját gyerekeinkkel, mert úgy éreztük, az élet szuper, más is hadd élvezze. :D Látod, próbálom megfogalmazni, de elég hülyén hangzik, egyszerűen csak gyerekeket, nagy családot akartunk, és kész.
2020. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

"Nem depressziós, teszi a dolgát, vannak céljai, barátai csak nem látja értelmét az életnek..."


Ez a kettomuti egymást nem is kicsit.

Ha valakinek vannak céljai, nem lehetséges, hogy nem latja értelmét az életnek

2020. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerettünk volna egy gyereket, és te születtél meg.

Aztán persze beszélnék arról is, hogy mennyire örültünk neki, és mennyire szerettük kezdettől fogva.

Istenhívőként beszélnék arról is, hogy számomra minden gyermek Isten ajándéka. Mi őt kaptuk, és a feladatot, hogy felneveljük.

2020. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!