Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "felejti el" a legtöbb...

Miért "felejti el" a legtöbb szülő/felnőtt hogy milyen gyereknek lenni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
mert besavanyodtak! pedig ők is voltak gyerekek!
2013. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy sokszor észreveszem magamon is hogy olyanon akadok ki amit én is csináltam gyerekkoromban! Persze nem veszélyes dolgok. Rászólok a lányomra aztán eszembe jut hogy én is hogy utáltam ha korlátozni akartak.
2013. febr. 8. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Minden gyerek utálja és utálta, ha korlátozták. De ha a szülő nem korlátozza, akkor csak rosszat tesz a gyerekének. Az életben sem csinálhatja mindig azt az ember, amit akar.

Normális szülő nem felejti el, csak már tudja, hogy az ésszerű korlátozásra szükség van.

Inkább ezt felejti el mostanában sok szülő, és mindent megenged a gyerekének.

2013. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Mert elfáradnak a mindennapi problémák miatt.
2013. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Ezt már Halász Judit is megénekelte:

"Frásznéni nem is volt kislány kislány korában". :o)

2013. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
A harmadiknak teljesen igaza van,attól,hogy korlátozod a gyereket,és próbálod nevelni nem azt jelenti,hogy elfelejtetted a gyerekkorod.Legalábbis én tisztában vagyok vele mi az amiben anyukáméknak igaza volt mi az amibe túlzásokba estek pl rossz jegyért nagyon megbüntettek,haragudtak,18 évesen nyáron nem akartak elengedni csak fél 10ig ezek pl túlzások,de a jó szülő korlátozza a gyereket megtanítja a szabályokat,rosszért büntet,jóért dicsér,aki hagyja a gyerek had csináljon amit akar,(mint pl egy anyuka aki büszke volt magára,hogy a gyerek majd megneveli önmagát,és Ő hagyja had vigye be a vízbe az elektromos autót,majd elromlik és megtanulja,hogy nem szabad) az tesz igazán rosszat a gyerekével.Pl nem engedném,hogy 14-15 éves kislányom bulikba járkáljon,fiúval aludjon,ribinek öltözzön,kiló sminket tegyen magára,és nekem sem engedték volna biztosan bár erre nem volt szükség mert eszembe sem jutott ilyesmi.Tudom milyen gyereknek lenni,részben még az is vagyok,de szabályok,korlátok nélkül nem lehet élni ebben a világban.
2013. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Több gyerekes anyukák!Emelje fel a kezét aki szokta vásárlás alkalmával két gyerekét beállítani a kosárba?!A gyerekek imádnak benne állni.

Én emiatt voltam szar alak,egy kedves néni szerint,ennek hangosan hangot is adott,merthogy más "onnan eszik"(ezt a részt nem értelmezném,mert csomagolt árukat veszünk,vagy ha nem megmossuk,megpucoljuk szerintem,de mindegy is ez)Száraz cipővel álltak egyébként a kosárban.

Nem tudom mit szólt volna ha a két kezébe rakom,eleven rosszcsont 2 és 4 évesemet,és közlöm vele hogy nem tart soká míg elszaladok bevásárolok,köszi a segítséget hogy vigyáz rájuk! :D

Na ez a néni nem csak azt felejtette el,milyen gyereknek lenni,hanem azt is milyen gyerekkel vásárolni!De ez legyen a gyerekeimnek is és nekünk is a legnagyobb bűnünk! :)

2013. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma is azon vettem észre magam hogy idegesít hogy az alig 3éves lányom ugrál az ágyon,vagy a szívbaj kerülgetett mert sáros csizmával betrappolt az előszobába! Persze amiben kell abban fegyelmezem és korlátozom,de idegesít hogy ilyen piti dolgoktól miért akadok ki mikor én sem voltam különb(szerintem)!:)
2013. febr. 8. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is idegesit ha nagyok ugrálnak az ágyon mert már igy i tönkre ment ,és azért is mérges vagyok ha bárki frissen mosott padlot sáros lábal összetrapolja.
2013. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!