Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kulfoldi munka utan, mikozben...

Kulfoldi munka utan, mikozben otthon is fizetem a tb-t, tenyleg nem vagyok jogosult gyedre, tappenzre es tgyasra, csak gyesre?

Figyelt kérdés
Angliaban dolgozom ket eve, elotte otthon nem volt tartos munkaviszonyom, csak kiskonyvvel dolgoztam. A parommal szeretnenk babat, de otthonra terveztuk. Itt kinn hivatalos a munkam, fizetek minden adod, es gondoltam otthon is elkezdem fizetni a TB-t, hogy legyen biztositott napom. De nemreg olvastam valahol, hogy a kulfoldi (UNIOS! ) munka nem szamit alapnak, es nem eleg, ha fizetem magamnak a TB-t, igy nem leszek jogosult gyed-re, tappenzre es tgyas-ra. Az lenne a kerdesem, hogy ez igaz-e? Unioban dolgozok bejelentetten, fizetem magamnak a TB-t otthon es nem kapok semmit, csak 25e ft gyest havonta? Mit tudok tenni, hogy jogosult legyek? Nem fer bele 1-2 ev munka, mert akkor meg keso lesz a gyerekvallalashoz. Tanacstalan vagyok.
2010. júl. 30. 01:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy fizetted magad után a tb-t csak az itthoni ingyenes egészségügyi ellátásra jogosít, de nem válsz biztosítottá, vagyis ezek a befizetések nem jogosítanak munkaviszonyhoz kötött ellátásokra.

Hiába volt unión belüli a munkahelyed, mivel a munkabéred utáni terheket abban az országban fizetted meg, így itthon nem alapoztad meg a munkaidő kiesésre vonatkozó ellátásokat.

Ebből a szempontból a magyar rendszer is egyszerű (csak neked nem kedvező), ahhoz, hogy ki tudj venni a közösből, be is kell tenned. A havi pár ezer forintos tb befizetés meg nem elég, kizárólag arra, hogy meggyógyítsanak, ha beteg vagy.

Ahol dolgoztál az unióban, ott kapsz majd ellátást a babád után.

2010. júl. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Angliában kell majd igényelned a pénzt...Csak ahhoz kell bejelentett cím,meg minden....
2010. júl. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

ja, Angliában kéne igényelned majd valamit...csak nem tudom ott hogy van, mennyi idő után lehet...de az tuti hogy kell ottani lakcím, vagy bankkártya.Szóval ha van kártyád, és nem szüntetitek meg mikor hazajöttök, akkor arra kaphatsz valamit...csak utána kell járni mit, mennyi ideig.

Amúgy én hasonló helyzetben voltam/vagyok.Kint voltunk Angliában, mondjuk sajna pont mikor toppon volt a válság, szóval nem volt bejelentett munkám, férjem dolgozott.Mikor hazajöttünk babás lettem, fizetem magam után a TB-t, de csak gyest, meg csp-t fogunk kapni...

2010. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, nem tudom ismered-e de van az a honlap, magyarok londonban( [link]

szóval ott lehet tudnak segíteni, hogy hogy mennek a dolgok...én is sok infot megtudtam róla mikor kint voltunk.

2010. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

bocsi....

[link]

2010. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Meg egy kerdesem lenne. A parom anyukaja otthon vallalkozo. Ha hozza bejelentunk es fizeti utanam amit kell, az megoldas lehet?
2010. júl. 30. 12:01
 7/15 anonim ***** válasza:

Persze, az jó megoldás, az a lényeg, hogy legyen bejelentett munkaviszonyod.Csak ugye minél magasabb összegre jelent be, annál nagyobb gyedet kapsz ugyan, de annál többte kell utánad fizetni.

És még arra is figyeljetek, hogy most már nem 180 napnak kell lennie, hanem 365-nek, tehát egy évnek, és úgy tudom, hogy a gyedet is csak addig kapod, ameddig be voltál jelentve...tehát ha több ideig vagy bejelentve mint egy év, akkor több ideig kapsz gyedet.Na de ebben nem vagyok biztos, mert ez is új rendelkezés.

De a 365nap az tuti!

Remélem tudtam segíteni.

ex-angliai, 28 hetes pocis:)

2010. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szia

annyit tudok mondani, hogy ha angliában bejelentett munkahelyed van és fizetik a tb-det kint , akkor otthon felesleges, sőt tilos.

unión belül csak és kizárólag max 1 órszágban fizethetsz tb-t

ez 100% a +még az is ,hogy otthon GYED nem jár.

az angol GYED jár, amit kérheted ,hogy utaljanak bárhová, így magyarországra is

a többit nem tudom

2010. júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló picit tévedsz, nincs megtiltva a tb fizetés, csak egyszerűen kötelesek unión belül mindenhol ellátni, ha van valamelyik uniós országban betegbiztosításod. Viszont senki nem tilthatja meg, hogy annyi helyen fizess tb-t ahányon akarsz.

Kérdező, ha bejelentenek, akkor 365 nap kell a jogosultsághoz. Amennyiben ez megvan, akkor a szülési szabadság lejárta után(168 nap - 24 hét), 365 napig leszel jogosult gyed-re (ez kb. a kicsi másfél éves koráig, utána gyes). Ahhoz, hogy maximális ideig (a kicsi 2 éves koráig) kapd a gyed-et, 562 nap biztosítotti idő kell.

Ha bejelentenek, akkor a minimálbér kétszeresére (147000Ft, bruttó) jelentsenek be, így a maximális gyedet fogod kapni. Ha szülés előtt 28 nappal tgyásra mégy, akkor az első napon, amikor már tgyást kapsz, megszüntethetitek a munkaviszonyt, így nem kell utánad fizetniük, de passzívan jogosult leszel a gyedre.

2010. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt tudja esetleg valaki, hogy angliaban milyen feltetelek mellett es mennyit lehet kapni? Es hogy ezt akkor is kapom-e, ha hazakoltozok?
2010. júl. 31. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!