Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, apukák, akik megenged...

Anyukák, apukák, akik megengedhetitek magatoknak, ti gondoltok a gyereketek jövöjére, gyűjtötök havonta pénzt?

Figyelt kérdés
Férjem egy nagyobb összeget kapott 20 éves korára, amiből vett egy kocsit, illetve a lakás felét is fedezte. Tudni kell, hogy 18 éves kora óta keményen dolgozik,spórolt becsületesen, tehát nem a semmire kapta. Én is kaptam egy kisebb összeget a szüleimtől, ami hozzá segített álmaim esküvőjéhez. Most babát várunk, s bár kicsit a bevételünk megcsappant, még is szeretnénk egy kisebb összeget havonta félre tenni, amit majd a fiamnak adhatunk. Nálatok hogy megy, külön számlát nyittatok?
2020. máj. 23. 15:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%
A Babakötvényre fizetek havi 5 eFt-ot, mert így jó a hozama, de semmi mást nem fogok kiskorú nevére. Anélkül is pont annyival tudjuk támogatni, amennyivel szeretnénk.
2020. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Az a helyzet, hogy én nem ertők érzem megalapozva a jövőjét, ahogy az egyik válaszadó fogalmazott.


Tehát nem fizetek számlát neki, vagy teszek borítékba pénzt, ami az övé lesz.

Próbálunk tudatosak lenni pénzügyileg.

Globálisan a mi kos családunk pénzügyi helyzetét tartjuk stabilan, amibel a megtakarítások, vésztartalékok.

Plusz tőke növelése van benne.


Úgy gondolom, hogy amikor a gyerekeimnek el kell indulnia az életben, akkor meg fogjuk tudni adni a kezdőlöketet, és mèg a nyugdíj helyett is marad elegendő, hogy megéljünk.


Szüleim is így csináltàk.

Segítettek a diplomám megszerzésében, majd a házunk megvásárlásához hozzájárultak egy nagyobb összeggel.

Pedig nem tettek direkt nekem félre..

2020. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Gondoltam rá, hogy havonta félreteszem neki a családi pótlékot egy számlán , babakötvénybe teszem , vagy egy kisebb osszeget elrakok, de megmondom őszintén ennek nem sok értelmét látom. Egy megtakarítási számlának olyan költségei vannak, hogy ilyen kis összeggel örülök ha nullára kijön, nemhogy hozam legyen rajta. Itthon meg nincs értelme 20 évig borítékot pakolni . A babakotveny meg olyan , hogy ha a saját ilyen megtakarításainkra gondolok, mindig csak a szívás volt vele eddig , akár lakáskassza akár ilyen életbiztosítás volt megtakarítási céllal . Így inkább a saját megtakarításainkat igyekszünk olyan szinten bufferelni majd, hogy mire arra kerül a sor kaphasson egy lakást, vagy legalább egy részét . Én is a nulláról indultam , tudom milyen szar hitellel vagyis minuszrol indulni az életben .
2020. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A babakötvénynek nincs díja, és nulla macera van vele. Applikációval tudod követni, mennyi van benne, mekkora lesz a következő hozam stb.


Csak azért, mert korábban belemásztál befektetéssel kombinált életbiztosításba (ami a világ legnagyobb lehúzása), ne utasítsd el a babakötvényt, mert tök jó lehetőség a gyerekednek.

2020. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!