Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, apukák, akik megenged...

Anyukák, apukák, akik megengedhetitek magatoknak, ti gondoltok a gyereketek jövöjére, gyűjtötök havonta pénzt?

Figyelt kérdés
Férjem egy nagyobb összeget kapott 20 éves korára, amiből vett egy kocsit, illetve a lakás felét is fedezte. Tudni kell, hogy 18 éves kora óta keményen dolgozik,spórolt becsületesen, tehát nem a semmire kapta. Én is kaptam egy kisebb összeget a szüleimtől, ami hozzá segített álmaim esküvőjéhez. Most babát várunk, s bár kicsit a bevételünk megcsappant, még is szeretnénk egy kisebb összeget havonta félre tenni, amit majd a fiamnak adhatunk. Nálatok hogy megy, külön számlát nyittatok?
2020. máj. 23. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Tehetsz éppen félre, de nem sok értelme van. Mire a baba felnő, nem fog semmit érni a pénz.
2020. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Mi államkötvényben és magánnyugdíj biztosításban gyűjtünk. Lehet, hogy addigra nem fog sokat érni, ahogy az első írja, de ha az ember nem tesz semmit akkor főleg nem fog...

Egyébként én is kaptam anno. Nagyszüleim kötöttek nekem születésemkor. 500 ezer Ft-ot kaptam a ballagasomra ezelőtt 12 évvel. Arra nagyon jó volt, hogy a továbbtanulásomat megtánogatták vele (mást ne mondjak ez akkoriban 10 havi lakbér volt) szóval nem vettem belőle kocsit vagy lakást, de szerintem ez így is nagy segítség volt.

2020. máj. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Mi az Államkincstár Babakötvényét indítottuk meg a kisfiunknak 1 éves korában. Azóta havonta 5000 forintot teszünk erre a számlára. Ez a terv a hamarosan érkező kislánynál is.
2020. máj. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Mi nyitottunk egy számlát amire havonta utalunk pénzt, általában 10-20ezer között, amennyit éppen tudunk, én is és a párom is külön.

Az én szüleim is így csinálták, én egy laptopot tudtam belőle venni, ami nem sok, nem lakás vagy kocsi de az informatika szakomhoz pont jó volt.

2020. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Mi nem nyitottunk sehol semmit.

Itthon van egy széfünk,havi 20 ezret teszünk mindig bele , a lányunknak.

2020. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Persze, alap. Nekem is nagy segítség lett volna, akkor nem 35 éves koromra lenne egy kétszobás lakásom felesben a férjemmel, hogy ennyi idősen hozzá is kezdhessek a családalapításhoz, és hallgathassam, hogy milyen öregen szülök. Ő már ne a nulláról induljon.
2020. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Szintén babakötvény, havi 15öt kap mindkettő, évente emelem az összeget 1-2 ezerrel, mikor hogy.
2020. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Igen gyujtunk , itthon felre tesszuk neki (gyed+csp,most pedig gyes+csp)-t.Plussz amiket kapott,meg egyeb bevetel pl.:eladott babakocsibol szarmazo bevetel. Fontosnak tartom, hogy meglegyen alapozva a jovoje, mert en nem kaptam semmit sem,es nem mindegy,hogy a nullarol indul-e vagy sem.
2020. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%

Nem


Majd akkor kap, amikor szüksége van/ lesz rá..


Nem teszek úgy félre hogy ezt pont nekik.


De egyébként van egész nagy tőkénk..

2020. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem raktunk felre,

Vettunk neki, egy belvarosi szoba napppalis lakast, o a haszonelvezo, 2.5eves kislanyunk.

Addig amig nem koltozik el,kiadjuk alberletbe.

Szerintunk ez nagy segitseg lesz.

2020. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!