Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan emberek, akik egyébként...

Olyan emberek, akik egyébként teljesen alkalmatlanok arra hogy szülő legyen belőlük, mégis miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Gyakran látom és tapasztalom, hogy olyan emberek is vállalnak gyermeket, akik egyébként teljesen alkalmatlanok a szülői feladatok ellátására. Sokat gondolkodtam azon, mégis miért csinálják ezt? Rengeteg olyan ismerősöm van akik egyébként szeretnének gyereket, de nekik sajnos nem jön össze, ellenben egy csomó olyan embernek igen, akik tökéletesen alkalmatlanok erre a nagy feladatra. Miért történnek meg ezek a dolgok? Miért jó az bárkinek is, hogy az anyuka, vagy apuka kiabál és bántja a gyerekét, közben pedig egyáltalán nem boldog? Ilyen esetekben és legszívesebben elsírnám magam. Ha egy gyermek boldogtalanul nő fel, az borzalmas mind a gyereknek, mind a szülőnek, mind a szülők családjának és környezetének. Gyakran hallom tőlük, hogy "legszívesebben visszamennék az időben" és "nem vállalnék be gyereket,", erre miért nem gondoltak a gyerek megszületése előtt? Mégis miért vállal olyan ember gyereket, aki alkalmatlan rá?

2020. máj. 24. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is kérdeztem már a szüleimtől.
2020. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt én is kérdeztem anyámtól, mert tudja ő is milyen módon nevelt fel. És megharagszik ha ezért számon kérem, azt mondja én vagyok a legjobb dolog az életében, én miattam van értelme élnie. Ez tök aranyos, de egyben nagyon önző. Akkor miért nem nevelt fel normális körülmények között?Oké hogy most felnőtt koromra összejött minden, de a gyerek korom azért sokmindent meghatároz és nem kellett volna úgy történnie. Na én ezért sem akarok gyereket.
2020. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én nővérem azért vállalta a gyereket, mert szentül hitte, hogy így a férje örökre vele fog maradni. Hát, sajnos nem jött be.
2020. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!