Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nincs arra valami...

Miért nincs arra valami törvény, hogy mennyit szabad egy gyerekből mutatni a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés
Főleg nagy számú követővel rendelkező celebeknél nem értem, miért mutogatják egy szál pelenkában a gyerekeiket. Hogy hogy nincs erre valami gyermekvédelmi törvény? Egy pár éves gyereknek tényleg szinte meztelenül kell "cukiskodnia" a neten ahol bármilyen pedofil hozzáfér?
2020. jún. 9. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Az utcán, strandon is lefotózhatja kb bárki. A közösségi oldalon pedig csak az látja, akinek én megengedem. Ha nem tetszik, nem kell követni. A celebeket sem.
2020. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Van törvény. Egy pelenkában lévő kisbaba csak beteg emberekben kelt nemi vágyat. Néhány ilyen ember miatt betiltanád a pelenkás képeket? És ha valaki a kutyáktól jön izgalomba? Akkor a kutyás képeket is tiltsuk be? Én nem támogatom ezt.
2020. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem privát oldalról beszélek. Pontosan, az nézi, akinek tetszik.. Épp ezért nem értem, hogy fél milliós követői bázissal, nyilvános profilon miért egy pelenkás kisgyereket kell prezentálni. Nem arról beszélek, ha felteszel az ismerőseidnek pár képet, bár én azzal sem értek egyet de el tudom fogadni. Sajnos elég sok pedofil van akinek egy félmeztelen gyerek érdekes és két kattintással rengeteg videót kap róla
2020. jún. 9. 10:07
 4/19 A kérdező kommentje:
Kettes: Engem nem érdekel ki mitől jön izgalomba, de ha a kutyám vagy a konyhabútorom kerülne fel a "darkwebre" az kevésbé zavarna, mintha a kisgyerekem..ez nem arról szól aki izgalomba jön bármitől is, nem az ő védelme a célom, hanem a saját gyerekemé
2020. jún. 9. 10:10
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos sokan erre nem gondolnak. Ha nem is pedofilok nézik, de azért szerintem az se normális, ha tök idegenek a bilin ülő, kaksizó gyereket nézik. Biztosan örülni fog majd neki, ha felnő és megérti.
2020. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a pelenkás képekkel semmi gond nincsen,ha fiú. Lányoknál azért más. Hiába nincs még mellük,akkor sem gondolom,hogy mutogatni kéne, attól én is kiborulok,ha látszik intimrész is.
2020. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
A pelenkás képek hagyján. De láttam én már cifrábbakat is több ezres követőkkel rendelkezőknél. Remélem lesz törvény, ami megvédi a saját hülye szüleiktől a gyerekeket.
2020. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom én sem értem. A pelenkás kép még hagyján, habár amikor anyuka a képen rángatja le a gyerek nadrágját, hogy kivillanjon a szponzor Pampers az szánalmas de amúgy pelenkás kép oké, tényleg a strandon is kb ennyit látnak belőle.

De az amikor a szülő olyan képet tölt fel amin a gyerek teljesen pucéran van és teljesen látható a nemiszerve meg mindene az egyszerűen érthetetlen számomra. Hogy lehet valaki ennyire ostoba?? Ilyenkor kérdezem, hogy miért mehet el eddig egy szülő? Ha magamat nem posztolhatom ki csupaszon mert letilt pl az Instagram akkor ezeket a szegény gyerekeket miért rakhatják ki? A szülőknek kéne, hogy legyen annyi eszük, hogy ilyen fotókat nem töltök fel de sajnos idáig nem terjed a legtöbbjük tudománya pont ezért kéne a közösségi oldalakon ezt nagyon komolyan venni.

Elvileg a Facebook és az Instagram soron kívül vizsgálja a gyerekekről feltöltött képeket, ehhez képest most is tudnék olyan képet linkelni ami hónapok óta fent van egy pucér kisfiúról akinek a micsodája teljes egészében megcsodálható mert az anyja egy sötét állat és feltöltötte a képet csak azért hogy mutogassa a saját seggét kezében a pucér gyerekkel...

2020. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

A magyar családjogi/gyerekjogi törvény a szülőre bízza ennek megítélését. Szerintem a jelenlegi helyzetben nem is lehetne jobban szabályozni. Hogy ellenőrzöd? Ki fogja kiszabni a bírságot, a facebook, ami egy globális cég, és az az érdeke, hogy minél több fotót töltsenek fel oda? Vagy a magyar hatóságok? A facebookon, instán keresztül? És mit csinálnak, töröltetik? És ha feltölti újra és újra? Ki fogja ezt megcsinálni, hány közszolga kellene ehhez? És mi alapján döntsenek?

Nem lehet szabályozni.

Mindig jönnek ezekkel a pedofilokkal, de igazából szerintem ez teljesen tévút. Egyszerűen arról van szó, hogy a szülő a cselekvőképtelen gyereke számára létrehoz egy digitális lábnyomot, amit az nem kért, és amit később már nem is tud kontrollálni. Kár arról vitatkozni, hogy most akkor milyen képet lehet feltölteni meg milyet nem, meg mi "fér bele". Hogyha most feltöltesz egy képet róla, amiről majd 14 éves korában azt fogja mondani, hogy mindig is utálta azt a képet és ő nem töltötte volna fel, akkor már mindegy. Én például ezt a felelősséget nem vállalom és nem töltök fel róla semmit. És másnak sem engedem. Az meg, hogy véletlenül lefotózzák, azt meg nyilván nem lehet szabályozni, de ott nincs betaggelve, nem beazonosítható.

2020. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak abban igaza van, hogy lehetetlen kb minden ilyen képet kiszűrni és a feltöltő személyt azonosítani, utánamenni, szankcionálni főleg amikor sokan nem is az eredeti nevüket használják, 6 felhasználójuk van stb.

Amit esetleg tenni lehetne az 1, az algoritmusok finomítása és az ilyen képek azonnali eltávolítása akár jelentés nélkül is (láttam olyan képet amit jelentettek az instán és ennek ellenére sem törölték pedig látszik a kislány puncija teljes egészében)

2, valami elrettentő jellegű szankciót kiszabni és azt hirdetni ami esetleg elrettenti azokat a szülőket akik nem fogják fel ésszel, hogy egy kisgyerekről nem ildomos ilyen képet feltölteni. Nyilván ezzel is az a baj amit az első bekezdésben írtam.

2020. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!