Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok a...

Melyiket választanátok a helyzetemben: gyereknevelés vagy feljebb lépés a munkahelyi ranglétrán?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, nagyon szerettük volna a barátommal a gyermeket. A munkahelyemen még nem tudja a főnököm, hogy babát várok, meg szerettem volna várni a bejelentéssel, ameddig elérem a kritikus 3. hónapot. Pénteken azonban kiderült, hogy az egyik kollégám elmegy a cégtől és engem szeretnének a helyére, ami nagyon csábító ajánlat, jelentős előrelépést jelentene a karrieremben, nem leszámítva a keresetem számottevő növekedését. Kértem hétfőig gondolkodasi időt, de nagyon hajlok rá, hogy elfogadjam, ilyen lehetőségem nem biztos, hogy valaha is lesz. Ezért nagyon erősen gondolkodom rajta, hogy elvetessem a magzatomat, ha mindent elintézünk még épp beleférek a megkívánt időintervallumba. Másik oldalról nyilván marcangol a tudat, hogy valóban szerettünk volna gyereket és lehet, hogy később nem fog ilyen könnyen összejönni (27 vagyok) vagy életem végéig bánni fogom. Barátom azt mondja, hogy enyém a végső döntés, neki nincs azzal gondja, ha csak kb. 2-3 év múlva leszünk szülők. Normális hangvételű válaszokat írjatok, kérlek!
2020. jún. 28. 21:24
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
79%
A kívánt terhességem választanám ,a tervezett gyermekemmel. Gondolom nem kenyérre kell és karriert 30évesen is tudsz építeni ...
2020. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
55%
Ha bevállalsz egy abortuszt, lehet, hogy soha az életben már nem lehet gyereked! Semmilyen karrier nem ér fel egy gyermekkel.
2020. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
79%

Azt a k.vaeget.

Gondoltam a szokásos "próbálkozzunk a gyerekkel?" kérdés...

Erre most komolyan arról van szó, hogy a már meglévő terhességet vetted el?

Azért ez marhára meredek. Te nem érzed, higy ez mennyire gáz?

Szerintem inkább soha ne vállalj gyereket. Bakker, ez nem egy ruhadarab, amit visszaviszel 14 napon belül, mert mégsem tetszik. Ez már tényleg a legalja.

2020. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim válasza:
30%
Nehéz dönrés..főleg,ha szereted a munkádat... Ha szereed és mégis szülsz, az a pici az elejétől fogva érezni fogja, hogy nem szereted igazán. Ergo, ha ennyire fontos ez a pozíció, válaszd a hivatást!
2020. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
80%

Micsoda szerencse, hogy nem 9 hónappal később jött az ajánlat, most kivágnád az újszülöttet az ablakon.

Bocs, de ez így gusztustalan. Nem akartad te ezt a gyereket, és a párod se, ha ilyen könnyen el tudjátok dobni, mert most épp útban lenne. Jobb, ha tényleg nem tartod meg. A következő 20 évben még nagyon sokszor lenne útban, amikor könnyebb lenne gyerek nélkül, de akkor már nem lehet visszacsinálni.

Menj abortuszra, és fogd rá az előléptetésre.

2020. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
39%

Mindig eszedbe lenne, hogy elvetetted a gyerekedet. Igaz, az is, hogy mi lett volna, ha elfogadod az előrelépést. Melyik a nagyobb bűntudat/megbánás? A kisebbiket válaszd!


A barátod válasza csak annyiban fontos, hogy nem azt mondja, hogy ő a gyereket szeretné. Ok, hogy rád bízza, de Te fogod végigcsinálni az abortuszt, Neked több emléked marad róla.

Azt gondolom, hiszek a sorsban, szóval, amennyiben Neked való az előrelépés, az új felelősség, stb., akkor uez újra elő fog jönni a karrieredben és boldogan, gyerekkel együtt tudod elvállalni. Aztán ha mégsem jönne be, akkor lehet, hogy ha most elvállalnád, akkor nem tetszene, túl nagy lenne a felelősség, x év múlva Téged küldenének el - létezik vezetőváltás, a magánéleted rovására menne és azt mondanád, hogy a csudának vállaltam el.

Kívánom, hogy bánd meg a döntésedet, akár melyik is lesz! :)

2020. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
76%
Te biztos ,hogy terhes vagy ??? A gyerekemnek amikor meghallottam a szìvhangját valami olyasmi érzés,boldogság, meghatottság árasztotta el a lelkem amit előtte soha nem éreztem és ő az én kisbabám volt ,nem egy magzat aki ki is költözhet mert én mégis a karriert választom. Te nem éreztél ilyesmit ?
2020. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
80%
Ha ez a kérdés felmerült benned, válaszd inkább a karriert. Komolyan megölnéd a gyerekedet egy előléptetésért? Én nem vagyok abortuszellenes, mert van az a helyzet, mikor nincs más választás (bár az örökbeadás mindig ott van), de ez számomra nem az.
2020. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanaz jutott eszembe mint a hetesnek. Kívánt terhesség, gondolom volt uh, szívhang stb... és akkor ez csak ennyi?

Ráadásul ha most kezded intézni 11-12 hetes leszel mire abra mész.

Nekem 12.héten már megmondták a nemét, megvolt mindene, káprázatos volt a genetikai uh. Gyakorlatilag már egy miniember volt, 3 héttel később pedig már éreztem a mocorgást néha-néha.

Nem vagyok egy elvakult magzatvédő, de ez a kérdés kritikán aluli, ne is haragudj.

2020. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
74%
Remélem, hogy ez nem komoly. Sosem választottam volna a karriert a tervezett gyerekem helyett.
2020. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!